Kasım 2008

Ö T E S İ

 

28.11.2023 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

Türk Milletine dualarımız


Milli kuvvet, namus, ahlak, azim, sebat, ideal Türkçülük ruhu, yurtseverlik, ilim, sanat teşkilatı, intizam, beden kuvveti ve zenginlik ile hasıl olduğundan Türk’e bunları ver. Türk’ten hırsız, namussuz türerse hemen kahret. Türk’e benlik, hem de yüksek bir benlik ver. Türk nefsine itimat sahibi olsun Türk’ü muhakemeli ciddi adam olarak yarat, hissiyatına kapılıp öfke ile ayaklanmasın, birden barut gibi parlamasın, daima soğukkanlı olsun, Türk’ü her milletten cesur yarat, öç almayı Türk asla unutmasın.

Yüce Allahım, Büyük Allahım, Türk Milletini, Türk Yurtlarını koru.
Düşman şerrinden sakla! Türk’ü yiğitlikte daim et. Türk’ü erlik davasıyla yaşat. Türk’ü gerçekçi yap. Türk’ün gönlüne her şeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan önce Türklük sevgisini koy. Türkü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsınlar. Törelerini canları gibi saklat. Türk’e zevk ve rahat verme bilakis zahmete alıştır. Zahmetle yürekleri, bedenleri demir olsun. Bu sayede onlara yüksek çalışma kudreti ver. Türk’ü faal, cevval edersin, Türk’e değişmez bir seciye ver. Zamanla seciye değişmesin, sade tekemmülle tadilat görsün.
Milli kuvvet, namus, ahlak, azim, sebat, ideal Türkçülük ruhu, yurtseverlik, ilim, sanat teşkilatı, intizam, beden kuvveti ve zenginlik ile hasıl olduğundan Türk’e bunları ver. Türk’ten hırsız, namussuz türerse hemen kahret. Türk’e benlik, hem de yüksek bir benlik ver. Türk nefsine itimat sahibi olsun Türk’ü muhakemeli ciddi adam olarak yarat, hissiyatına kapılıp öfke ile ayaklanmasın, birden barut gibi parlamasın, daima soğukkanlı olsun, Türk’ü her milletten cesur yarat, öç almayı Türk asla unutmasın.
Namussuz bir tek Türk yaratacağına dünyayı yık daha iyi. Ne kadar korkak Türk varsa hepsini helak et. Türk her şeyi mukayese etsin, yalnız akıl ve mantık denen şeylere bırakma onu, sabırlı derde dayanıklı olsun, iradesi çelik gibi olsun.
Dönek Türk yaratma. Türkleri maymun iştahlı yapma. Türk daima ihtiyatlı adım atsın, kimsenin tatlı diline inanmasın, kimseye emniyet olmasın, çalışma zekâdan üstün bir kıymet olduğundan, Tanrım sen Türk’ü çalışkan et. Türk’ün ömrü çalışma ile geçsin, ona daima çalışma aşkı ver, hele elbirliği ile çalışmayı adet etsin. Tembel Türk’ü hemen öldür. Türk’e her milletinkinden üstün zekâ ver. Zekâ ve çalışma ikisi bir arada olunca Türk’ün önünde durulmaz. Milli büyüklüğün tek şartı yüksek ideal, buna alışmak içinde yüksek ahlak, fedakârlık ve sebat lazım olduğundan Türkleri ahlaklı, sebatlı ve fedai kıl. Tanrım Türkleri sen kendi elinle birleştir ve her şeyden evvel ruhları birleşsin. Onları tek bir kafa gibi birleştirici kültür sahibi et. Türk’ü töresine sadık kıl. Tanrım Türk budunu; Atalar töresi asırların tecrübesi ile husule gelmiş büyük bir hikmettir. Tanrım bizi töreye dokunmaktan ve dokundurmaktan saklasın.
Türk Milletini lafçı değil, elinden iş gelir insanlar et. Bir şey söylemek vazife yapmak değildir, onu fiilen yapmak ve yaptırmanın vazife olduğunu beyinlere sok.
Sana hepsinden çok yalvardığım şudur, Türk’ü dalkavukluktan kurtar. Dalkavukçuluk ve emsali vasıtalarla zengin olmaktan koru. Türk’e kötü para hırsı verme, dalkavukları yok et.
Türk aile, töre ve disiplini her şeyden evvel koru. Türk toprağında hürler yaşasın. Adaletten başka bir şeyi hüküm sürmesin, sen Türk’e tabii şeylere, tabiata karşı sevgi ver. Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki fakirlik suç sayılsın.
Türk’e insaniyetten evvel Türk milletini düşündür. İnsanların insaniyet dedikleri şey göz boyamak için icat edilmiş bir boyadır. İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler vardır ki maskelerin altında canavarlar yaşar. İnsaniyeti gören olmadı. Tanrım Türk’e sağlam, sürekli irade ver. Güçlüklerde sabrını, tahammülünü, aynı zamanda gayretini artır. Ona esas seciye olarak vazife muhabbeti ve mesuliyet duygusu ver. Mesuliyeti Türk Yurdundan eksik etme. En büyük kuvvetin Türklük olduğunu Türk’e öğret.
Türkçe konuşulan Türk’e yurtluk etmiş olan yerleri kıyamete kadar Türk’ün hükmü altında bırak.
Yüce Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 4575 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002