Kasım 2008

Ö T E S İ

 

3.12.2023 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

Papa, AB ve AKP


Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayanların yüzde 99’nun Müslüman olduğunu biliyorduk ancak Sayın Başbakan bu oranda bir indirim yaparak Papaya yüzde 95’inin Müslüman olduğunu söylediğine göre demek ki yüzde 4 oranında bir azalma olmuş.Bu azalma acaba kiliseler sayesinde Hıristiyan dinini seçenler oldu da ondan mı oldu, bunun açıklanması gerekmektedir.

Papa, Hıristiyan dünyasının lideri ve İtalya’da Papalığı temsil eden Vatikan’ın Devlet Başkanıdır. Papa kendisi Katolik olup Hıristiyan dinindeki diğer mezhepleri (Ortodoks – Protestan) birleştirmek için çalışmaktadır. Hatta Museviliğin de kendi dininin içerisinde olduğunu iddia etmektedir. İslam dinine de hakaret etmekten geri kalmamakta hatta İslam dinini ve onun Yüce Peygamberini aşağılamakta ve eli silahlı, İslamiyet’i silah zoruyla kabul ettirmeye çalışan bir zorba olarak tanıtma gayreti içerisinde çalışmalar yapmaktadır.
Papa bu çalışmalarını yaparken AB’den büyük destek almakta AB içerisindeki bütün devletler Papaya maddi ve manevi destek vermektedirler zaman zaman da sözcü olarak kullanmaktadırlar. AKP şu anda iktidarda ve 4 senedir de Türkiye’nin yönetimini elinde bulundurmaktadır. AKP, AB’ye girme sevdasıyla Türkiye’de büyük değişiklikler yaptı. Kanunlarımız Anayasamız değiştirildi ve değiştirilmeye devam ediyor. Bütün bu değişiklikleri AB’nin talimatlarıyla yapıyorlar. Topraklarımız ve bankalarımız satılıyor. Türkiye bir tarım ülkesi ancak tarım ve hayvancılık yasaklanıyor. Türkiye’nin her yerinde Hıristiyan olsun olmasın kiliseler açılıyor.
AB ve ABD Türk Milletine kim daha fazla söverse onları ödüllendiriyor. Büyük para yardımları yapıyor ve Nobel ile ödüllendiriyor. AB ve ABD’den gelen misyonerler mahalle aralarında küçük çocuklara İncil hediye ederken kitap aralarına da 100 dolar koymayı ihmal etmiyorlar. Böylece Türkiye’de bilhassa büyük şehirlerde gençlerimizi Hıristiyan dinine özendirerek İslam dininden uzaklaştırmaya çalışıyorlar, AKP de bu davranışlara göz yumuyor, hatta yer yer destek bile veriyor.
Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayanların yüzde 99’nun Müslüman olduğunu biliyorduk ancak Sayın Başbakan bu oranda bir indirim yaparak Papaya yüzde 95’inin Müslüman olduğunu söylediğine göre demek ki yüzde 4 oranında bir azalma olmuş.Bu azalma acaba kiliseler sayesinde Hıristiyan dinini seçenler oldu da ondan mı oldu, bunun açıklanması gerekmektedir.
Hıristiyan âlemine bir tavsiyemiz var öncelikle İslam dininin Yüce Peygamberinin manevi huzurunda secdeye kapanarak ondan özür dilemelidirler.
Yüce Peygamberimiz Allah’tan aldığı vahiy yoluyla gelen ayetlerde Hz. Meryem’in namuslu bir kadın Hz. İsa’nın da babasız Meryem oğlu İsa olduğunu ve Allah’ın Peygamberi olduğunu kabul etmiş ve İslam âlemine duyurmuştur. Hz. Peygamberimiz bu durumu gizleme yoluna da gitmemiştir. Çünkü Allah’ın emridir ve böyle duyurulması gerekmektedir. Babasız bir doğumun gerçekleşmesi ancak imanla kabul edilebilir, başka türlü ispatı mümkün değildir. Bunu da ancak bir Peygamber yapabilir ve de Allah’ın kendisine verdiği bu görevi yerine getirmiştir.
Dinler arası diyalog arayanlara şunu hatırlatalım ki, Müslümanlar bütün Peygamberlere Kitaplara inanıyorlar. Diğer dinin mensupları da önce İslam dinine, onun Peygamberine ve kitabına inansınlar, ondan sonra zaten diyaloga da gerek kalmaz, çünkü son din İslamiyet, son kitap Kuran-ı Kerim’dir.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 3085 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002