Kasım 2008

Ö T E S İ

 

11.12.2023 Kulvar

 
Cihangir Arık

Hepimiz Türk’üz öyle mi!


Ne garip bir durumdayız anlayamıyorum. Dünyanın hiçbir yerinde yok, olamaz da! Ülkemin insanının yüzde sekseni Türkiye de yaşamaktan, Türk olmaktan mutlu, gururlu, onurlu. Güzel buraya kadar her şey normal. Ne gariptir ki bu kadar büyük bir topluluğun sesi, bir avuç topluluktan az çıkıyor, bırakın az çıkmayı neredeyse hiç çıkmıyor. Vatana sahip çıkıyoruz diyorsanız, bu nasıl sahip çıkma! Kaç parçaya bölündüğünüzün farkında mısınız?

Bu kadar ayrı baş çekmekle nasıl sahip çıkılır? Eminim ki kendi etrafınızda bir kaç metre yerde dönüp duruyorsunuz, neler oluyor göremiyorsunuz.
Vatana sahip çıkma adına 40 parçaya bölündünüz, bu bölünmeden sadece hainler yarar sağlıyor. Yeter artık! Amacınız ne?! Bu kadar dağılmışlık bu kadar ayrı baş çekerek vatanseverlik mi olur?! Kurtuluş savaşından daha vahim hale gelmiş ülkemin birlik ve bütünlüğü. Böyle mi birlik vardı o zaman, herkes ayrı bir vatanseverlik mücadelesi mi veriyordu?! Her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyaç var oysa. Yetmiyor gibi her gün bir çeşit vatansever gurubu çıkıyor ortaya, böyle vatanseverlik olur mu? Neden bir araya gelinmiyor, tiroit bezi çalışmayan vücuda döndü insanımın hali, bundan sonra kurtuluş mücadelesi eskisi kadar kolay olamayacak, haberiniz olsun, artık savaş silahla da yapılmıyor, her şey beyinlerde bitiyor. Bakın etrafınıza, insanları nasıl birbirine kırdırıyor Amerika. Herkes aklını başına almak zorunda. Beyler aklıma şu soruyu getirmeyin: Vatanseverlikte de mi rant var? Böyle bir duruma mı geldi yoksa vatan sevgisi? Bu ciddiyetsiz tutumdan vazgeçsin herkes.
Kaça bölündüğümüzü, kaç çeşit kuruluş, sivil toplum örgütü, kaç çeşit bilemem ne olduğunu biliyor muyuz acaba? Böyle vatan sevgisi olmaz. Aynı çatı altında birleşmeli başka yolu yok. Amaç aynı değil mi? Hedef vatan sevgisi ve değerlerimiz değil mi? Neden o zaman herkes ayrı bir baş çekiyor. Ve en önemlisi bunun sırası mı şimdi? Birlik ve beraberliğe, aynı anda aynı hedefe hareket etmenin tam zamanı iken neden bu bölünmüşlük? Kimin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında değil misiniz?! Gerçi bu durumda bile Türk milletine olan saldırılara tepki gösterilemiyor. Bütün basında bir Türk milliyetçiliği düşmanlığı almış yürümüş. Kaç bin tane vatanını seven insan tepki gösteriyor buna? Kaç kişi en azından bir posta iletisi bile olsa gönderip tepki gösterdi? 50 milyon vatansever var ama elli kişilik ses çıkmıyor! Kaç kişi basının bu saldırılarına tepki gösterdi, milyonlarca insandan sadece birkaç bini. Yazıklar olsun!
Biz vatan millet derdindeyiz, başkalarını bilemem, tek başımıza da kalsak bu mücadelemiz sürecek. Vatan namustur! Biz böyle gördük, böyle yetiştik. Bu davada başka beklentileri olan varsa onlara ‘düşünün ve kendinize dönün’ derim. Şapkanızı önünüze koyun ve düşünün. Bu kadar parça parça olmakla, bu kadar ayrı baş çekmekle vatan savunması yapılır mı kendinize bir sorun.
Birileri Türk milletinin birlikteliğinden fena halde korkuyor ve her bölünmüşlük onların yüreklerine (olmayan yüreklerine) su serpiyor. Bunlara ne kadar fırsat vereceksiniz bilmiyoruz. Biri Hanya’dan, biri Konya’dan ‘Biz Türk’üz, biz Atatürk’üz demekle olmuyor bu işler. Birlik olmadan kuvvet doğmaz, bu böyle biline. Birilerinin ekmeğine yağ sürmeye devam ederseniz o ekmeğin arasında kalıp birilerinin dişleri arasında ezilip gideceğiz hep beraber.
cihangir_arik@yahoo.com


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3417 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002