Kasım 2008

Ö T E S İ

 

20.04.2021 Kuşbakışı

 
Şahin Zenginal

İkiyüzlülük


Üzerinde çok konuşuldu, çok tartışıldı. Belki de söylenmedik söz bile kalmadı. Yine de birkaç konuya dikkat çekmek istiyorum… Önce şu sözde Ermeni soykırımı… Düne kadar sadece düşmanlarımızın dillendirdiği bu iftirayı, bizden olduğunu sandığımız kimileri de dillendirmeye başladı. Orhan Pamuk, “Türkler 1 milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürdü öldürdü” dedi. Ardından da Elif Şafak, “Kasap Türkler, Ermenileri katletti” diye kitap yazdı.

Sözde Ermeni soykırımı safsatasını destekleyenlerin bu kişileri alkışlaması normal… Ama bizden olan, Türk kılığında dolaşan, Müslümanlığı kimselere kaptırmayan kimilerinin, sözde demokratlık uğruna, bu kişilere destek vermesi biraz garip… Bunların başında Başbakan Tayyip Erdoğan da var… Türkler, Ermenileri katletti, diyorlar… Soykırımın ne zaman olduğunu söylüyorlar? Birinci Dünya Savaşı yıllarında… 1915 ile en fazla 1920 yılları arasında… Peki o dönemde Türkler dediğiniz kimdi? Osmanlı Devleti… Bir yandan Osmanlı’nın engin hoşgörüsünden bahsedeceksin, dinleri, milletleri birleştirdiğini savunacaksın, Osmanlı yönetimini bugün için bile örnek göstereceksin… Diğer yandan “Osmanlılar, soykırım yaptı” diyenleri alkışlayacaksın… Sizin gibi düşünenlerden yüce Türk milletinin değerlerini savunmasını beklemiyoruz. Öyle bir talebimiz de yok… Ancak dürüst olun… Yere göğe sığdıramadığınız Osmanlı Devleti’ne soykırımcı iftirasını atmayın… Eğer atacaksanız, Osmanlı’yı övmekten vazgeçin… Gelelim olayın diğer bir boyutuna… Yazar diye gökten zembille indirilen biri, Türkler’e kasap diyor… Türk milletinin Ermenileri katlettiğini iddia ediyor… “Demokrasi var, düşünce özgürlüğü var, herkes istediğini söylesin” diyenlere sesleniyorum… Aynı yazar, bir kitap yazsa ve isim vererek sizin babanıza, dedenize “kasap, soykırımcı” dese aynı hoşgörüyü gösterir misiniz? Telefonla arayarak Elif Şafak’a geçmiş olsun diyen Başbakan Erdoğan’a soruyorum: Elif Şafak, size ve başında bulunduğunuz AKP’lilere “kasap, soykırımcı” dese aynı hoşgörüyü gösterir miydiniz? Bu soruya cevabınız “evet” ise buyurun devam edin… Bir dönem holdingler mantar gibi bitmeye başlamıştı… Bu holdinglerin çoğunluğu özellikle gurbetçilerden toplanan paralarla kurulmuştu… Şimdi de milyonlara varan holding mağdurları var… Paralarını kaptırmışlar, geri alamıyorlar… Olayın birinci boyutu… Bu holdingleri kuranlar ve halktan olmayacak vaatlerle para toplayanlar hâlâ lüks otomobillerle dolaşıyor, protokole giriyor, televizyonlarda canlı yayına katılıyor… “Niye yakalanmıyor?” diye soranlara; “Yakalanma emri yok, tutuklama kararı yok, bu konu ticari dava” deniliyor. “Almanya’da, İsviçre’de şu kadar tutuklama kararı var, Interpol ile aranıyor” bilgilerini de yok saydım… Yok sayılacak gibi değil ama bir an için sayalım… Bankaya paranızı yatırırsınız, istediğinizde geri çekersiniz… Siz paranızı almak istediğinizde banka paranızı ödemek zorundadır ve ödüyor… Peki, bu holdingler, parasını isteyene, bırakın faizi, anaparasını veriyor mu? Hayır… Bu holdinglerin binlerce kişiyi dolandırdığı belli mi? Belli… Dolandırılan kişiler şikâyette bulunmuş mu? Bulunmuş… O zaman, savcılar niye işlem yapmaz? Savcılar işlem yapmıyorsa, Adalet Bakanlığı niye olaya el koymaz? Bakan işini yapmıyorsa, hükümet niye müdahale etmez? Ve bütün bunlar olurken, kendilerini Müslümanların baş savunucusu olarak gören gazete ve televizyonlar, niçin bu olayla ilgili bir tek haber vermez? Yoksa parayı kaptıranları Müslüman olarak görmüyorlar mı?
Bir diğer husus… Müslümanlıkta faiz haramdır. Ayetle sabit… Hem Müslümanlığı kimseye kaptırmayacaksın, hem de bu insanlara, cami kapısında, üstelik daha fazla faiz alacağım diye para vereceksin… Bunu da güya İslâm adına yapacaksın… Allah her şeyi görüyor ve adaletini çok güzel uyguluyor…


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 2690 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002