Kasım 2008

Ö T E S İ

 

8.12.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

İki ölüm: Arasındaki farkı bulun


İslam alemi kurban bayramına hazırlanırken Prezo Buş, Müslümanlara Noel hediyesini verdi. Yıllarca ABD’nin çıkarlarına hizmet etmiş Saddam’ı astırıp, spagetti western tadında görüntülerle de bütün dünyaya seyrettirdi. Saddam Hüseyin... Binlerce masum insanın kanına girdi. Irak Türklerine insanlık dışı zulümler yaptı. Türkmen aydınlarını acımadan darağacına gönderdi. Türk milletine düşmanlık eden herkes gibi o da layığını buldu.

Yine de yüce gönüllü Türk insanı Saddam’ın bu şekilde öldürülmesine razı olmadı. Hele hele kelime-i şahadet getirmesine müsaade etmeyenleri vicdanında lanetledi. Biz öyle bir milletizdir ki; düşmanlarımıza bile merhametli oluruz. Bunu ne Amerikalı anlar ne de Saddam’ın ölüsü başında yalelli çekip dans eden o Araplar.
Saddam hayatının son anında belki de işlediği günahların kefaretini ödedi. İdam sehpasına korkmadan çıktı. Ülkelerini işgal edenlerin erbezlerini sıcak havlu ile ısıtan soysuzlara da ömrünün son dakikalarında dik durmayı gösterdi.
Saddam hayatı boyunca hata yaptı. Gavurların bir dediğini iki etmedi. Aklı başına gelince de beraber hareket ettiği o gavurlar boğazına düğümü dolayıverdiler.
Saddam’ın idamı birilerine ders olsun. ABD’den icazet alarak siyaset yapanlara, Beyaz Saray’dan emir alan liderciklere ibret olsun. Sizin de sonunuz Saddam gibi olabilir. ABD zamanında kullandığı herkesi bir şekilde harcamıştır, ha ona göre... Aman havalara girmeyin. Bir zamanlar Saddam da öyle delikanlı delikanlı gezerdi. Ben ne dersem o olur derdi. Bakın sonu nasıl oldu.
Siz her zaman milletinize güvenin. Milletin bağrından çıkan silahlı kuvvetleri aşağılamayın. Bakın elalemin askeri neler yapıyor. Adama kelime-i şahadeti bile çok görüyor. Elin küreğiyle tarlaya girmeyin. Sonra kürek kırılır sap elde kalır.
***
Büyük Türk milletinin yetiştirdiği büyük devlet adamı Saparmurad Türkmenbaşı genç sayılacak bir yaşta hayata veda etti. Ömrünü Türk milletinin hizmetine adayan Türkmenbaşı’na Cenab-ı Allah bol bol rahmet versin.
Türkmenbaşı emperyalistlerin göz diktiği ülkesini kıvrak zekâsı ile yönetti. Sağlığında Türkmenistan bölgedeki en istikrarlı halde olan bir ülkeydi. İnşallah arkasından gelenler de onu aratmazlar.
Türkmenbaşı’nın ölüm haberini yayınlayan bazı şuursuz gazeteler ve yumuşak kalemler; onun diktatörlüğünden bahsederek Türkiye kamuoyundaki prestijini sarsmak için ellerinden geleni yaptılar. Megaloman olduğunu ima eden dangalakça yazılar yazarak tıynetlerini gösterdiler. Aslında bu yumuşak kalemlerin onun hakkında böyle yazmaları, onun Türk Dünyası için ne kadar değerli bir lider olduğunun ispatıdır.
Türkmenbaşı onlar gibi ülkesini aşağılamadı. Her konuşmasında Türkmen ulusunun yüceliğinden bahsetti. Türk Dünyasının birliği için çalıştı.
Tabii böyle bir lider, yumuşak kalemlerin işine gelmez. Onlar efendilerine, vatanın her değerini pazarlayan tipleri severler. Emperyalizme her karşı duran onların gözünde megalomandır.
Türkmenbaşı asla onların istediği gibi olmadı.
Şerefiyle yaşadı, şerefiyle öldü.
Allah rahmet eylesin.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam 3404 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002