Kasım 2008

Ö T E S İ

 

22.04.2021 Pusula

 
Bayram Akcan

Meydanı Boş Buldular!


Bir süredir TCK’nın 301’nci maddesi tartışılıyor. Bazıları özgürlükleri daha da kısıtladığını iddia ederek, maddenin kaldırılmasını istiyor. Kim istiyor mesela? Bir düşünün bakalım kimdir bu özgürlük havarileri? Orhan Ferit Pamuk, Hrant Dink, Elif Şafak, Etyen Mahçupyan ve malûm çeyrek aydınlar… Yani Türklüğe hakaret ettikleri için yargılanan fakat yargılama esnasında Başbakan’ın himmet buyurdukları kişiler!

İstanbul’da düzenlenen News Xchange Formu’nda, Yerki Medya TV’de görevli Ermeni Gegham Manukyan, Başbakan Erdoğan’a hitaben: “Ermenistan’dan geliyorum. Burada tuhaf duygular içerisindeyim. Ermeniler burada iyi işler yaptı. Ama siz onları katlettiniz” dedi. Düne kadar Türkiye dışında, neredeyse her ülkede faaliyet gösteren Ermeni diasporası böylece faaliyetini Türkiye’ye taşımış oldu. Sayın Başbakanın, tarihten habersiz, sözde Ermeni gazeteciye verdiği cevap ise harikuladeydi. Ne dedi sayın başbakan: “Bakın açıkça meydan okuyorum. Cumhurbaşkanınıza söyleyin, açabiliyorsa arşivlerini açsın. Biz açtık. Şu anda İstanbul ve Ankara’daki ofislerimde Osmanlı padişahlarının Ermeni hastanelerine, vakıflarına kendi ceplerinden gönderdikleri yardımların fermanları var. 1915 olayları bir tehcirdir. İsyanda bulunan, isyana katılan insana herhalde savaş ortamında kimse ‘hoş geldin’ demez. İşin ehli olanlar gelsin çalışsın. Hukukçular, tarihçiler çalışsınlar. Ondan sonra siyasetçiler bir karara varsın. Yoksa kin ve nefretle bir yere varılmaz” Milli meselelerde gayrı milli bir tavır sergileyen Sayın Başbakan’ın bu tavrı, bizi gerçekten sevindirdi.

İçimizdeki Manukyanlar!

Bir süredir TCK’nın 301’nci maddesi tartışılıyor. Bazıları özgürlükleri daha da kısıtladığını iddia ederek, maddenin kaldırılmasını istiyor. Kim istiyor mesela? Bir düşünün bakalım kimdir bu özgürlük havarileri? Orhan Ferit Pamuk, Hrant Dink, Elif Şafak, Etyen Mahçupyan ve malûm çeyrek aydınlar… Yani Türklüğe hakaret ettikleri için yargılanan fakat yargılama esnasında Başbakan’ın himmet buyurdukları kişiler! Başbakan Erdoğan’ın milli meselelerde gösterdiği tutarsız tavırlar bir yana 301’nci maddenin kalkmasını isteyenlerin kimlikleri daha önemlidir. Başka önemli olan da, Elif Şafak ve Etyen Mahçupyan’ın Zaman gazetesinde hâlâ yazarlık yapmalarıdır…
Yukarıda yazdığımız Ermeni gazeteci Manukyan’ın hezeyanını tekrar hatırlayarak devam edelim… Hrant Dink, Elif Şafak, Etyen Mahçupyan ve Orhan Pamuk daha önce ne demişlerdi? Birlikte hatırlayalım. Dink; “Türk’ten boşalacak zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan ile kuracağı asil damarında mevcuttur” Elif Şafak ne buyurmuştu romanındaki bir kahramanın ağzından; “1915’te kasap Türkler Ermenileri katletti” Mahçupyan’ın ise, Ermeni tezlerini alenen savunduğunu bilmeyeniniz yoktur. Orhan Pamuk ne saçmalamıştı: “1 milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürt’ü katlettik” Şimdi soruyoruz: “Ermeni gazetecinin söyledikleriyle, bunların söyledikleri arasında ne fark var?” Hiçbir fark yok… Çok düşündürücü değil mi? Diasporanın gazetecisiyle, bizimkilerin söyledikleri hemen hemen aynı. Hatta bizimkiler o Ermeni gazeteciden daha fazla gayret ediyorlar, Türk’ü katil göstermek için. Bu zevatın kaldırılmasını istedikleri 301’nci madde ne diyor? Birlikte göz atalım…

301’nci madde

1. Türklüğü, Cumhuriyeti veya T.B.M.M’ni alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
2.Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
3.Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.
4. Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

Yani düşüncelerini açıklayanlar değil, eleştiri sınırlarını aşarak devletin kurumlarını ve Türklüğü aşağılayanlar cezalandırılır. Demek ki, 301’nci maddenin kalkmasını isteyenler, Türk Milletine ağızlarından tükürükler saçarak küfür etmek istiyorlar… Kalkmasını istiyorlar çünkü kendilerini mahkemeye veren Kemal Kerinçsiz gibi vatanperverlerden korkuyorlar. Kalkmasını istiyorlar çünkü Ermeni gazeteci gibi keyifle Türk’e katil, cani, barbar demek istiyorlar. İstiyorlar çünkü meydanı boş buldular!


bayramakcan@mynet.com

Bu yazı toplam 3639 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002