Kasım 2008

Ö T E S İ

 

14.07.2024 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

Topluma Kazandırma Yasası


Bundan birkaç ay önce PKK-Terör örgütü için “Topluma Kazandırma Yasası” adı altında bir yasa çıkarıldı. Bu yasanın içeriğini burada uzun uzun anlatacak değilim. Ancak, “PKK-Terör örgütü militanları pişman olacaklar, eve dönüş hareketi başlayacak ve bu şekilde dağdaki eşkıyayı topluma kazandırmış olacağız” şeklinde kamuoyuna açıklama yapılmıştır.

Bu açıklamayı yapanlar eğer açıklamalarında samimi iseler, PKK-Terör örgütünü tanımamaktadırlar. PKK-Terör örgütü eylemlerine başladığı 1984 yılından Terörist başının yakalandığı 1999 yılına kadar aynı gayeyle tam 49 defa af çıkartılmıştır. Ancak bu aflar hiçbir şekilde beklenen neticeyi vermemiştir. Çünkü Terörist başı ve örgütünün güney doğudaki emelleri değişmemiştir. PKK-Terör örgütünü korumaktan ne ABD ne de AB ülkeleri vazgeçmişlerdir.
Bugün bu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren kaç terörist teslim olmuştur? Yasa çıkarılma gayesine ulaşmış mıdır? Dağdaki eşkıyayı topluma kazandırma gayesiyle çıkarılan bu yasa, halen cezaevinde hükümlü olan teröristleri neden kapsamaktadır? Bu soruların izahını birilerinin yapması lazımdır. Kaldı ki; senelerce dağda kalmış, bir çok eyleme karışmış teröristlerin, hangi eylemlere katıldıklarını, kaç Türk Askeri’ni, Türk Polisi’ni, öğretmenini şehit ettiklerini veya hiç eyleme katılmadan dağda manzara seyrettiklerini, nasıl tespit edeceksiniz?
PKK-Terörist örgütü mensupları, değişik zaman ve mekanlarda “Pişman olmadıklarını” çok açıkça ortaya koymaktadırlar. Bundan bir ay önce İstanbul Adliyesi önünde (yasa çıktıktan sonra) 40-50 PKK’lı bayan “Pişman değiliz, af istemiyoruz, demokratik cumhuriyet istiyoruz, Apo’ya özgürlük istiyoruz.” diye hem slogan attılar hem de pankart astılar. Bunlara hiç kimse müdahale etmedi ve bir saat adliye önünde eylem yaptılar.
Buna karşılık, bu vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezanlar susmasın diye evlatlarını şehit veren Şehit Anaları Terörist başının idam kararı kaldırıldığında demokratik tepkilerini göstermek için Boğaziçi Köprüsünde 3 dakika eylem yaptılar diye hepsi tartaklanarak, itile kakıla emniyete götürüldüler ve haklarında İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
Terörist başının militanlarını topluma kazandırma gayreti içinde olanlar, bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizin analarını kaybetmeyi hiç mi hesaba katmamışlardır?
Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; “.....Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet hatta ihanet içinde olabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle birleştirebilirler. İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”
Bu yasayı çıkartanlar ve bu yasaya destek verenler arasında kendilerine saygı duyduğum hocalarımız da vardır. Neden böyle yapıyorlar? Bu yaştan sonra bir beklentileri mi vardır?Yoksa korkularından mı destek veriyorlar? Anlamış değilim.
Şair diyor ki;’’ Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz, çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı dağına...’’
Ey Türk Milleti uyan, kurulan tezgahlara alet olma, kendi ikbalin peşinde değil, “Büyük Türk Milletinin ve devletinin bölünmez bütünlüğü için çalış, sonunda sen de kazanacaksın.”

Av. Zeki Hacıibrahimoğluufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002