Kasım 2008

Ö T E S İ

 

11.12.2023 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Mayınlar sadece yolda değil


Türkiye’nin geleceğine mayın döşenmiştir. Türkiye’nin bu mayınlı yollarda yürümesi istenmektedir. Terör örgütü yollarımıza mayın döşeyerek askerlerimizi şehit ederken, ABD ve AB de Türkiye’nin geleceğine mayın döşemektedir. Bu mayınlar basınımızda birçok köşeye ve televizyon programına da döşenmiştir. Psikolojik harbin metotları kullanılarak milletimize korku ve yıldırma politikaları uygulanmaktadır.

Ülkemiz 4,5 yıldır AKP iktidarı tarafından yönetilmektedir. Ama, bu 4,5 yılda ülkemizde, ciddi hiçbir gelişme kaydedilmemiş tam tersine, ülkemiz batının dayatmalarına teslim edilmiştir. Türkiye’nin dış politikası da, iç politikası da adeta stratejik ortak kabul edilen ABD ve AB’ye bırakılmıştır. Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin önüne koyduğu dayatmalarını listelemeye kalksak binlerce sayfa eder. Ama burada şu açıktır ki, Kıbrıs’ta Rum kesimi Kıbrıs’ın tek temsilcisi kabul edilecektir. Yapay azınlıklar oluşturulacak ve kendi kaderlerini tayin hakkı koşulsuz tanınacaktır. Sözde Ermeni soykırımı tanınacaktır. Karabağ’ın işgali kabul edilecektir. Türk askeri Kıbrıs’tan çıkacaktır, hava ve deniz limanlarımız Rumlara açılacaktır. Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerde AB ve bölge ülkeleri hassasiyetleri dikkate alınacaktır. Su kaynaklarımız uluslar arası denetim ve yönetime açılacaktır, millî menfaatlerin yasayla korunmasına son verilecektir. Türkiye, AB’nin ticarî çıkarına uygun davranacaktır. Türkiye tarım ve hayvancılık alanındaki kısıtlamaları ve dayatmaları kabul edecektir. ‘Avro’ millî para birimimiz ‘lira’nın yerine geçecektir. Türk işgücü Avrupa’da dolaşamayacaktır. Müzakerelerin ilerleyişini, sonucunu ve sonunu AB belirleyecektir. Sürecin ilerleyişi ve taviz seviyesi sürekli teftişe açık olacaktır. Süreç tam üyelikle sonuçlanmayacak, imtiyazlı ortaklık kabul edilecektir.
Bu maddeler müzakere sürecinde Türkiye’ye açık açık dayatılan maddelerdir. Tek tek madde başlıklarıyla vermedim. Ama buradaki fotoğrafta görünen odur ki, Türkiye’nin geleceğine mayın döşenmiştir. Türkiye’nin bu mayınlı yollarda yürümesi istenmektedir. Terör örgütü yollarımıza mayın döşeyerek askerlerimizi şehit ederken, ABD ve AB de Türkiye’nin geleceğine mayın döşemektedir. Bu mayınlar basınımızda birçok köşeye ve televizyon programına da döşenmiştir. Psikolojik harbin metotları kullanılarak milletimize korku ve yıldırma politikaları uygulanmaktadır. Ayrıca, bu mayınlı yollar basınımızda hararetle savunulmaktadır.
Ülkemizde bu 4,5 yıl boyunca AKP iktidarı tarafından adeta yıkım yasaları TBMM’den geçirilmiştir. Bunların içinde petrol yasası vardır, vakıflar yasası vardır, terörle mücadele yasası vardır. Yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele edeceğiz diyenler yolsuzluk batağında debelenmektedir. Terörle mücadele yasası adeta teröristleri korur hale getirilmiştir. Terör örgütleri şehir merkezlerine inmiş, terör örgütünün paçavraları bayrak diye sallanmaya başlanmıştır. Terör adeta şehirlerimizi teslim almış, terör örgütünün korkusuna bazı semtlere belediye otobüsü gönderilmeyerek kurtarılmış bölgelerin yolu bizzat iktidarın uygulamalarıyla açılmıştır. Terör örgütünün gösterilerine ses çıkarılmazken şehit cenazelerinde Türk bayrakları toplanmış, yüreği yanan insanlar attıkları sloganlar yüzünden gözaltına alınmışlardır.
Türkiye dünyada ve bölgesinde sözü geçen bir ülke iken, iki çete başının bile kafa tuttuğu bir ülke haline getirilmiştir. Türkiye’nin taviz üstüne taviz verdiğini gören batılı ülkeler, başta sözde Ermeni soykırımı olmak üzere her konuda Türkiye aleyhine kampanya başlatmışlardır. Bu ülkenin aciz bir iktidar tarafından yönetilmesinden kaynaklanmaktadır.
Ülkemiz kurtuluş savaşından bu yana hiç bu kadar tarihî bir dönemece gelmemişti. Ülkemizin insanları artık yol ayrımına getirilmiştir. Türk insanı bu seçimde tercihini yapmak zorundadır. İnsanımızın tercihini yönlendirmek ve toplumumuzu yanıltmak için medyamızın önemli bir kısmı tam bir beşinci kol faaliyeti yürütmektedir.
Şimdi karşımızda teslimiyetçi bir iktidar vardır. Destekçileri, Barzani, Talabani, Avrupa Birliği, ABD ve bölücü terör örgütünün yönetici ve üyeleri... Bunların hepsi AKP’nin yeniden iktidar olması için canla başla çalışmaktadırlar.
Türkiye’nin teslim alınamayacağını göstermek isteyen vatandaşlarımız, millî duruş ve kararlılığını her ortamda gösteren Türk milliyetçilerini iktidar yapmalıdır. Başka ülkelerden icazet almadan iktidar olunabileceğini hep birlikte göstermeliyiz. Bu ülkeyi patronlar kulübünün değil de yüce Türk milletinin yöneteceğini göstermenin tam zamanı. Evet şimdi mühür Türk milletinin elindedir.
Atatürk,“Bağımsızlık benim karakterimdir” demişti. Evet, bağımsızlık her Türkün karakteridir.
Bunu göstermek için hep birlikte sandık başına...


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3297 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002