Kasım 2008

Ö T E S İ

 

14.07.2024 Pusula

 
Bayram Akcan

UYANMA VAKTİDİR!


İsrail, kaçırılan 2 askeri için önce Filistinli 50 kadar bakanı kaçırıyor, sonra Filistinlileri kadın, çocuk demeden öldürüyor. Bu da yetmiyor, Lübnan’a saldırılar başlatıyor ve burada katliama girişiyor. Çeçenistan’da Rus vahşeti devam ederken Şamil Baseyev şehid ediliyor. Türkmenler, baldırı çıplakların insafına terk edilmiş bir halde inim inim inliyor. Doğu Türkistan’da hâlâ Çin zulmü hız kesmeden devam ediyor. Kıbrıs’ta ise hâlâ ayak oyunları sürdürülmekte…

 


    


Hani mavi denizlerim,


Üç kıtada nal izlerim,
Kör mü oldu bu gözlerim,
Çaşıtları (casusları) seçmez gayrı
   


       Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, hep Müslümanların olduğu yerlerde kan, gözyaşı ve ölüm var. Kan ve barut kokuları arasında dünyaya göz açan bebekler, yine aynı kokuyla can veriyor.


Müslümanlar hayat-memat savaşı verirken, şu meşhur “dinlerarası diyalog”cularımız da hâlâ diyalog peşindeler… Filistin’de 10 yaşında çocuk ölür, Doğu Türkistan’da vahşetin her türlüsü mübah kabul edilirken, şu diyalogun faydasını neden görememekteyiz? Göremezsiniz çünkü bu diyalog yalanı, büyük oyunun küçük bir parçasıdır.


Antalya’da yanına bir papaz, bir haham ve bir imam alan sayın Başbakanımızın “Dinler Bahçesi” açmasının Türk Milletine ve İslam âlemine ne faydası olmuştur? Güneydoğu’da şehid olmuş Mehmetçiğin mezarını papaza kutsattıranlar, akan kanları durdurabilmişler midir? Hayır, hayır, hayır! Çünkü, Medenî Avurupa’ya göre Türkler insan değildir ve Müslüman kanının onlar için musluktan akan su kadar değeri de yoktur.


 


DÜŞÜNMEK GEREKİR


 


İsrail’in 2 askerinin kaçırılmasını bahane ederek, Filistin’i yerle bir ediyor, Lübnan’a saldırıyor… Aynı günlerde de Türkiye bir günde PKK terörüne 14 evladını şehid veriyor. PKK terörüne 30 binden fazla insanını kurban veren Türkiye, K.Irak’a askeri müdahale etmek istiyor ve medeni (!) dünya ayaklanıyor. Büyük müttefikimiz (!) ABD Türkiye’ye; “İznimiz olmadan sınırötesi harekât yapamazsınız” derken, İsrail’in cinayetleri için ise, “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” demektedir. Uyanmak lazımdır diyoruz ama… Ya koskoca Türkiye’yi, kapısında kul haline soktuğumuz AB ise bırakın İsrail’i kınamak bir yana, destek vermiştir. Ama Türkiye PKK’nın ensesine çökmek isteyince kızılca kıyamet koparmaktadırlar. Bütün bu olan bitenlerin üzerinde ve hatta olabileceklerin üzerinde düşünmemiz gerekmektedir.


 


SIRADA TÜRKİYE Mİ VAR?


 


Bildiğiniz üzere ortalıkta bir harita dolaşıyor. Türkiye’nin parçalandığı, Irak’ın 3’e bölündüğü, Kürdistan’ın kurulduğu, İsrail’in genişlediği bir harita… Kurulduğunda küçük bir devletçik olan İsrail, bugün bütün Ortadoğuyu tehdit eder hale gelmiştir. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ‘Yeni Ortadoğu için zaman geldi’ diyor ama bizimkiler hâlâ oyunda, oynaştalar… Elâlem yurdumuza başka yurt kurduruyor, balıdırı çıplaklar MİT görevlilerinin başına, hamilerinden öğrendikleri gibi çuval geçiriyor, Başbakanımız da Ekinlik adasında istirahat buyuruyorlar… PKK’ya operasyon yapacağız diyen sayın Erdoğan, 2 gün geçmeden sözünden dönüyor.


Sonuç olarak maskeler düşmüştür efendim… Diyalogcuların, ABD’nin, Avrupa Birliğinin ve içimizdeki hainlerin maskesi düşmüştür. Maskesi düşenleri teşhir etmek, her Türk’ün de asli vazifesidir. Şimdi uyanma vaktidir!


bayramakcan@mynet.com

Bu yazı toplam 3473 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002