Kasım 2008

Ö T E S İ

 

28.11.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

-Hedef neden Şenol Demiröz?


Türklüğünü inkar eden güruh tabiî ki Romanya’da yaşayan Türklerin anlatılmasından hoşlanmaz. Türkmenistan’dan gelen bir şarkıcının TRT’de program yapmasına katlanamaz. İsrail’in uyguladığı terörün kamuoyuna sunulmasından rahatsız olur.

TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz hakkında sinsi bir yıpratma kampanyası başlatıldı. Şenol Demiröz bir kısım insanlar tarafından neden hedef tahtasına kondu? Aslında bu sorunun çok basit ve kısa bir cevabı var: TRT esas görevi olan Türk kültürüne hizmet etmeye az çok başladı. İşte sebep bu!
TRT INT
Bağımsızlıklarını kazanan Türk Cumhuriyetlerine, Anayurdun dışında kalmış soydaşlarımıza ve çalışmak için yurt dışına gitmiş Türk vatandaşlarına yönelik yayın yapmak amacıyla kurulmuş bulunan TRT INT kanalı Şenol Demiröz’ün göreve gelmesinden önce abuk sabuk programlarıyla insanı canından bezdiriyordu. Özensiz, kalitesiz ve renksiz yapımlarla adeta bu kanalın izlenmemesi için bilinçli bir şekilde yayın yapılıyordu.
Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan arkadaşlarımız özel sohbetlerde TRT’nin yayın politikasından duydukları sıkıntıları anlatırlardı. Millî hiçbir tarafı olmayan tekrar programlardan oluşan TRT INT’in Türk Cumhuriyetlerinde hiç seyredilmediğini söylerlerdi. Biz de burada kahrolurduk.
Şenol Demiröz TRT’ye Genel Müdür olduktan sonra TRT INT programlarında bir canlılık ve başkalık görüldü. 9 yaşındaki oğlumun zevkle izlediği ve programı kaçırmamam için ara sıra beni uyardığı TÜRKUAZ programı bile tek başına yeterlidir Şenol Demiröz’ün hizmetini anlatmaya.
TRT BELGESELLERİ, HABER PROGRAMLARI
Sınırlar Arasında, Gazeteci, TRT 2’ deki söyleşi programı, Gezelim Görelim ve adlarını burada yazarsak sayfayı dolduracak kadar fazla olan yayınlar Şenol Demiröz’ün suçlu (!) ilan edilmesi için yeterli sebeptir aslında. Midesini ve beynini kiraya vermiş olan içimizdeki bizanslıların elbette bu yayınlar hoşuna gitmez.
Türklüğünü inkar eden güruh tabiî ki Romanya’da yaşayan Türklerin anlatılmasından hoşlanmaz. Türkmenistan’dan gelen bir şarkıcının TRT’de program yapmasına katlanamaz. İsrail’in uyguladığı terörün kamuoyuna sunulmasından rahatsız olur.
TRT’NİN FİYAT POLİTİKASI
Her türlü savurganlığa karşı olduğumuz gibi, milletimin tek bir kuruşunun birilerine peşkeş çekilmesine karşıyım. İnanıyorum ki Şenol Demiröz de bu hassasiyeti taşıyor. Şenol Demiröz’ü yıpratmaya çalışan ve TRT Genel Müdürlüğünden uzaklaştırmaya çalışan kesim başarılı programlara bir şey diyemedikleri için TRT’nin yapımlara ve sunuculara verdiği paraları bahane ediyor.
TRT’yi çiftlik haline getiren Şenol Demiröz müdür? İnsaf be kardeşim. Şenol Demiröz de bu durumdan şikâyetçi. Kendinden önce yapılan uygulamaların verdiği bu zararların bir an önce halledilmesi için uğraştıklarını söylüyor.
Ama...
Ağzıyla kuş tutsa bu gayrımilli unsurlara kendini beğendiremez. Adamlar üzüm yemek istemiyorlar ki. Onların hedefi bağcı.
BİR TAVSİYE
Şenol Demiröz’e buradan bir tavsiyem var. Bu adamlar seni ne kadar eleştirirlerse, elini kolunu bağlamak isterlerse sen bunların dediklerinin tersini yap. Türk kültürüne hizmet için bu şarttır. Kolay gelsin.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002