Kasım 2008

Ö T E S İ

 

23.04.2021 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Ufuk Ötesi’nde bir yıl


Tamı tamına bir yıl oldu. Krizlerle, savaş senaryolarıyla, seçim heyecanlarıyla geçen bir yıl. Dolu dolu, heyecanla aşkla başlanan ve aynı heyecan ve aşkın kuvvetlenerek devam ettiği, dalda dalga yayıldığı bir yıl. Okumayan, yazmayan, düşünmeyen bir topluluk haline getirilmeye çalışıldığımız bir dönemde gazete çıkarmanın, yayın yapmanın zorluklarını bile bile, bu işe yüreğini, bileğini, beynini ve imkanlarını ortaya koyan insanların emeğiyle geçen bir yıl.

Türk milliyetçiliği tarihinin bir yayınlar mezarlığına döndüğünü hepimiz bilmekteyiz. Bir sayı, iki sayı zaman zaman üç beş sayı çıkıp kapanan yüzlerce dergimizi hatırlamadan geçemeyeceğim Her türlü sıkıntıyı göğüsleyerek, bu defa başarmalıyız, başaracağız, başaracağız, başaracağız, diye yola çıkan bir grup idealistin bir yılı... Atatürk’ün, “Yalnız ufku görmek kafi değildir. Ufkun ötesini de görmek ve bilmek gerekir” sözünü düstur edindik. Türk milletinin ve devletinin etrafında oynanan oyunları ortaya koymak, yüce milletimize kurulan tuzakları bozmak, bunları kamuoyuna açıklamakla geçen bir yıl...
Ülkemizde medyanın tekelleştiği, ABD ve AB’den para alan kiralık kalemlerin köşe başlarını tuttuğu bir ortamda mücadelenin zorluğunu hepimiz biliyoruz. Türk milletinin menfaatlerini savunan insanların boğulmaya, seslerinin kısılmaya çalışıldığı, milli düşünen gazetecilerin birer birer holding medyalarından atıldığı bir ortamda, Türk milliyetçiliği bayrağını zirveye taşımak isteyen arkadaşlarla birlikte geçen bir yıl.
Tam bağımsız Türkiye sevdalılarından oluşan kadromuzla, her türlü emperyalizme karşı bir direnç merkezi oluşturduk. Bu inanç ve iman okuyucularımızla daha güçlü bir gönül köprüsü kurmamızı sağladı.

TÜRK İNSANININ SESİ VE NEFESİ
Türk insanının sesi, nefesi olduk. Yurt içi ve yurt dışında hızla yayılan ve temsilcilikler kuran gazetemiz, yalnız ve yalnız sizlerin desteğiyle yaşamaktadır. Bu gazetenin sahibi yazarları ve okuyucularıdır. Bir holding, bir sermaye gurubu veya çıkar çevrelerinin değildir. Bu gazete yalnızca doğru bildiklerini ve inandıklarını yazar. Türk milliyetçiliğini çıkar çatışmaları içine sokmaya çalışanlara, asla müsamaha göstermez. Her zaman Hakkın ve haklının yanındadır. Hiçbir şaibeye karışmamış, genç dinamik bir kadro ile yola çıkan Ufuk Ötesi, siz aziz okurlarından aldığı güçle yoluna devam edecektir. Gazetemizi beğenen, severek okuyan aziz okurlarımız bu gazetenin daha da güçlenmesini, Türkiye’de ciddi bir kamuoyu oluşturmasını istiyorlarsa, Ufuk Ötesi’ne daha güçlü omuz vermelidirler. Bugün dalga dalga yayılan gazetemize her abonemiz en az 3 abone kazandırırsa, tirajımız ve etkimiz üç katına çıkmış olacaktır. Bu çok zor bir olay değildir. Her abonemizin bunu rahatlıkla gerçekleştirebileceğine inancımız tamdır. Baskı fiyatlarının, posta maliyetlerinin ve kağıt fiyatlarının hızla arttığı bir ortamda gazetemizi ancak bu şekilde yaşatabiliriz ve güçlendirebiliriz.

KUVA-YI MİLLİYE RUHU
Türkiye’nin ve Türk Dünyasının etrafında oluşturulan tuzaklar geçmişte nasıl ki Kuva-yı Milliye ruhuyla parçalanmışsa, aynı ruh ve heyecanla bu tuzakları bozmalıyız. Kıbrıs bizim en önemli direnç noktamızıdır. Kuzey Irak’ta bir oldu bittiye izin veremeyiz. Afganistan’da ve dünyanın dört bir köşesinde uygulanan sömürgeci ve işgalci kuvvetlere karşı Türk kamuoyunun uyanık tutulması gerekmektedir. Bu da milli hassasiyeti kuvvetli, ufkun ötesini görebilen yayınları güçlendirmekle mümkündür.
Bugün ülkemizi yönetenler bırakın Ufkun Ötesini görmeyi, ufku bile görememektedirler. Ufuksuz insanların yönettiği bir ülkede, yine işler Türk milletine ve Türk aydınına düşmektedir. Bir dünya devleti olmaya çalışan Türkiye’yi parçalama, bölme planlarını el birliğiyle bozmalıyız. Türk milliyetçiliğinin sesini kısmaya çalışanlar, bu güçlü fikir hareketini aksiyoner bir hareket olmaktan çıkarmaya çalışanlar hüsrana uğrayacaklardır.
Aziz okuyucularımız bir yıldır zorlukları, güçlükleri beraber aştık, sıkıntılara beraber göğüs gerdik. Kol kola, omuz omuza yürüdük, dosta düşmana gücümüzü gösterdik. Daha nice yılları da hep beraber yürümek dileğiyle…kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002