Kasım 2008

Ö T E S İ

 

24.06.2024 SİZDEN GELENLER

 
Ayhan ÇİFTÇİ

size önem veriyoruz


Değerli okuyucular, Türkçe’nin bayraklaşan şairinin de ifade ettiği gibi her şeysiz kalabiliriz fakat bayraksız kalmamız mümkün değildir. Bildiğiniz gibi halkımızın tepkisini ölçmek amaçlı, milli değerlerimize karşı saldırılar her geçen gün artarak devam ediyor. En son Mersin’de gerçekleşen rengini aziz şehitlerimizin kanından alan al yıldızlı bayrağımıza yapılan çirkin saldırıya halkımızın tepkisi ağır oldu.

Hazırlayan: Ayhan ÇİFTÇİ
Konaksız, saraysız;
Evsiz, yuvasız, köysüz
Kalabilirim…
Sevdiklerim gidebilir,
Sevenlerim ihanet edebilir…
Her şeysiz kalabilirim, her şeysiz olabilirim
Bayraksız olamam,
Bayraksız olamam!
Arif Nihat Asya
Değerli okuyucular, Türkçe’nin bayraklaşan şairinin de ifade ettiği gibi her şeysiz kalabiliriz fakat bayraksız kalmamız mümkün değildir. Bildiğiniz gibi halkımızın tepkisini ölçmek amaçlı, milli değerlerimize karşı saldırılar her geçen gün artarak devam ediyor. En son Mersin’de gerçekleşen rengini aziz şehitlerimizin kanından alan al yıldızlı bayrağımıza yapılan çirkin saldırıya halkımızın tepkisi ağır oldu. Tabii ki siz değerli okuyucularımızdan gelen bu memnun edici ve gerekli tepkilerinizi bizlere ilettiğiniz için en içten dileklerimle teşekkür ediyor ve genç bir okurumuzun yazmış olduğu e-postayı aynen sizlere iletiyorum.
* * *
“Gazetenizin bu ayki sayısını şimdi okudum ve şu an o kadar şeyden bahsetmek istiyorum ki, ne kadarını yazabilirim veya siz ne kadarına yer verirsiniz bilmiyorum ama ben aklıma gelen her şeyi yazmak istiyorum. Değerli kardeşlerim bizlere ne oldu, nedir bu sessizlik nedir bu tepkisizlik anlayamıyorum, aklım almıyor. Sanki yıllarca çarpışan ağabeylerim, babam yaşındaki insanlar yıllarca savaştıkları davayı unutmuşlar. Her şeyi bırakmışlar inzivaya çekilmişler. Diyarbakır’da teröristlerin mezarlıkları şehitliğe çevrildi sustuk, Irakta askerlerimizin kafasına çuval geçirildi ses seda yok, Kıbrıs’ı Rumlara verdik yine çıt yok Allah’tan onlar kabul etmediler, AB yolunda her şeyimizi satılığa çıkardık yine ses yok, Ege’de ve Akdeniz’de o kadar toprak satıldı sustuk (en sonunda ne olduysa yasa geri çekildi tabiî şimdiye kadar satılan topraklar geri alınmaması şartıyla), kadınlar günü bahanesiyle bölücüler sözde kendi bayraklarını açtılar, bebek katili Abdullah Öcalan lehine sloganlar attılar görmezden geldik. Daha bunun gibi onlarca girişim vardı. Peki neden tepki vermedik
illa bayrağımızın mı yakılması gerekiyordu? Toprak satışı durduruldu bu sefer de basına göz dikildi zaten milli anlamda gazete sayısı çok az, belki de artık hiç kalmayacak. Bilindiği gibi geçenlerde yürürlüğe giren yasa ile yabancılar, Türkiye’de gazete ve televizyon satın alabilecek. TMSF’nin elindekiler mi satılacak dersiniz yoksa yeni televizyon ve gazeteler mi kurulacak dersiniz? Hangisini derseniz deyin artık herkesin evinde bir televizyon olduğuna göre her eve bir mason veya ajan girmiş olacak. Yani propagandalarını rahatça yapabilecekler. Dahası üst düzey askeri yetkililer Kuzey Irak’la ilgili bir politikamız yok varsa bizim haberimiz yok diye açıklama yaptılar, buna dersiniz? Gülelim mi ağlayalım mı? Başbakan cevap veriyor bizim Kuzey Irakla ilgili politikamız var ve uyguluyoruz. Aynı günlerde Kuzey Irak’taki Türkmenlerden açıklama geliyor: ‘Türkiye bizi yalnız bıraktı bizler artık Türkiye’den hiçbir şey istemiyoruz. Başımızın çaresine bakacağız’ diyorlar.
Ufuk Ötesi gazetesi ailesine bu zorlu yolda başarılar diliyor ve gazetenizi hayranlıkla takip ettiğimi belirtmek istiyorum.”
Uğur SOFİ

Şimdi ise; 6 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu söylenen ve bir milletin var olma veya yok olma mücadelesi verdiği, bağımsızlık uğruna göz kırpmadan binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşı’nı konu alan “Gelibolu” belgeseliyle ilgili düşüncelerini anlatan okurlarımızın anlattıklarını kısaca size aktarmak istiyorum.
“Çanakkale Savaşı bir destandır, bıyıkları terlememiş gençlerin ülküsü uğruna şahadet şerbetini içtikleri yerdir Çanakkale… Peki filmdeki Anzak acındırması nedir? Ta Avustralya’dan, Yeni Zelanda’dan benim topraklarıma geliş sebepleri nedir? Ya belgeselde yer alan yabancıların anılarında dediklerine mi üzülürsün yoksa yaşayan kahraman gazilerden birine bile yer verilmemesine mi? Sanırım ifade etmek istediklerimin hepsini, belgeselin sonunda anlatılan, düşmanın topunu tüfeğini alarak geri dönmesinden sonra bir yıl geçmişti ki, bir askerin bile burnu kanamadan İngiliz askerleri İstanbul’a girdi. Kendi destanımızı böyle anlattıktan sonra bırakalım sinemamız falan gelişmesin, yabancılar bile bize bu kadar zarar veremez.”
* * *
Değerli okuyucularımız; bu zorlu yayın hayatımızda bir yılı daha sizlerle birlikte geride bırakıyoruz. “Sizlere önem veriyoruz” sloganıyla sizler için, sizlere daha iyisini sunmak için açmış olduğumuz bu sayfaya görüş, öneri ve şikâyetlerinizi bekliyoruz.
ufuk@ufukotesi.com
ayhanciftci_37@hotmail.com


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002