Kasım 2008

Ö T E S İ

 

2.03.2024 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Şehitler kervanı ve seçim


Önce sokaklarımızdan Türkçe isimleri sildiler. Sonra tek tek millî kuruluşlarımızı sattılar. Şimdi de önünde şanla şerefle şanlı bayrağımızın dalgalandığı, cumhuriyetimizin ruhunu taşıyan kuruluşlarımızı ve birikimlerimizi satıyorlar. Evet Tunceli’de evlatlarımızın mübarek bedenlerine saplanan kurşunlar, bütün Türkiye’de ekonomimizin bedenine saplanıyor.

Bütün partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na listelerinin teslim edildiği saatlerde Tunceli’den acı haber geldi, yedi evladımızı daha şehit verdik. Dağ gibi evlatlarımızın acı haberine siyasilerden hiç aldıran olmadı. Onlar için önemli olan sıralamalardaki yerleri, ittifak yapıp yapmamaları idi. Yerlerini beğenmeyenler partilerinden istifa ediyorlardı. Hiç kimsenin umurunda değildi Tunceli’de 7 evladımızın şahadeti... İktidar partisi de muhalefet partileri de kendi telaşlarına düşmüşlerdi. Ülkeyi yönetenler ise partilerinin vitrinini süslüme telaşı içindeydiler. “Daha yapacağımız çok iş var”diyen başbakanın ilk yapacağı işlerden birinin T.C Ziraat Bankası’nın satışı olduğu da ortaya çıktı.
Bunu Maliye Bakanı Unakıtan açıkladı... T.C. Ziraat Bankası’nın satışı diğer bankaların satışından çok farklıdır. Türkiye’de, başında Türkiye Cumhuriyeti yazılı tek bankamızdır. Cumhuriyetimizin temellerinden biridir Ziraat Bankası... Çiftçinin, köylünün ve dahası her Türkün gururla girdiği, sahiplendiği bir bankaydı. Ziraat Bankası Cumhuriyet demekti... Çünkü Ziraat Bankası şubeleri önünde hâlâ gururla şanlı bayrağımız dalgalanmaktadır. Ziraat Bankası’nı satmak demek Cumhuriyetin ruhunu satmaktır. Ziraat Bankası’nı satmak bu ülkenin temellerini satışa çıkarmak demektir. Ziraat Bankası’nı satmak bu ülkenin bayrağını satışa çıkarmak demektir. En çok kâr eden kuruluşlarımızdan bir tanesi olan Ziraat Bankası, Cumhuriyeti kuran iradeyi temsil etmektedir. Onun içindir ki, Cumhuriyeti satışa çıkarmak demektir, bu bankayı satmak.
Tunceli’de sekiz askerimizin bedenlerine bomba atılıp kurşun sıkılırken, Ankara’nın göbeğinden de Cumhuriyetimizin temellerine bomba konulup, kurşun sıkılmaktadır.
Ziraat Bankası’nı hangi yabancı kuruluş alır bilinmez ama ilk yapacağı şubelerinin önündeki şanlı bayrağımızı kaldırmak olacaktır. Merak etmeyin o bayrak direklerini kaldırmazlar. Çünkü oraya asacakları bayrak da hazırdır. Ay yıldızlı al bayrağımızın yerine 12 havariyi temsil eden çok yıldızlı Avrupa Birliği bayrağını asacaklardır. Bizleri almayacaklarını bile bile sırf ayyıldızlı bayrağımızı kaldırmak için bu bayrağı asacaklardır.
Önce sokaklarımızdan Türkçe isimleri sildiler. Sonra tek tek millî kuruluşlarımızı sattılar. Şimdi de önünde şanla şerefle şanlı bayrağımızın dalgalandığı, cumhuriyetimizin ruhunu taşıyan kuruluşlarımızı ve birikimlerimizi satıyorlar. Evet Tunceli’de evlatlarımızın mübarek bedenlerine saplanan kurşunlar, bütün Türkiye’de ekonomimizin bedenine saplanıyor.
Ama siyasetçilerimizin çoğunun umurunda olan ne Tunceli’deki şehitlerimiz, ne de ekonomimize saplanan kurşunlar... Onlar liste peşinde... Sıra peşinde, koltuk peşinde... Hatta hatta parti değiştirme peşinde... Bu partide olmadı başka partiye koşalım... İntikam alalım. Bizi koymayanlara gününü gösterelim peşinde...
Siyaseti bu kadar küçültmeye, alçaltmaya kimin hakkı var? Siyaset bu ülkeyi daha iyi yönetmek, milletimize hizmet etmek için yapılmalıdır. Koltuk sevdası için değil... Şahsî menfaatlerimiz için değil. Ülkemiz için, milletimiz için, geleceğimiz için kafa yoralım. Şehitlerimizin bedenlerine kurşunlar sıkılırken listede yer değiştirme telaşıyla siyaset yapanları bu ülkenin insanları nasıl seçecek.
Bu seçim gelin elinizi vicdanınıza koyun. Türk çocukları kara toprağa bir gül bahçesine girercesine giriyor. Ama memleketi yönetenler oy peşinde, liste peşinde, siyaset peşinde...
Haydi, devleti kuran iradenin ruhunu satanlara gereken dersi verelim. Eğer geleceğimizin satılmasını istemiyorsak, eğer inancımızın satılmasını istemiyorsak, eğer bütün millî değerlerimizin satılmasını istemiyorsak sandık başına giderek irademizi sandığa yansıtalım.
Ben buradan bir şey tavsiye etmek istiyorum. Yolunuzu bir Cuma günü Edirnekapı Şehitliği’ne düşürün... Orada evlatlarının mezar taşlarını okşayan, yıkayan, yabani otları temizleyen nur yüzlü anaları görün... Her hafta yeni eklenen şehit mezarlarının başında eşini, arkadaşını, biricik yavrusunu, nişanlısını kaybetmiş insanların gözyaşlarına ortak olun...
Sonrada ceylan derisi koltuklarda oturup, ülkemizin değerlerini satmak için yarışanların haline bakın... Bakın, bakın ki, bir daha düşünün, karar verin... Ayyıldızlı al bayrağa sarılı tabutları bile göremeyecek kadar kendinden geçenlere derslerini verin...


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 5398 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002