Kasım 2008

Ö T E S İ

 

29.11.2023 Göğe Merdiven

 
Aybars Fırat

Kara kazan


Türk Milleti tarihi bir dönemeçten geçiyor. Tarihin en uzun on yılını yaşıyoruz, malum 1998 yılında Türkiye'nin parçalanması tamamlanacaktı, direniş fazla olduğu için parçalanamadı, bu süreç devam ediyor diyenler var. Ben de tabloya baktığım zaman bu görüşe katıldığımı söyleyebilirim. Mesele tablonun korkunç olması mı? Yoksa bunun hiç umursanmaması mı? Üzerine görev düşen insanların hep başkalarının harekete geçmesini beklemeleri mi?

Bu sene Kurban Bayramı ve Yeni Yıl kutlamalarının birbirine çok yakın olması bazı kesimlerin işini iyice zorlaştırmışa benziyor. Aşağı tükürseler sakal, yukarı tükürseler bıyık. Ne Hıristiyanlığa, ne Müslümanlığa yaranabiliyorlar. Ben Cihan Haber Ajansından bir zarf aldım. İçinden bir ajanda ve bir tebrik zarfı çıktı. Tebrik zarfını aldığımda çok şaşırdım. F. Hoca'nın haber ajansı benim sadece yeni yılımı kutluyordu! Tebrik kartında Bayram lafzı var mı diye tekrar tekrar baktım. Nafile. Bundan sonra da özel televizyonların, gazetelerin, dergilerin, yabancı büyük dükkanların yılbaşı için yaptıkları rezillikleri, Hırıstiyan özendirmelerini, mumu, kırmızı donu vesaireyi olağan buldum.
Her şey çok inceden inceye planlanmıştı. Mesela Bayram'dan üç gün önce ATV'deki haberler şöyleydi: Yedi aylık hamileye tecavüz, onbeş yaşındaki katilin teyze kızlarını yüzelli lira için yüzelli kere bıçaklaması, Tunceli'de tecavüze uğramış çocukların tecavüzleri, arada bir başka haber ve yılbaşında kırmızı don giyerek şansa bulanıp o şansla hacca gitmeyi düşünen teyzemin haberi...Velhasıl çığırından çıkmış bir güdüleme, asimilasyon.
Gerçi Kurban Bayramından bir ay önce başlayan televizyon reklamlarında, televizyonların kendi reklamlarını yaptığı tanıtımlarda Bayram'dan kimse bahsetmiyordu. Kerhen de olsa bahsedenler de yaptıkları haber ve programlarla öbürlerine rahmet okutuyorlardı. TRT devlet televizyonu olmanın verdiği ağırlıkla Bayram'a, Hac'a gereken önemi vermişti ki o da ne! Bayramın ikinci günü "Karakazan" adlı, başrolünü bir domuzun oynadığı bir çizgi filmi yayınlayıverdi. Denetçiler galiba gaflet uykusundaydı. Özel televizyonlara maşallah bayram hiç uğramamıştı. Gelecek senelerde Kurban'a kurban olan Yeni Yıl kutlamaları daha şenlikli geçeceğe benziyor! Daha çok dansöz, daha çok Noel Ayinleri, kutlamaları, daha çok içki, daha çok meydan kutlamaları, daha çok kepazelik. Üstelik yılbaşının ardından yapılan magazin programları vıcık vıcık dönmelik kokuyordu. Dönmelik dedim de Sabatay Sevi için İzmir'de bir müze kurulması düşünülüyormuş doğru mu?
Türkler bir Karakazan'a atılmış pişirilmektedir. Türkiye ve Türkler, azınlıkların baskısı altından süratle kurtulmalıdır. Türk Kültürü tamamen yok olmadan önce de sorumlular üzerlerine düşen görevi yapmalıdır vesselam.


aybarsfirat@yahoo.com

Bu yazı toplam 4152 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002