Kasım 2008

Ö T E S İ

 

20.04.2024 Kulvar

 
Cihangir Arık

Gaz alma politikası


Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın söylemini tüm Türkiye izledi ve dinledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu terörün kimler tarafından desteklendiği, kimlerin finanse ettiği açık ve net bir şekilde söylendi. Arkasından da iktidarın ne söylediğini gördük ve dinledik, iki tarafın arasındaki düşünce farkı sanırım tüm Türk milleti tarafından izlendi, dinlendi ve değerlendirilmeye alınmıştır.

İzlediği millî olmayan iç ve dış politika yüzünden büyük oranda oy kaybettiğini gören mevcut iktidar partisi, bu kaygı ile danışıklı dövüş harekâtına başladı. Büyük bir bozguna uğrayacağı bu cepheye bir veya birkaç kişi görevlendirip buradaki muhtemel yenilgiyi önlemek için siyasî manevra yapıp gaz alma harekâtına başladı. Bu konuda açık olarak isim veriyoruz ve Türk milletini uyarmayı bir görev sayıyoruz. İçinde bayrak, vatan ve millî değerlere aşkı olan her insanın bu oyuna gelmeyip ona göre tavır almasını bekliyoruz. İç ve dış politikada değerleri yerle bir eden mevcut iktidarın herhangi bir milletvekili çıkıp da ‘Vatan-Millet-Sakarya, Kerkük-Hocalı-Türkistan’ savunuculuğu yapıp kendilerine pay çıkarmaya çalışmasın! Mevcut iktidar partisinin Balıkesir milletvekili Sayın Turan Çömez Türk milletinin içerde veya dışarıda bulunduğu vahim durumu anlatan bütün toplantılarda konuşmacı. Söylemleri hakikaten çok güzel ve değerli. Ama bu, mensup olduğu partinin politikasıyla uzaktan yakından alakası yok. Eğer söylemlerinizde çok samimi ve ciddiyseniz o partide işiniz ne? Bugüne kadar bu değerleri ağzına alan ve savunan herkesin o partiden nasıl gittiğini veya gönderildiğini çok iyi biliyoruz. Sayın Çömez ona karşı, buna karşı, şuna karşı. İyi de senin mensup olduğun parti de, senin söylemlerine icraat olarak karşı. Peki bugüne kadar millî değerlerin yerle bir olduğunu söyleyip partiden uzaklaşanlarla veya uzaklaştırılanlarla sizin söylemleriniz arasındaki fark ne? Farkı söyleyelim; o zaman seçim diye bir şey yoktu gündemde, özellikle Türkiye üzerine oynanan oyunları anlayamamıştı millet, en hassas duygumuz olan ‘Milliyetçilik’ mevhumuna bu kadar açık saldırı yoktu, Türkiye bölünme tehlikesi ile bu kadar karşı karşıya kalmamıştı. Şimdi ise Türk milletinin ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar su yüzüne çıkmaya başladı, Türk milleti uyanmaya başladı. Durum böyle olunca da ‘Yücelen değer Türk Milliyetçiliği’ üzerinden rant elde etmek gerekiyordu. Ne de olsa seçimler yaklaşıyor ve Türk milletinin demiri eritecek ateşini iyiden iyiye hissetmeye başladıklarından oy telaşına düştüler. Eğer Sayın Çömez’in söylemleri 2002 seçimlerden hemen sonra olmuş olsaydı inandırıcı olabilirdi. Ama şimdi seçim öncesi milletin ‘gazını alma’ politikası mı diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Ayrıca cumhurbaşkanlığı seçiminde de Sayın Çömez’in tavrını gerçekten çok merak ediyoruz.
Aslında bu söylemler seçim süresince yine böyle olacak, ABD’nin BOP (katliam) projesine çanak tutup destek veren bir zihniyetin Türk milletinin karşısında söyleyecek sözü olmamalı, eğer olursa da bu sözlere itibar edilmemeli. Türkiye’m böyle bir iktidarla bir daha karşı karşıya kalmamalı.
Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın söylemini tüm Türkiye izledi ve dinledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu terörün kimler tarafından desteklendiği, kimlerin finanse ettiği açık ve net bir şekilde söylendi. Arkasından da iktidarın ne söylediğini gördük ve dinledik, iki tarafın arasındaki düşünce farkı sanırım tüm Türk milleti tarafından izlendi, dinlendi ve değerlendirilmeye alınmıştır.
Ama şuna inanıyoruz ve inanmak istiyoruz. Türk milleti ve Türkiye üzerine oynanan oyunu yine Türk milletinin iradesi çözecektir ve çözmeli. ‘Kelle’ kavramının ve ‘sayın’ kavramının hesabını Türk milleti soracak ve sormalı.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3666 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002