Kasım 2008

Ö T E S İ

 

28.11.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Bosna, Filistin; şimdi Kıbrıs


Kofi Annan tarafından hazırlanan haritayı görünce ilk aklıma gelen Bosna-Hersek ve Filistin haritaları oldu. Aynı ellerin hazırladığı bu haritalar o kadar birbirine benziyordu ki; Kıbrıs Türkünün geleceği için bir anda ürperdim.

Haritada yerleşim bölgeleri Bizans mozaikleri gibi, Rum tarafının lehine bir şekilde dizayn edilmiş; adeta Kıbrıs Türkü gettolara mahkum edilmek isteniyordu. Bu haritaya göre akrabasını ziyaret etmek isteyen bir Türk, bir şehirden diğerine gitmek için en az üç kere Rum bölgesinden geçmek zorunda kalacak.Bu tip haritaların sakıncalarını Bugün Filistinliler yaşıyor.Beraber yaşayamayan Filistin halkı İsrail tanklarının altında daha dün ezilmedi mi?
İçimizde yaşayan birilerine göre de bu Kıbrıs meselesi için bir fırsatmış. Kıbrıs'ta ver kurtul diyemeyenler, milletimizin aklını karıştırarak bu anlamsız haritaya mal bulmuş gibi sarıldılar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kulaklarını çekmesiyle de; e bari müzakere edelim demeye başladılar. Neyin müzakeresi kardeşim? Adamlar seni yutulacak lokma görüyorlar. Fazla yeme,biraz ye mi diyeceksin.Bu haritaya yapılacak en iyi karşılık yırtıp atmaktır.

BİRİLERİ DEDİ
Batı 3 Kasım seçimlerinin hemen arkasından Asli(!) Başbakan Tayyip Erdoğan'ın pasını gole çevirmek için fırsatı hiç kaçırmadı. Avrupayı Kabe olarak görenlerin; ne olursa olsun Avrupa Birliğine girelim dediklerini görünce, ilk olarak Kıbrıs planını kucağımıza bıraktılar.Bu daha ilk. Arkadan neler gelecek, göreceğiz. Sırada Güneydoğu var, Hatay var, Pontus belası var. Ama sayın halkım, seçimlerden önce birileri size söyledi be. Oyunu verirken iyi düşün,önümüzdeki günler Türk milletinin kaderini belirleyecek dedi. E sen ne yaptın milli kadroları meclis dışı bıraktın. Şimdi pirincin taşını ayıklayacaksın.

GÜNDEM DIŞI EVREN
Bu sırada hayatta olduğunu öğrendiğimiz Evren Paşamızda Avrupa hayranı medyamızın manşetlerine bir anda malzeme oldu. Paşaya göre Kıbrıs harekatı sırasında planlanandan fazla toprak almışız. Paşa herhalde Kofi Annan'ın haritasını, kendi yaptığı estetik yoksunu resimlere yakın gördüğünden bu talihsiz açıklamayı yaptı.Taze geçici başbakanımız Abdullah Gül'de babasının elini öpmeye gitmeden; en Atatürkçü paşamızı ziyarete gitti. Dostlukları baki olsun.

HERKES HESABINI YAPSIN
Uzun lafa gerek yok. Türk milleti uyanıktır. Kendilerinde sınırsız güç olduğunu düşünenler,asla yanılmasınlar. Bu millet şerefiyle oynanmasına müsaade etmez. Hesaplarını iyi yapsınlar. Toprakla pazarlık olmaz. Toprağın bedeli kandır. Bunu ödemeyi göze alanlar,buyursunlar versinler. Sayın hükümet üyeleri Oğuz Han'ın Çinli elçiye cevabını belki bilmiyorlardır, ama Sultan Abdülhamit Han'ın İsrail devleti için toprak satın almaya gelen siyonistlere söylediklerini herhalde bilirler.

KIBRIS BİZİM NAMUSUMUZDUR
Türkiye için hayati bir konumda bulunan Kıbrıs adası asla Girit olmayacak. Kuzu kılığındaki kurtlar boşuna heveslenmesinler. Milli değerleri olmayan insanlar için önemli olmayan bu kara parçası,bizim için önemlidir. Kıbrıs surda gediktir. Emperyalist batı oradan başlayarak, Türk devletini parçalamak istiyor.Bunu görmeyen enayiler ve gören hainler bilsinlerki Türk milliyetçileri bu oyuna gelmeyecektir.Bütün gücüyle bu plana karşı çıkacaktır.Bu böyle biline.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002