Kasım 2008

Ö T E S İ

 

14.06.2024 Aktüalite

 

Köşe Yazıları


*

Haberler


Mümtaz şahsiyet -  Ufuk Ötesi
Kemal, çırpınarak, borç içinde, varını yoğunu da tüketerek ”Ufuk Ötesi” gazetesini çıkarttı. Bu muhteşem eser onun fedakârlığının çok parlak bir örneğidir. Burada yazdığı yazıları okumayanlar okurlarsa “Kemal kimdir?” çok iyi anlarlar.
Uğurlarken... -  Ufuk Ötesi
Türk Dünyası sevdalısı Kemal Çapraz'ın ardından gazetemize birçok taziye mesajı geldi.
Ondört yıllık hayat arkadaşım, iki evladımın babası Sevgili Çapraz; -  Ufuk Ötesi
Kısacık ömrüne bunca hizmeti nasıl sığdırdın, nasıl hızlı, dolu dolu yaşadın ve nasıl aniden bizleri şok ederek aramızdan ayrıldın?
Cemal Çapraz’ın oğlu -  Ufuk Ötesi
Benim bir Kemalim vardı; bundan sonra binlerce Kemalim oldu. O manevi güç bana yeter. Geride kalanlara Allah uzun ömür versin. Kemalimin hatıraları yaşadıkça o huzur içinde yatacaktır.
Canım, kanım, benim değerli parçam Kemal’im -  Ufuk Ötesi
Her anne için evlâdı neyse, benim için de Kemal’im öyleydi. Beş evladım vardı ama o bedenim, yüreğim idi. Yüreğim koptu, ayakta durmakta güçlük çekiyorum. Gözümün nuruydu, söndü! Bu gözler dünyaya baksa da artık görmez, ufka bakamaz.
Ablasının Ağzından Kemal ÇAPRAZ -  Ufuk Ötesi
Yetmiş yıllık ömrü kırkdört yıla sığdırdın. Demek acelen onun içinmiş. Boş geçirecek bir dakikan bile yoktu... Herşeyi arkanda bırakıp gittin. Boşluğunu hiçbir şeyle dolduramayız. Senin yorgunluğunu gördükçe boşuna yoruluyor diye düşünürdük. Meğer hiç de öyle bizim düşündüğümüz gibi değilmiş. Bunu seni son yolculuğuna uğurlarken anladık
Canım biricik kardeşim KEMAL -  Ufuk Ötesi
Her kesimin örnek alması gereken mütevazı, yardımsever, vatansever, milliyetçi kişiliğinle her zaman bizim kalbimizdesin.
Bu yazıyı yazmak benim için çok zor… -  Ufuk Ötesi
Tanıştığımda efsane olarak dinlediğim Kemal Çapraz'ın bu kadar sevecen, bu kadar iyi niyetli, komik, eğlenceli biri oluşuna şaşırmıştım…
Gönlümüzde yaşayacak -  Ufuk Ötesi
Türk Dünyası’nın çilekeş gazetecisi, kalemini doğruluktan başka hiçbir şey için oynatmayan, dürüst ve örnek insan Kemal Çapraz, elim bir trafik kazası sonucu hayata veda etti. Kemal Çapraz ebedi yolculuğuna binlerce seveni tarafından gözyaşları ve dualarla uğurlandı. Ama Kemal Çapraz gönüllerde hep yaşayacak
O, Kırım için Kırım O'nun için farklıydı -  Ufuk Ötesi
Rahmetli Kemal Çapraz Türk dünyası ve bilhassa Kırım konusunda çok üretken yazılar yazan, görseller hazırlayan, imkânları nispetinde seyahat eden bir gazeteci idi.
Kemal Çapraz’ı kaybettik -  Ufuk Ötesi
Kemal Çapraz, tam bir dâvâ adamıydı. Dâvâ ise Türklük dâvâsıydı. O kısacık hayatını Türklüğün yücelmesi için yaptığı çok büyük işlerle doldurdu ve gök kubbede hoş sadâ bırakıp gitti.
Vah Kemal Çapraz’ım Vah -  Ufuk Ötesi
Kemal Çapraz, hayatı boyunca mukaddes bildiği Türk devletinin ruh köküne hep sadık kalarak onu koruyup, kollamak için yüreğiyle çalıştı. Türk devleti güçlü olduğu zaman bütün Türk dünyasının da ayağa kalkacağına bütün kalbiyle inanan bir gönül, bir dava adamıydı.
Sayın Çapraz -  Ufuk Ötesi
Çapraz aslında tek kişilik bir orduydu. Savunduğu fikirleri tek başına da olsa gerçekleştiriyordu. Sadece fikir adamı değil, aynı zamanda aksiyon adamıydı da.
O, “adam gibi adam” değildi -  Ufuk Ötesi
Kemal’in sevdikleri de vardı, hiç şüphesiz sevmedikleri de. Üstelik sağlığında pek çok dostu (!) ona kazık atmıştı. Ama 20 yıldan fazla yakından tanıdığım Kemal’in ağzından hiç kimsenin aleyhinde tek bir hece bile duymadım.
Gönül adamı Kemal Çapraz… -  Ufuk Ötesi
Çapraz’ın en verimli yaşında, talihsiz bir kaz aile aramızdan ayrılması, hem Türk dünyası, hem de gazetecilik mesleğimiz için büyük kayıptır
KASTAMONUMUZ’UN EVLÂDI KEMAL ÇAPRAZ’IN ARDINDAN -  Ufuk Ötesi
Adı Kemal, yüzü cemal, alnı hep aktı, Gönlü zengin, dünyası engin, gülüşü sımsıcaktı… Kavuştu, rahmet-i Rahmân’a apansız, Gözlerimizde yaş, gönlümüzde keder bıraktı…
Severek yaşayanlar, sevilerek ölenler -  Ufuk Ötesi
Ölüm sevinmesin hiç, ömrünü vermez bada El kadrini canından daha artık bilenler Hazin bir hatıra tek kalacaktır dünyada Severek yaşayanlar, sevilerek ölenler.
Kastamonu’nun değerli evladı -  Ufuk Ötesi
Kastamonu, çok değerli bir evlâdını kaybetti. Gazeteci yazar Kemal Çapraz, genç yaşta aramızdan bir trafik kazası sonucunda ayrıldı. Bu sebeple üzüntümüz büyüktür.
Gözü yaşlı soru soran tek gazeteci... -  Ufuk Ötesi
Türk dünyasının değerli insanı, aziz dostumuz, kardeşim Kemal Çapraz’ın aramızdan ayrılmasına halen alışmış değilim. Alışmak da zor. Ama Allah’ın emri, insanlar doğacak ve ölecek. Her canlı bunu yaşayacak. Ancak, insanlar yaşarken yaptıkları ile anılacaklar. Arkasında da yaptıkları kalacak.


 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002