Kasım 2008

Ö T E S İ

 

22.07.2024 Kulvar

 
Cihangir Arık

İçimizdeki Papalar!


Papa Türkiye’de birkaç gün daha kalsa bizim televizyon kanalları sayesinde ilahlaşacaktı. Papa birkaç gün daha kalsa Türkiye’min ekonomisi de felç olacaktı herhalde, İstanbul’daki birkaç günlük ziyareti hayatı felç etti. Rezalet olan Türk milletine topyekün suçlu muamelesi yapılmasıydı, Sanki herkes papaya bir şey yapacakmış gibi insanların tüm yaşantısı alt üst oldu. Buna hakkınız var mı?

800 yüz yıldır birbirine düşman olanlar İstanbul’da ittifak yaptı. Neden? Sırf Türk birliğine karşı birleşmek için. Kaç sayıdır yazıyoruz bizi sevmeyecek bir tek millet kalacak olsa yeryüzünde o da haçlılardır diye.
Roma ve İstanbul kilisesi birbirine kenetlendi. Biz de tüm insanlık işkencesine maruz kalarak buna alkış tuttuk! Söylenecek pek söz kalmadı sanırız. İstanbul’da aynı gün aynı saatlerde bu kadar büyük bir insan kitlesi aynı anda bir kişiye bu kadar isyan yahut küfür etmemiştir. Otobüslerde, tramvaylarda, özel otolarda, araba vapurunda, aklınıza gelecek her yerde tek bir insanın hayatı nasıl allak bullak edebildiğine şahit olduk, ne yani bir tek insan milyonlarca insanın hayatını bu kadar etkiler miydi, demek ki etkilermiş. Papa Türkiye’de birkaç gün daha kalsa bizim televizyon kanalları sayesinde ilahlaşacaktı. Papa birkaç gün daha kalsa Türkiye’min ekonomisi de felç olacaktı herhalde, İstanbul’daki birkaç günlük ziyareti hayatı felç etti. Rezalet olan Türk milletine topyekün suçlu muamelesi yapılmasıydı, Sanki herkes papaya bir şey yapacakmış gibi insanların tüm yaşantısı alt üst oldu. Buna hakkınız var mı? Bu, işin insanı etkileyen günlük tepki boyutu.
Her yerde çarpık ilişkiler. Vatikan ve AB’nin arasındaki bağı biri bir açıklasın da görelim. Vatikan bir AB üyesi mi? AB papayı mı dinliyor. Türkiye AB’ye giremez diyor. Aslında bu bizim içimizdeki en büyük dileğimiz, bu ayrı mesele. Bu neyin ittifakı! Bu resmen Türk milletine karşı haçlı ittifakı, Türkiye’yi bölme, İstanbul’un Türk toprakları olmasını hazmedememe ittifakı! Türkiye’yi yönetenler hâlâ uyusun.
Papanın gelmesiyle Türkiye’de olacak yahut olmayacak şeyler arasında hiçbir fark olmaz. Satmak isteyen papa gelmeden de satar, satmayan papa değil kralı gelse de satmaz! Papa gelmiş... Gelsin ne yazar, ne olmuş gelmişse, o gelince sihirli bir değnekle benim dinim mi değişecek veya o İstanbul’un haritasını mı değiştirecek, bunların olması için papanın buraya gelmesine gerek yok ki! Zaten Türkiye’nin sözüm ona en zenginleri satmış satacağını, kimi kastettiğimi iyi biliyorsunuz!... Biri parti, biri para lideri. Bu ayıp, utanç yeter zaten. Papa gelmiş gelmemiş ne olacak, içimizde ki papalar zaten var.
Türkiye’m için kötü düşünen hiç kimse yaptığının yanına kalacağını düşünmesin. Yüce Türk milleti gerektiğinde nasıl ders vereceğini bilir. Her yer yalaka, her yer satıcı, her yer alıcı ile dolu. Çivisi çıkmış dünyanın, kayacak tüm temelleri, arasında hepiniz kalacaksınız! Bundan şüphe edeniniz varsa geçmişe dönün bakın, tarih sizin gibi kemiği bile kalmamışlarla dolu. Hangi haine tarih bugüne kadar övgü ile kucak açmış! Binlerce papa varken içimizde biz bir tek papanın peşine düşmüşüz, hiç gerek yok! Papa gelmiş papa gitmiş umurumda bile değil, keşke içimizdeki papalar papayla çekip gitseydi! Bu çok daha güzel olurdu.
Papa, İslam dinini seçse de pek bir şey değişmez, içimizdeki papa zihniyetliler dinini ve vatana olan düşüncelerini değiştirmedikten sonra.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3565 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002