Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Kulvar

 
Cihangir Arık

KEPAZELİK…!


Kanıma dokunuyor, Türk Milleti’ne hakaret ediliyor, birkaç vatansever evet sadece birkaç vatansever çıkıyor, vatanını sevdiği için bu durum kanına dokunduğu için bu durumu mahkemelere kadar götürüyor, helal olsun…! Söylemek istediğimiz başka şeyler var aslında olayın daha da ilginç yönleri var afyon yutmuş, uyuyan, ‘tarlaya ektim bostan yan gel oğlum Osman’ tabirini çok güzel yaşayan milletimize birkaç sözümüz olacak.

Türk milletini yazdığı bir kitapla aşağılayan ve bu yüzden mahkemeye çıkan şahış ki adını söyleyip kimseye ezberletmeyeceğim, en azından ben öyle yapmayacağım. Mahkemeye çıktığı tarih 21.09.2006, mahkeme öyle bir jet hızı ile bitiyor ki, Türk tarihine rekor olarak geçer herhalde. Olayın daha ilginç tarafına dikkat çekelim. Aynı gün sayın başbakan kendisine uzatılan mikrofona şunları söylüyor.’ben berat kararından memnunum, zaten dün gece aramıştım, ‘bebeğiniz hayırlı olsun demiştim’. Çok enteresandır, ‘zaten’ aramıştım sözü, bakınız nereye gidiyor işin ucu. Aslında Sayın başbakan diyor ki; ben dün gece aradım demekle ‘sayın yazar, siz rahat olun hayırlı olsun berat ettiniz, ha bu arada bebeğiniz de hayırlı olsun’, yani bebek doğmuş olsaydı da olmasaydı da o şahış telefonla aranacaktı ve hayırlı olsun denecekti.
Bir şehit ailesini başsağlığı için aramayan sayın başbakan, Türk milletini aşağılamaktan mahkemelere düşmüş bir şahsı arayıp ‘hayırlı olsun’ ve üstelikte ona müjdeli haberi vermek için!.tamam diyebilirsiniz. Peki, o ailesinin evladı birine hakaret edip sonra da kurşun mu yedi! Hırsızlık yaparken mi vuruldu, yoksa birinin malına ırzına tecavüz ederken mi yoksa çuvallarla paramı hortumladı!
O kahraman; Vatan toprağını savunurken şehit oldu, o aile aranmayı hak etmiyor muydu? Ve vatanseverleri sokakta mahkeme önünde görmek istemiyorum! Diye talimat verilmiş, korkarım ki yarın bir gün bir taraftan girecek hain ellerin de karşısına da hiçbir vatansever çıkmasın diye talimatlar verilir. Buna da hiç mi şaşırmam.
Kurtuluş savaşında düşman Urfa’ya doğru yaklaşıyor, kahvede oturan köyün efelerine haber ulaşıyor “düşman Antep sınırından Urfa’ya girdi” herkesten garip bir ses; bir şey olmaz. Bir gün sonra ‘düşman şehre girdi’ yine aynı hal; bir şey olmaz, akşama doğru ‘düşman mahalleye girdi. ‘bir şey olmaz’ aradan çok kısa bir süre geçiyor geliyor haberci ‘düşman isot (biber) tarlalarına girdi.bunu duyan Urfalım ‘Allah Allah’nidaları ile ‘vay demek isot tarlasına girerler haa..diyerek kazma kürek yaba bıçak silah ne bulduysa düşmanı çok kısa sürede layık olduğu yere gönderir.
Şimdi herkeste ki ‘isot tarlası’ ölçüsü nedir bilemez olduk, bakalım nereye kadar sürecek hain ve düşman ilerleyişi. Belki de inceldiği yerden kopar.
Ama bildiğimiz tarihin de yazdığı çok güzel bir şey var Türk Milleti’nin sabrı kolay taşmaz, taşarsa da onu durduracak durak olmaz.
Aynı ay içerisinde kutlayacağımız Ramazan Bayramı ve Cumhuriyet bayramını Ufuk ötesi ailesi olarak kutluyoruz. Nice Bayramlara….
Cihangir_arik@yahoo.com


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 4261 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002