Kasım 2008

Ö T E S İ

 

8.12.2023 Kulvar

 
Cihangir Arık

Mitingin Kahramanları


Ankara, İstanbul, Manisa, Çanakkale, daha nerede olur bilmem Öyle bir hal aldı ki Türk milletinin bayrağına ve vatanına olan sevgisi. Bu coşku seli öyle bir coştu ki alanlara sığmadı. Türk milleti uyandı, değerlerine yapılan saldırılara cevabını vereceğini gösterdi. Bunu hiçbir parti ya da kuruluş kendine pay etmeye kalkmasın. Milyonlar artık bıçağın gırtlağa dayandığının bir öfkesiydi.

Kimse düşünmesin orada bir parti vardı. Orada Kuvayı milliye ruhunun uyanışı vardı, orada Türk insanının bayrak ve vatan sevgisi vardı. Bu ne bir parti kalabalığı nede bir sivil toplum kuruluşu gösterisiydi. Hiç kimsenin elinde albayrağımızın haricinde, bir bayrak ya da afiş vardı. Herkesin enlideki tek ve en güzel şey Ay yıldız ve Atatürk resimleri vardı. Bebekten yaşlı dedeye nineye kadar Türk milletinin birlik ve beraberliğin göstergesi vardı. Gurur duyduk, gözlerimiz doldu, kalbimiz heyecanla çarptı, gözlerimiz buğulandı.
Hep uyumaktan bahsettik hep tepkisizlikten bahsettik, ama haksızda değildik. Şunu da söylemiştik; Türk milletinin sabrı yücedir, sabrı kolay kolay taşmaz, taşarsa da onu durduracak durak olmaz. Bu bir başlangıçtır ve gerisi gelecektir. Bayrağa ve toprağa yapılan bunca saldırıya Türk milleti dur diyecektir. Tarih bunun örnekleriyle doludur. İçimiz buruktu, yüreğimiz yanıyordu bayrağa ve vatana olan saldırılar ve buna sessiz kalışlar. Ama yüreğimize su serpildi bir nebze. Şuna inanıyoruz ki bunun devamı da gelecek. Bütün Türk milletine bu konudaki çağrımız devam ediyor ve edecek. Milli ve manevi değerlerimize olan saldırılara vereceğiniz tepki ve cevabınız gücünü yitirmeden devam etmeli. Bu elinde bayrak yüreğinde vatan sevgisi olan meydanlardaki millete olan düşüncelerimiz.
Ya o kürsüdekiler! Vatan ve bayrak sevgisiyle dolmuş o milyonların bu sevgisini kendisine reklam malzemesi yapanlar, oradan kendilerine sadece rant çıkarmanın hesabında olanlar! Sizler sadece zavallısınız. Şunu biliyoruz ki oradaki milyonlar sizi umursamadı. Hele ki bir zaman bölücü örgütün güya eğlencesinde onların paçavrası altında onlara methiye düzen bir zatın eline uzatılan Türk bayrağını almaması amacının ne olduğunu ortaya koydu. Eline sazı neden aldın, kendini yine orada mı zannettin Gidin kendinize başka meydanlar bulun, o meydanlar bayrağa ve vatana sahip çıkanların meydanıydı. Sizin gibilere yer yoktu orada ama geldiniz, getirildiniz.
Zaten iki ayrı dünya vardı orada. Biri Bayrağa ve vatana sahip çıkanlar, diğeri de kendilerini reklam edip belki bu pastadan bana da pay düşer diyen aktörler. Ama boşuna heveslenmeyin bu millet kimin ne olduğunu biliyor. Mitinglerin düşüncelerin bile ötesine geçtiğini gören bir takım partiler ya da kişiler, bunu oy sevdasına dönüştürmeye başladı. Bu işi amacından saptırdınız ve bunu antipatiye dönüştürüyorsunuz ve yine birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Başa döndüreceksiniz her şeyi, hatta berbat edeceksiniz. Türk insanının hassas duygularını zedeleyeceksiniz. Kaş yapayım derken göz çıkaracaksınız. Söylüyoruz buradan. Bayrak ve vatan mitingleri particiliğe dönerse yalnız kalacaksınız.
Ve insanlara şunu söyleteceksiniz; Bu kadar da samimiyetsizlik olmaz ki. Bizim tertemiz bayrak ve vatan sevgimizi suiistimal ettiniz. Demek ki samimiyet yokmuş sizde, samimi olanlar sadece meydanları dolduran bizleriz.

Cihangir_arik@yahoo.com


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3369 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002