Yakın Takip

 

Dr. Ünal Metin  

Bosna, Filistin; şimdi Kıbrıs


Kofi Annan tarafından hazırlanan haritayı görünce ilk aklıma gelen Bosna-Hersek ve Filistin haritaları oldu. Aynı ellerin hazırladığı bu haritalar o kadar birbirine benziyordu ki; Kıbrıs Türkünün geleceği için bir anda ürperdim.

Haritada yerleşim bölgeleri Bizans mozaikleri gibi, Rum tarafının lehine bir şekilde dizayn edilmiş; adeta Kıbrıs Türkü gettolara mahkum edilmek isteniyordu. Bu haritaya göre akrabasını ziyaret etmek isteyen bir Türk, bir şehirden diğerine gitmek için en az üç kere Rum bölgesinden geçmek zorunda kalacak.Bu tip haritaların sakıncalarını Bugün Filistinliler yaşıyor.Beraber yaşayamayan Filistin halkı İsrail tanklarının altında daha dün ezilmedi mi?
İçimizde yaşayan birilerine göre de bu Kıbrıs meselesi için bir fırsatmış. Kıbrıs'ta ver kurtul diyemeyenler, milletimizin aklını karıştırarak bu anlamsız haritaya mal bulmuş gibi sarıldılar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kulaklarını çekmesiyle de; e bari müzakere edelim demeye başladılar. Neyin müzakeresi kardeşim? Adamlar seni yutulacak lokma görüyorlar. Fazla yeme,biraz ye mi diyeceksin.Bu haritaya yapılacak en iyi karşılık yırtıp atmaktır.

BİRİLERİ DEDİ
Batı 3 Kasım seçimlerinin hemen arkasından Asli(!) Başbakan Tayyip Erdoğan'ın pasını gole çevirmek için fırsatı hiç kaçırmadı. Avrupayı Kabe olarak görenlerin; ne olursa olsun Avrupa Birliğine girelim dediklerini görünce, ilk olarak Kıbrıs planını kucağımıza bıraktılar.Bu daha ilk. Arkadan neler gelecek, göreceğiz. Sırada Güneydoğu var, Hatay var, Pontus belası var. Ama sayın halkım, seçimlerden önce birileri size söyledi be. Oyunu verirken iyi düşün,önümüzdeki günler Türk milletinin kaderini belirleyecek dedi. E sen ne yaptın milli kadroları meclis dışı bıraktın. Şimdi pirincin taşını ayıklayacaksın.

GÜNDEM DIŞI EVREN
Bu sırada hayatta olduğunu öğrendiğimiz Evren Paşamızda Avrupa hayranı medyamızın manşetlerine bir anda malzeme oldu. Paşaya göre Kıbrıs harekatı sırasında planlanandan fazla toprak almışız. Paşa herhalde Kofi Annan'ın haritasını, kendi yaptığı estetik yoksunu resimlere yakın gördüğünden bu talihsiz açıklamayı yaptı.Taze geçici başbakanımız Abdullah Gül'de babasının elini öpmeye gitmeden; en Atatürkçü paşamızı ziyarete gitti. Dostlukları baki olsun.

HERKES HESABINI YAPSIN
Uzun lafa gerek yok. Türk milleti uyanıktır. Kendilerinde sınırsız güç olduğunu düşünenler,asla yanılmasınlar. Bu millet şerefiyle oynanmasına müsaade etmez. Hesaplarını iyi yapsınlar. Toprakla pazarlık olmaz. Toprağın bedeli kandır. Bunu ödemeyi göze alanlar,buyursunlar versinler. Sayın hükümet üyeleri Oğuz Han'ın Çinli elçiye cevabını belki bilmiyorlardır, ama Sultan Abdülhamit Han'ın İsrail devleti için toprak satın almaya gelen siyonistlere söylediklerini herhalde bilirler.

KIBRIS BİZİM NAMUSUMUZDUR
Türkiye için hayati bir konumda bulunan Kıbrıs adası asla Girit olmayacak. Kuzu kılığındaki kurtlar boşuna heveslenmesinler. Milli değerleri olmayan insanlar için önemli olmayan bu kara parçası,bizim için önemlidir. Kıbrıs surda gediktir. Emperyalist batı oradan başlayarak, Türk devletini parçalamak istiyor.Bunu görmeyen enayiler ve gören hainler bilsinlerki Türk milliyetçileri bu oyuna gelmeyecektir.Bütün gücüyle bu plana karşı çıkacaktır.Bu böyle biline.


www.ufukotesi.com - 12 / 2002  

unalmetin11@yahoo.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.