Kasım 2008

Ö T E S İ

 

07.07.2020 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Ufukların Ötesinde gezinmek


Ufuk Ötesi gazetemizin 3’üncü yaşının ilk sayısı ile karşınızdayız. Tamı tamına 2 yıl sizlerle birlikte ülkemizdeki ve dünyadaki gündemi paylaştık. Zaman zaman birlikte dertlendik, zaman zaman sevinçlerimizi paylaştık. Ufuk Ötesi, yayın kadrosu ile okuyucuları büyük bir aile oldu. Bu aile daima ülkemize karşı kurulan tuzakları ciddi araştırmalarla, belgelerle ortaya koydu. Aylık bir gazete olmasına rağmen hep gündemin önünde koştu. Gündem oluşturulmasında önemli adımlar attı. Ufuksuz insanların, ufuksuz iktidarın ve siyasilerin yönettiği bir ülkede, ufukların ötesini göstermeye çalıştı.

Genç dinamik bir kadro ile yola çıktık. Sizlerden aldığımız güçle 3 yılımıza ulaştık. Binlerce insanımızla her ay buluşmanın mutluluğunu yayın kadromuzla hep birlikte tattık.
Sizlerle nefes alıp veriyoruz. Sizinle duygularımızı, araştırmalarımızı düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Gazetemizin sadece ülkemizde değil, ülkemizden çok uzak köşelerde bile okunması bize ayrı bir heyecan ayrı bir mutluluk veriyor. Okyanus ötelerinden gelen mesajlar bize güç katıyor.

YENİ BİR SOLUK
Ufuk Ötesi Gazetesi, tekelleşen ve tek sesli hale gelen basınımızda yeni bir soluk olarak ortaya çıktı. Dağıtım tekelini, sizlerin abone kampanyalarıyla aşmaya çalıştık. Her insanımıza ulaşabilmek için kağıt, baskı ve posta ücretlerine defalarca zam gelmesine rağmen fiyatımızı değiştirmedik. İstedik ki, düşünen insanımıza ulaşalım. Krizlerle boğuşan okurlarımıza ek bir yük getirmeyelim. Yayın hayatımıza, Ufuk Ötesi Yayınlarıyla da ayrı bir zenginlik getirdik. Kültür dünyamıza birer miras olarak kalabilecek eserleri tek tek neşretmeye başladık. Ufuk Ötesi Yayınları kısa sürede 6 kitaba ulaştı.
Ufuk Ötesi ailesinin değerli mensupları, bizler sizlerin destekleriyle kamuoyuna ulaşmaya, çalışıyoruz. Eğer gazetemizi beğenerek okuyorsanız, sizden bu gazetenin daha da yayılması için küçük birer hareket bekliyoruz. İnanıyoruz ki, herkesin rahatlıkla yapabileceği bu hareket sayesinde gazetemiz çok daha güçlü olacak ve Türk insanına daha yaygın bir şekilde ulaşacaktır. Gazetemizin her abonesi, bu gazeteyi yaymakla kendisini görevli hissetmeli ve kendisinden başka en az üç abone kazandırmayı ilke edinmelidir. Eğer bunu başarabilirsek ki başarmayacak hiçbir engel yoktur. Gazetemizin tirajını anında 3 katına çıkarmak mümkün. Eğer bizlerin sesi çıkarsa, bizlerin araştırmaları kamuoyumuza daha yaygın ulaşırsa bu ülkede teslimiyetçilerin o kadar rahat hareket edemeyecekleri ortadadır.

UFUK ÖTESİ SİZLERLE VAR
Ufuk Ötesi hiçbir sermaye grubunun desteği olmadan, hiçbir holding veya başka bir kuruluşun katkısı olmadan sadece ve sadece yüce milletine güvenen idealist bir kadro tarafından çıkarılmaktadır. Bir kuruş almadan bilgisini ve araştırmalarını milletimizle paylaşmayı bir borç bilen ve bunu kendine ilke edinen aydınlarımıza ve yazarlarımıza burada bir kez daha teşekkür etmeyi borç biliyorum. Ufuk Ötesi yazarları ve okurlarıyla bütünleşmiş bir kadronun ürünüdür. Bu kadro, gazetesiyle, internetiyle, kitap yayınlarıyla ve konferanslarıyla yüce milletimize ulaşmaya ve ülkemize karşı oynanan oyunları bozmaya çalışan bir kadronun ürünüdür. Teslimiyetçilerin karşısında her biri biren kale gibi durmaktadır.

GASPIRALI’NIN YOLUNDA
İsmail Gaspıralı’nın 1883 yılında yaktığı meşaleyi hiçbir zaman söndürmeden onun ideallerine hizmet yolunda söylediği sözleri kendimize ilke edinerek yolumuza devam edeceğiz. Onun, “Eğer milletine hizmet etmek istiyorsan yapabildiğin işten başla” sözünü hiçbir zaman unutmadık. Bugün bizim yapabileceğimiz bu gazeteyi en iyi çıkararak yüce milletimize hizmet etmektir. Bu gazeteyi yaymak, abone olmak, reklam vermek işte bu idealler çerçevesinde değerlendirilmelidir. “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” idealine ancak ve ancak güçlü yayın kuruluşları ile ulaşılabilir. Bu yayınları yaşatmak, bu yayınları ayakta tutmak, bilginin güç olduğunu yeniden güçlü bir şekilde kavramakla olur. Türk milliyetçiliği tarihini bir gazeteler ve dergiler mezarlığı olmaktan çıkarmalıyız. Onun için de çıkan yayınlarımıza omuz vermek, güçlü yayınlara alt yapı hazırlamak zorundayız. Güçlü bir günlük gazetemizin, güçlü bir televizyonumuzun olmayışından hâlâ yakınmıyor muyuz? O zaman karanlıktan şikayet edenlerin mutlaka bir ateş yakması lazım. Gelecek kuşaklara aydınlık yarınları hazırlamak, bizlerin görevi, haydi hep birlikte göreve...


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002