Kasım 2008

Ö T E S İ

 

20.04.2021 Kulvar

 
Cihangir Arık

Avrupayı kaynatsan olur mu şeker?..


Bitirilmeye çalışıldı, başarmak üzereler. Bu ülkenin altına dinamit konuldu, herkes de bunu fıstıklı lokum zannetti. Bu ülkenin altı yıllardır oyuldu, bir nesil hatta iki nesil ne olduğunu bilmez bir insan sürüsü oldu. Beyinlere afyon, yüreklere birbirine karşı kin ve ihanet tohumları ekildi, bunu önleyecek ana, baba, amca, dayı vs. vs. onlar da bu manzarayı seyretti.

Alın da görün seyrettiğiniz filmden ne çıktı. Koskoca bir hiçlik abidesi. Tek derdi karşı cins, tek derdi para, tek derdi şekilcilik, tek derdi özenti…Bu özenti ülke için, bilim için, ilim için olsa amenna!.. Ama özenilen şey, nerde işe yaramaz, kokuşmuş (güya onlara göre Avrupalılık) töre, örf, âdet, gelenek, görenekleri aşağılayıcı ne varsa alındı özenti olarak. Yazık!.. Bütün dünya saf altın medeniyeti Türk toplumundan almışken, bizim gençliğimiz şimdi onların kokuşmuş değerlerini baş üstüne koymaya çalışıyor ve neticesini de açık seçik görüyoruz. Okumadan, ilim ve bilim sahibi olmadan ancak bu kadar vatansever olunuyor. Sadece sılogan at, sonra git yan gel yat!
Bir, hatta iki nesil kayboldu; ey analar, ey babalar, ey gerekli merciler, teşhis belli, önemli olan tedavi etmek. Kaç gün, kaç defa aldınız evlatlarınızı karşınıza, kaç defa anlattınız vatan ne demek? Örf ne demek? Gelenek ne demek? Görenek ne demek? Anane ne demek? Ahlak ne demek? Canım ülkemin bu hale düşmesinin sebebi, bu ülke ve millet menfaatine olacak her şeyin onlara yabancı kalmasıdır. Yalnız teşhis koyarak bir yere varılmıyor. Çözüm önce vatan, millet ve ahlak değerlerinin onların özüne yerleştirilmesiyle mümkündür. Bir insan kötü bir değeri alabiliyorsa iyiyi de alır elbet, yeter ki bu amaçla mücadele verilsin. Aynı fikre mensup binlerce insan bir aradayken, birbirinin gözünün içine bakıp neredeyse düşman gibi görüyorsa birbirini, çok şey kaybetmişiz, çok!
1980 döneminden sonra yetişen gençlik ve sonrası gençliğin büyük çoğunluğu sadece şekil ve fizik olarak büyüdü, beyinlerde vatan, millet, bilim gibi bütün değerler küçüldü. Bunun da en büyük sebebi aileden başlayıp, çeşitli yayın organlarında devam eden bu ülkeyi yok etme pıropagandası güden haçlı ruhuna müthiş derecede hizmet eden hain tayfasının sıkı çalışmasıdır.
Avrupa imış; medeniyet imiş; bilmem neymiş!
Birazcık beyin çalıştıralım sadece birazcık! Tarih boyunca haçlının en büyük düşmanı kimdi? Düşünmeye ne gerek var tabiî ki Türk Milletiydi. Her seferinde bozgun yemişlerdi çünkü?
Şimdi soruyorum: Hangi insan veya topluluk, kendisini bozguna uğratan bir millet için iyi şey düşünür, onun menfaatini gözetir? Yani şimdi Avrupa bizi düşünüyor, iyiliğimizi istiyor diye mi aralarına almaya çalışıyor? Komik oluyor komik! Hiçbir şekilde bozamadıkları Türk’ün birliğini bozmanın tek yolu bu bütün milli değerleri bir bir yok etmekten geçer. Bu ülkede bu kadar boş beyin oldukça da istediklerini elde edecekler. Bu beyinleri ilmî ve millî değerlerle beslemek, vicdan ve izan sahiplerine ve koltuk sevdasına kapılmayan vatanseverlere düşüyor.
Bir musibet mi, bin nasihat mi?
cihangir_arik@yahoo.com


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3248 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002