Kasım 2008

Ö T E S İ

 

5.12.2022 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Turuncular


Türk halkının ak dediğine kara diyen, onu aşağılamaya çalışan, onun değerleriyle alay eden ey Turuncu çokbilmişler; Türk halkının ne kadar sağduyulu, ne kadar sabırlı ve ne kadar akıllı olduğunu herkesten daha çok biliyorsunuz. İşte bu sebeple ona her fırsatta saldırıyorsunuz. Onu çaresiz, umutsuz bırakmaya çalışıyorsunuz. Vaktinizin daraldığını hissediyorsunuz. Küresel efendileriniz artık size kızmaya başladı.

Türkiye’de milliyetçilik yükselirken birileri de Turuncu tv’lere yol verdi. Türk ve Türklüğe karşı sinsi ve hınzırca yayınlarla halkımızın düşüncesini bulandırmaya yönelik programlar yapan, haberleri güdümlü veren bu tv kanalları logolarında bulunan renklerle de cibilliyetlerini sergiliyorlar.
Biz bu Turuncu akıllıları çok iyi biliyoruz. Dünyayı sömürenlerin ayırdıkları fonlarla beslenen bu Turuncu yaratıkların diğer ülkelerde nelere sebep olduklarını gördük. Halklarını küresel sömürüye yem olarak pazarlayan bu Turuncu oburların nasıl mideleri olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün Türk halkı da bunları çok iyi biliyor ki Milliyetçilik bütün engellemelere rağmen Türkiye’de çığ gibi büyüyor.
Turuncuların bütün tonları bir araya gelse de, dünyanın bütün hazinelerini arkalarına alsa da, rengini şehit kanının kırmızısından almış albayrağı gönderden indiremiyor. Türk halkı Turuncuların oyunlarını görüyor ve bir bir çaresine bakıyor. Turuncular morarıyor.
Polis ile jandarmayı, dahası emniyet güçleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerini birbirine düşürmek için Turuncular ha bire çalışıyor. Çamur atıyorlar yetmiyor, aşağılıyorlar kimse tınmıyor, senaryo yazıyorlar hiç kimse inanmıyor. Turuncular küflenmiş portakal gibi buruşuyor, yeşilleniyor, kokuyorlar. Hepsinden daha önemlisi çok korkuyorlar.
Evet korkuyorlar. Turuncu satılmışlıklarının bir gün nasıl hesabını vereceklerini düşünüyorlar. Turuncu kalpleri sıkışıyor. Turunculuklarının ortaya çıkmasından endişe ediyorlar. Türk halkı faturayı yüklü keser, bu hesabın ödenmesinin zor olduğunu biliyorlar. Turuncu genlerinden gelen korku onları çıldırtıyor. Turuncu atalarının sonlarını biliyorlar.
Türk halkının ak dediğine kara diyen, onu aşağılamaya çalışan, onun değerleriyle alay eden ey Turuncu çokbilmişler; Türk halkının ne kadar sağduyulu, ne kadar sabırlı ve ne kadar akıllı olduğunu herkesten daha çok biliyorsunuz. İşte bu sebeple ona her fırsatta saldırıyorsunuz. Onu çaresiz, umutsuz bırakmaya çalışıyorsunuz.
Vaktinizin daraldığını hissediyorsunuz. Küresel efendileriniz artık size kızmaya başladı. O kadar para harcadılar sizin için. Sülalenizi beslediler. Karşılıklarını alamadılar. Türk halkı gene bölünmez bütün. Türk halkı hâlâ onurlu. Vatan diyor, bayrak diyor, ezan diyor. Sahipleriniz artık hesap soruyor. Baktılar sizin gibi beceriksizler yapamadı, kendileri geliyor. Paralarıyla, tv kanallarıyla.
Ama onlar da öğrenecek Türk halkını. Turuncu tv’ler kurmakla bu iş olmadığını onlar da öğrenecek. Geç de olsa anlayacaklar. Bu sefer inadına daha da yükselecek Milliyetçilik.
Türkiye, Turuncu olmayacak. Geldikleri gibi gidecekler. Peki siz ne yapacaksınız? Sahipleriniz sizi kurtaracak mı? Yoksa yüzüstü bırakıp seyredecekler mi?
Sararıp solmanız bundan mı Turuncular? Hırçınlaşmanız, aceleciliğiniz sahiplerinizin bir gün sizi terk etmesinden mi kaynaklanıyor?
O zaman endişelenin. Evet bir gün onlar geldikleri gibi gidecek ve siz sahipsiz kalacaksınız.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam 3129 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002