Kasım 2008

Ö T E S İ

 

22.07.2024 Reymanca

 
Reyman Eray

Bunu da böyle bilin


Yükseklerde gözüm varmışmış... İftira! Bu müfritleri -Allah’ın izniye- utandıracağız. Beni en çok, kendilerini “yurtsever” olarak tanımlayanlar sinirlendiriyor. Yurdun -bu haliyle- sevilecek nesi var anlamıyorum. Bırakmıyorlar ki yurdu gerçekten de sevilecek bir duruma getirelim. YÖK’üyle, Danıştay’ıyla şusuyla-busuyla üstümüze geliyorlar... Siz ne anlarsınız eğitimden, siz ne anlarsınız hukuktan! Bırakın da işimizi yapalım!

Herkesi azarlamaya başladım... Giderek hırçınlaştığımın farkındayım ama bana da hak verin. Sinirlerim bozuk! Kimse beni istemiyor. Çevremdekiler bile sanki birer birer uzaklaşıyor benden... Oysa beraber yürüdük biz bu yollarda...


Kimseye bir şey beğendiremez oldum. Hemen şarlayıp gürlemem bundan. Yetiştiğim çevrenin, koşullarının etkisi de var tabii! “Bitirim” gibi yürüyormuşum... Alışkanlık! İnsan 20’sinde neyse, 40’ında da odur, 50’sinde de! Bu saatten sonra mankenlik dersi alacak halim yok! Sözcük dağarcığımı küçümseyenler ise yanılıyorlar. Bu noktada diyebilirim ki, iyi konuşurum. Ne de olsa hitabet eğitimi aldık...


Yükseklerde gözüm varmışmış... İftira! Bu müfritleri  -Allah’ın izniye- utandıracağız. Beni en çok, kendilerini “yurtsever” olarak tanımlayanlar sinirlendiriyor. Yurdun -bu haliyle- sevilecek nesi var anlamıyorum. Bırakmıyorlar ki yurdu gerçekten de sevilecek bir duruma getirelim. YÖK’üyle, Danıştay’ıyla şusuyla-busuyla üstümüze geliyorlar... Siz ne anlarsınız eğitimden, siz ne anlarsınız hukuktan! Bırakın da işimizi yapalım!          


             Yurtdışı gezilerime takmışlar... İyi ilişkiler kurmak için dolaşmak gerek! Ülkemizin tanıtımını-pazarlamasını yapıyorum, tanıştığım herkes benimle yakından ilgileniyor, Türkiye’nin durumu hakkında daha bir bilgileniyor. Yok, efendim Putin’le ne konuşmuşum; yok efendim yanımda neden not alan biri yokmuş... Siz misafirliğe giderken yanınızda sekreter mi götürüyorsunuz? ...


Danışmanım Amerika’da, beni silip süpürmemelerini istemişmiş... Yok, böyle bir şey! Her defasında olmayan şeyler yazılıp çiziliyor; neyse ki yalanlama masası başkanım durumu düzeltiyor.


            Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. İşte tam da bu sebeple, bilmediklerimizi ulemaya sormaktayız. Bunu bile çekemiyorlar. Görüldüğü gibi, ekonomiyi düzelttik, hatta dümdüz ettik. Sırada eğitim, sağlık, emeklilik gibi sorunlar var. İnşallah, Allah’ın izniyle bunları da düzelteceğiz. Tabii ki tüm bunlar üç buçuk yıla sığmadığı gibi, bir buçuk yıla da sığmayacaktır. Seçmenlerimden şimdiden bir beş yıl daha rica ediyorum. Sayın Demirel’in sözcükleriyle söylemek gerekirse: Kendim için bir şey istiyorsam namerdim. Her şey halkımız için. Bildiğiniz gibi, sözümüzü hep tuttuk, bundan sonra da tutarız evvel Allah!


            Muhalefet içimize kadar sızmış... Kendi milletvekillerim bana muhalefet etmeye başladı. Tuz kokmuşmuş da, yok bilmem ne... Hepsi yalan! Benim dönemimde tek bir yolsuzluk, tek bir kayırma olmamıştır! Dubai Towers’tan Galataport’a, her bir şeyi usulüne uygun yaptık. Bunu da böyle bilin.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 2841 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002