Yakın Takip

 

Dr. Ünal Metin  

İki ölüm: Arasındaki farkı bulun


İslam alemi kurban bayramına hazırlanırken Prezo Buş, Müslümanlara Noel hediyesini verdi. Yıllarca ABD’nin çıkarlarına hizmet etmiş Saddam’ı astırıp, spagetti western tadında görüntülerle de bütün dünyaya seyrettirdi. Saddam Hüseyin... Binlerce masum insanın kanına girdi. Irak Türklerine insanlık dışı zulümler yaptı. Türkmen aydınlarını acımadan darağacına gönderdi. Türk milletine düşmanlık eden herkes gibi o da layığını buldu.

Yine de yüce gönüllü Türk insanı Saddam’ın bu şekilde öldürülmesine razı olmadı. Hele hele kelime-i şahadet getirmesine müsaade etmeyenleri vicdanında lanetledi. Biz öyle bir milletizdir ki; düşmanlarımıza bile merhametli oluruz. Bunu ne Amerikalı anlar ne de Saddam’ın ölüsü başında yalelli çekip dans eden o Araplar.
Saddam hayatının son anında belki de işlediği günahların kefaretini ödedi. İdam sehpasına korkmadan çıktı. Ülkelerini işgal edenlerin erbezlerini sıcak havlu ile ısıtan soysuzlara da ömrünün son dakikalarında dik durmayı gösterdi.
Saddam hayatı boyunca hata yaptı. Gavurların bir dediğini iki etmedi. Aklı başına gelince de beraber hareket ettiği o gavurlar boğazına düğümü dolayıverdiler.
Saddam’ın idamı birilerine ders olsun. ABD’den icazet alarak siyaset yapanlara, Beyaz Saray’dan emir alan liderciklere ibret olsun. Sizin de sonunuz Saddam gibi olabilir. ABD zamanında kullandığı herkesi bir şekilde harcamıştır, ha ona göre... Aman havalara girmeyin. Bir zamanlar Saddam da öyle delikanlı delikanlı gezerdi. Ben ne dersem o olur derdi. Bakın sonu nasıl oldu.
Siz her zaman milletinize güvenin. Milletin bağrından çıkan silahlı kuvvetleri aşağılamayın. Bakın elalemin askeri neler yapıyor. Adama kelime-i şahadeti bile çok görüyor. Elin küreğiyle tarlaya girmeyin. Sonra kürek kırılır sap elde kalır.
***
Büyük Türk milletinin yetiştirdiği büyük devlet adamı Saparmurad Türkmenbaşı genç sayılacak bir yaşta hayata veda etti. Ömrünü Türk milletinin hizmetine adayan Türkmenbaşı’na Cenab-ı Allah bol bol rahmet versin.
Türkmenbaşı emperyalistlerin göz diktiği ülkesini kıvrak zekâsı ile yönetti. Sağlığında Türkmenistan bölgedeki en istikrarlı halde olan bir ülkeydi. İnşallah arkasından gelenler de onu aratmazlar.
Türkmenbaşı’nın ölüm haberini yayınlayan bazı şuursuz gazeteler ve yumuşak kalemler; onun diktatörlüğünden bahsederek Türkiye kamuoyundaki prestijini sarsmak için ellerinden geleni yaptılar. Megaloman olduğunu ima eden dangalakça yazılar yazarak tıynetlerini gösterdiler. Aslında bu yumuşak kalemlerin onun hakkında böyle yazmaları, onun Türk Dünyası için ne kadar değerli bir lider olduğunun ispatıdır.
Türkmenbaşı onlar gibi ülkesini aşağılamadı. Her konuşmasında Türkmen ulusunun yüceliğinden bahsetti. Türk Dünyasının birliği için çalıştı.
Tabii böyle bir lider, yumuşak kalemlerin işine gelmez. Onlar efendilerine, vatanın her değerini pazarlayan tipleri severler. Emperyalizme her karşı duran onların gözünde megalomandır.
Türkmenbaşı asla onların istediği gibi olmadı.
Şerefiyle yaşadı, şerefiyle öldü.
Allah rahmet eylesin.


www.ufukotesi.com - 01 / 2007  

unalmetin11@yahoo.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.