Kasım 2008

Ö T E S İ

 

11.12.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Tahrip bombaları


Türk kamuoyu da Türkiye’ye karşı olanın A.B.D. olduğuna çoktan karar vermiş durumda. A.B.D. işte burada panikliyor. Türkleri laf salatalarıyla yatıştırmaya çalışıyor. Türk kamuoyunu oyalamak için de yıllardır yeşilliklerle beslediği, semirttiği kafakağıdı Türk, içimizdeki yerel yabancıları kullanıyor.

Görünen o ki; vatanımızı tehdit eden, milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya gayret gösteren Kuzey Irak’ta barınan ve beslenen yılanlara karşı önümüzdeki günlerde bir operasyon yapacağız. Operasyonun mahiyetinin ne olacağı ise şimdilik meçhul. Ortada bir sürü senaryo var. Sıcak takip, havadan bombalama, sınır ötesi harekat ...
Başbakan operasyonun limiti için A.B.D.’li yetkililerden görüş almaya gidiyor ( Ben “görüş” diyorum siz nasıl anlarsınız bilmem ).
Askerlerimiz, vatandaşlarımız hain pusularda, kalleş mayınlarla şehit edilirken; Türkiye’nin şer odaklarını yok etmek için harekete geçmek istemesini A.B.D’li yetkililer uzun süredir engelliyorlar. A.B.D’liler Kuzey Irak’a operasyon yapmanın tehlikeli ve riskli olacağını söylüyorlar. Tehlikenin nereden geleceği ise malum. Bölgedeki herşeye egemen güç A.B.D. Türkiye’yi o bölgede istemeyen kuvvet A.B.D.
Türk kamuoyu da Türkiye’ye karşı olanın A.B.D. olduğuna çoktan karar vermiş durumda. A.B.D. işte burada panikliyor. Türkleri laf salatalarıyla yatıştırmaya çalışıyor. Türk kamuoyunu oyalamak için de yıllardır yeşilliklerle beslediği, semirttiği kafakağıdı Türk, içimizdeki yerel yabancıları kullanıyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nde maalesef Dışişleri Bakanlığı yaptırılmış olan İlter Türkmen adlı zat televizyonlarda çıktığı programlarda “Benim görevim A.B.D.’yi beraat ettirmektir” diyebiliyor. Gerine gerine konuştuğu programlarda Türk halkını pasifleştirmeye gayret ediyor.

TAHRİK BOMBALARI – TAHRİP BOMBALARI

İlter Türkmen A.B.D. tezlerini televizyonlarda rahatça savunurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan terör olaylarının gemi azıya alması üzerine halkın öfkesini temsil eden diğer konuşmacılara tahrik bombaları deyiverdi. Başbakana göre teröre karşı en üst düzeyde görev yapmış bu emekli generaller halkı tahrik ediyorlardı.
Hükümet basına sansür koyuyor, Milli Eğitim Bakanı öğrencilerin ve öğretmenlerin şehit cenazelerine katılmasını yasaklıyordu.
İyi niyetli olabiliriz. Başbakanın ülkede kaos çıkmaması için uğraştığını düşünebiliriz.
Tam burada insanın aklına bir soru geliyor. Eski generallere bu kadar kızan ve onları tahrik bombaları diyen başbakan, acaba yıllardır bu ülkenin bütün değerlerine saldıran, hırpalayan entel kuntel takımına neden bu kadar sabır göstermiştir? Barzani ile ortaklık yapan gazetecileri başbakanlık uçağında niçin yanına oturtmuştur? Neden onları ağırlamıştır?
Türkiye’de tahrik bombaları var mıdır bilmiyorum ama bir hayli miktarda “TAHRİP BOMBASI” vardır.
Bu tahrip bombaları ne yazık ki itibar gömüşlerdir. Türk halkının her kutsal değerine saldıran bu yerel yabancılar ülkemizin değerlerini tahrip etmişlerdir ve yok etmek için de hala uğraşıyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı asıl bu TAHRİP BOMBALARI ile uğraşmalıdır. Bu tahrip bombalarını yok etmelidir. Çünkü ya bu tahrip bombaları Türkiye’yi yok edecek ya da Türkiye onları.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam 3145 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002