Kasım 2008

Ö T E S İ

 

07.07.2020 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

MUTLU MUSUNUZ?


Evet sen Kürdüm diyen arkadaşım. Ya sen mutlu musun? Askerde beraber nöbet beklemedik mi? Komşuluk, iş arkadaşlığı yaparken birbirimizi Kürtsün Türksün diye mi seçtik. Ne oldu da dedeni, babanı, ananı uykusunda kesen, evini yakan Ermeni çetecilerin torunlarına kucak açtın. Bak Ermeni hala o günleri unutmadı. Van da Bitlis de gözü var. Daha uyanmayacak mısın.

Mutlu musunuz? Başbakanımız AB anayasa anlaşmasını imzaladı. Bizi AB’ye almak için nazlanıyorlar ama ulusal köklerimizden koparacak her toplantıda bize yer ayırıyorlar. Türkiye ekonomik alanda hiçbir yardım almazken her siyasi kararda ortak olmasını istiyorlar. Türk ordusunun etkisinin kırılması için çalışıyorlar ama Almanya ve Hollanda Patriot füzelerinin Türkiye’ye yerleştirilmesine karşı çıkıyorlar. Türkleri AB’ye üye yapalım ama onlara ayrıcalıklı ortaklık verelim diyorlar. Kendileri Türkiye’deki bütün fabrikalara, bankalara, medyaya, şuna, buna sahip olalım diyorlar ama iş Türklerin serbest dolaşımına gelince taş koyuyorlar.
Mutlu musunuz ? Alevi inancı taşıyan Türkmen soylu kardeşlerim. Sonunda birinci sınıf vatandaş olduğun ülkende AB sayesinde azınlık statüsü elde ettin (!) Hayırlı olsun. İbadetinde bile Türkçe dua okurken Türk milletinden olmadığını AB sayesinde öğrendin.
Ya siz mutlu musunuz türbanlı bacılar? Türkiye’yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikayet ettiniz. Ne oldu? Başını kapamak istemeniz işlerine gelmedi değil mi? Elinize ne geçti? AB seni terörist olarak kabul ediyor. İslam’ı terörün kaynağı görüyor. Peki ülkeni yabancılara şikayet ederken hiç mi vicdanın sızlamadı?
Evet sen Kürdüm diyen arkadaşım. Ya sen mutlu musun? Askerde beraber nöbet beklemedik mi? Komşuluk, iş arkadaşlığı yaparken birbirimizi Kürtsün Türksün diye mi seçtik. Ne oldu da dedeni, babanı, ananı uykusunda kesen, evini yakan Ermeni çetecilerin torunlarına kucak açtın. Bak Ermeni hala o günleri unutmadı. Van da Bitlis de gözü var. Daha uyanmayacak mısın. Yüz yıl önce karını, çoluğunu çocuğunu doğrayan Taşnak torunları şimdiden bıçaklarını bilemeye başladı.Sen Kürdistan hayalleri peşinde koşarken İsrail Yahudileri Urfa’ya, Mardin’e yerleştirme planları yapıyor. Yeni çıkarılan kanunlarla GAP toprakları İsrailli işadamlarına peşkeş çekiliyor.
Kolejlerde okumuş, devletin üst kademelerini tutmuş, montaj sanayiinle cebini doldurmuş, rantiyeci, avantacı, çocuklarını Amerikalarda Avrupalarda okutanlar size lafım yok. Sizler mutlusunuzdur. Hiçbir zaman bu toprakların kahrını, çilesini çekmediniz ki. Bizim dedelerimiz bu vatanın toprağını cephelerde savunurken sizler işgalcilerle işbirliği yapanların neslinden geliyorsunuz. Bu topraklar için kan değil ter bile akıtmadınız. Tabii ki mutlusunuz.
Tatlı canlarını kurtarmak için Sevre imza koyanların soyundan geliyorsunuz. Sizin için Kürdün, Türkün, Çerkezin, Lazın zerre kadar değeri yoktur. İngilizin, Fransızın, Almanın önünde ceket ilikleyip, boyun bükerken kendi vatandaşının önünde aslan kesilirsin.
Bu ülkede asıl azınlık olan sizlersiniz. Ama her köşe bucağı tutmuş, dışardan beslenen el tokadı yememiş gafillersiniz. Bugün karnınız tok sırtınız pek. Ama gün olur devran döner. Bu millet uzun tarihi boyunca sizin gibi hainleri layık oldukları yere gönderdi. 1919 yılında da pek neşeliydiniz. Kahkahalarınız İngiliz subaylarının yatak odalarından duyuluyordu. Sevrin şerefine balolarda viski kadehleri kaldırıyordunuz. Millet canını dişine takmış düşmanla savaşırken sizin babalarınız halkını daha fazla sömürebilmek için Yahudi, Rum ve Ermeni azınlıklarla ticari ortaklıklar kurarak Yunan ordusunu alkışlıyordu.
Ama fazla mutlu olma.
MEHMET ÖLMEDİ.
unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002