Kasım 2008

Ö T E S İ

 

24.05.2024 Pusula

 
Bayram Akcan

Şimdi ihanet moda!


Türk milletine ve onun milli-manevi değerlerine hakaretlerin yağdırıldığı, aşağılandığı şu günlerde, üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapanlar Türk Milletinin tahammülünü sınamaya kalkmasınlar. Zira bu en son yapılacak, çok tehlikeli bir iştir! 301. maddeyi kaldırtarak meydanı boş bulacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar çünkü Türkoğlu her zaman seller gibi akan kanına, dağlar gibi yatan kemiğine, vatanına, ecdadına, bayrağına layık olacaktır!

Cümlenin malûmudur ki, bir süre önce “Türk’ten boşalacak zehirli kan” sözlerinin sahibi ve Agos gazetesinin kurucusu Ermeni yazar Hrant Dink’in öldürülmesini fırsat bilen bir avuç güruh “Hepimiz Ermeniyiz” diyerek Türk Milleti’ne topluca meydan okumuştu!
Bölücü terörün mensupları ile “vatana ihanetleri” ortak paydaları olan işbirlikçi taife, Dink’in öldürülmesini fırsat bilip, mal bulmuş mağribi gibi, ağızlarından tükürükler saçarak “Türklüğe ve milliyetçiliğe” sistemli bir saldırı başlatmış, Türk Milletini tahrik ederek dünya kamuoyu önünde rezil etmek için yoğun bir gayret harcamışlardı.
Hrant Dink’in öldürülmesini “siyasi ve tarihi” istismar konusu ederek, “Türkiyeli medya” destekli duygu sömürüsü yapan bu mahfiller, olmayan soykırımın son şehidini (!) yani “birbuçuk milyon birinci” soykırımı anmış, Türk’ün öz yurdunda Türk devletine ve milletine meydan okuma küstahlığını göstermişlerdi. Bu hayâsızca akına, ne bir “yetkili” dur diyebilmiş, ne bir “etkili” tepki gösterebilmişti! Maalesef vatanı uğruna üç-beş sicili bozuk tarafından damgalanmayı, fişlenmeyi, etiketlenmeyi göze alamamış ve sus-pus vaziyette durumu idare etmişlerdi!
Ne hazindir ki, başta “Türkiyeli” medyamız olmak üzere bazı Ermenisever “sözde” Türk aydını, Dink’in sırf “Ermeni olduğu için öldürüldüğünü” beyinlere empoze etmeye çalıştılar. Ama bu malum çevre Kapalı Çarşı’daki binlerce Ermeni vatandaşımıza neden en küçük bir saldırı olmadığını izah edemedi!
Ölümün vermiş olduğu mazlum ve mağdur olma duygusunu istismar edenler Türklüğe hakaret etmek için her yola başvurdular ve Ogün Samast şahsında bütün Türk Milletine katil ve barbar damgası vurmaya çalıştılar.
Elbette bir insanın fikirleri ne kadar kötü, bayağı ve iğrenç olursa olsun eline silah almadığı müddetçe öldürülmesi tasvip edilemez. Fakat öldürülme hadisesinin acıklılığına kendimizi kaptırarak Türklüğe yapılan hakareti de unutamayız. Ama medyamızın malûm kalemşörleri -ki çoğunun sicilleri bozuktur- “Türk Milletine” yapılan hakaretleri göz ardı ederek öldürülenin erdemini ortaya koydular! Keşke vahşi kapitalizmin ağa babalarının ruhlarında da bir parça Türklük sevgisi olabilseydi.

KISA YOLDAN ŞÖHRET!

Daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi, Türkiye’de kısa yoldan şöhreti yakalamak isteyenler, hayâ, ahlak, insaf, namus, erdem, dürüstlük, haysiyet gibi ulvi kavramları ayaklar altına alarak şöhret olma uğruna her türlü basitliği, iğrençliği, çirkinliği sergilemekten imtina etmiyorlar. Kısa yoldan şöhret olmak için ya ahlaksızlıkta sınırları zorluyorlar yahut Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerine hakaretler yağdırıyorlar! Kendilerine gelecek olası tepki ve saldırıları şöhret olma yolunda kazanılmış bir adım olarak görmeleri ise düşündürücüdür. Şöhreti yakalayarak Nobel Ödülü’nü almak için Türk milletini soykırımcı-barbar ilan eden Orhan Pamuk bunlardan birisi değil midir? Ya Elif Şafak, Emin Alıcı, Perihan Mağden…
Türkiye’de Ermenicilerin, bölücü Kürtçülerin, DTP’lilerin bu kadar azgınlaşmasının, saldırganlaşmasının sebebi başta “Sayın” Başbakanımızdan ve AB-D’ci “Türkiyeli medyadaki” sicili ihanetle dolu yazarcık taifesinden yüz bulmalarıdır! Türk kimliği yerine terörist Öcalan gibi Türkiyelilik ucubesini ortaya atan, Ermenicilerin yaptığı sözde bilimsel konferansların destekçisi, Elif Şafak’ın hamisi, şehitlerimize “kelle” Öcalan’a “Sayın” diyen, Ermeni Patriği Mutafyan’ın seçimlerde desteklediği R.T. Erdoğan değil midir? Neden “Sayın” Erdoğan bu bölücü tahrikçilere dur dememektedir? “Sayın” Başbakan bu tür milli meselelere duyarsız kaldığı içindir ki, DTP’li Ahmet Türk, Erdoğan’ı terörist Apo’ya benzetmeye cesaret etmiştir!

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

Türkiye’yi etnik mozaik olarak gören zavallılar bilmelidirler ki; Türkiye Türklerindir. Bizimle birlikte Malazgirt’te can vermeyen, sonradan vatanımıza misafir olarak gelenler devletimize, bayrağımıza vatanımıza, kanunlarımıza, milli ve dini değerlerimize saygı gösterdikleri müddetçe bizimle birlikte her türlü imkânı eşit şekilde paylaşma hakkına sahiptirler! Yoksa aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladığımız vatanımıza hiçbir etnik gurup ortak değildir, olamaz da! Eğer birileri Türk devletini sevmiyorlarsa hemen Türk vatanını terk etmeli, çok sevdikleri herhangi bir devlete gitmelidirler!
İsmail Türüt’ün şarkısına bir vatandaşın yaptığı klipten dolayı iğrenç linç kampanyası başlatan ve Türk Milliyetçiliğini hedef alan insancık sürüsü beyinciklerine soksunlar ki, vatanını sevmek şovenistlik ise evet bizler şovenistiz, Türk’ü sevmek ırkçılıksa evet ırkçıyız, devletini sevmek faşistlik ise evet faşistiz, İslam’ı sevmek gericilikse evet gericiyiz ve öyle de kalacağız! Var mı itirazınız?
Türk milletine ve onun milli-manevi değerlerine hakaretlerin yağdırıldığı, aşağılandığı şu günlerde, üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapanlar Türk Milletinin tahammülünü sınamaya kalkmasınlar. Zira bu en son yapılacak, çok tehlikeli bir iştir! 301. maddeyi kaldırtarak meydanı boş bulacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar çünkü Türkoğlu her zaman seller gibi akan kanına, dağlar gibi yatan kemiğine, vatanına, ecdadına, bayrağına layık olacaktır!


bayramakcan@mynet.com

Bu yazı toplam 6302 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002