Yakın Takip

 

Dr. Ünal Metin  

-Hedef neden Şenol Demiröz?


Türklüğünü inkar eden güruh tabiî ki Romanya’da yaşayan Türklerin anlatılmasından hoşlanmaz. Türkmenistan’dan gelen bir şarkıcının TRT’de program yapmasına katlanamaz. İsrail’in uyguladığı terörün kamuoyuna sunulmasından rahatsız olur.

TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz hakkında sinsi bir yıpratma kampanyası başlatıldı. Şenol Demiröz bir kısım insanlar tarafından neden hedef tahtasına kondu? Aslında bu sorunun çok basit ve kısa bir cevabı var: TRT esas görevi olan Türk kültürüne hizmet etmeye az çok başladı. İşte sebep bu!
TRT INT
Bağımsızlıklarını kazanan Türk Cumhuriyetlerine, Anayurdun dışında kalmış soydaşlarımıza ve çalışmak için yurt dışına gitmiş Türk vatandaşlarına yönelik yayın yapmak amacıyla kurulmuş bulunan TRT INT kanalı Şenol Demiröz’ün göreve gelmesinden önce abuk sabuk programlarıyla insanı canından bezdiriyordu. Özensiz, kalitesiz ve renksiz yapımlarla adeta bu kanalın izlenmemesi için bilinçli bir şekilde yayın yapılıyordu.
Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan arkadaşlarımız özel sohbetlerde TRT’nin yayın politikasından duydukları sıkıntıları anlatırlardı. Millî hiçbir tarafı olmayan tekrar programlardan oluşan TRT INT’in Türk Cumhuriyetlerinde hiç seyredilmediğini söylerlerdi. Biz de burada kahrolurduk.
Şenol Demiröz TRT’ye Genel Müdür olduktan sonra TRT INT programlarında bir canlılık ve başkalık görüldü. 9 yaşındaki oğlumun zevkle izlediği ve programı kaçırmamam için ara sıra beni uyardığı TÜRKUAZ programı bile tek başına yeterlidir Şenol Demiröz’ün hizmetini anlatmaya.
TRT BELGESELLERİ, HABER PROGRAMLARI
Sınırlar Arasında, Gazeteci, TRT 2’ deki söyleşi programı, Gezelim Görelim ve adlarını burada yazarsak sayfayı dolduracak kadar fazla olan yayınlar Şenol Demiröz’ün suçlu (!) ilan edilmesi için yeterli sebeptir aslında. Midesini ve beynini kiraya vermiş olan içimizdeki bizanslıların elbette bu yayınlar hoşuna gitmez.
Türklüğünü inkar eden güruh tabiî ki Romanya’da yaşayan Türklerin anlatılmasından hoşlanmaz. Türkmenistan’dan gelen bir şarkıcının TRT’de program yapmasına katlanamaz. İsrail’in uyguladığı terörün kamuoyuna sunulmasından rahatsız olur.
TRT’NİN FİYAT POLİTİKASI
Her türlü savurganlığa karşı olduğumuz gibi, milletimin tek bir kuruşunun birilerine peşkeş çekilmesine karşıyım. İnanıyorum ki Şenol Demiröz de bu hassasiyeti taşıyor. Şenol Demiröz’ü yıpratmaya çalışan ve TRT Genel Müdürlüğünden uzaklaştırmaya çalışan kesim başarılı programlara bir şey diyemedikleri için TRT’nin yapımlara ve sunuculara verdiği paraları bahane ediyor.
TRT’yi çiftlik haline getiren Şenol Demiröz müdür? İnsaf be kardeşim. Şenol Demiröz de bu durumdan şikâyetçi. Kendinden önce yapılan uygulamaların verdiği bu zararların bir an önce halledilmesi için uğraştıklarını söylüyor.
Ama...
Ağzıyla kuş tutsa bu gayrımilli unsurlara kendini beğendiremez. Adamlar üzüm yemek istemiyorlar ki. Onların hedefi bağcı.
BİR TAVSİYE
Şenol Demiröz’e buradan bir tavsiyem var. Bu adamlar seni ne kadar eleştirirlerse, elini kolunu bağlamak isterlerse sen bunların dediklerinin tersini yap. Türk kültürüne hizmet için bu şarttır. Kolay gelsin.


www.ufukotesi.com - 12 / 2004  

unalmetin11@yahoo.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.