Kasım 2008

Ö T E S İ

 

24.05.2024 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Türkiye Haçlı kuşatmasında


Türkiye'yi güçsüz, çaresiz bıraktığınızda İslam alemini teslim almak kadar kolay bir şey yoktur. İslam aleminin büyük çoğunluğu zaten Amerika'ya teslim olmuş durumdadır. Bunun için 'Hedefteki Türkiye'ye yönelik her türlü saldırı için düğmeye basılmıştır. Fransa'nın düşünce özgürlüğünü yasaklayan ve yalanları yasalaştıran kararı bir tesadüf değildir. Tarih yapmak ve yazmak parlamentoların işi değildir.

Artık dünyada savaşların şekli değişti. Günümüzde savaşların büyük çoğunluğu topla, tüfekle, füzeyle değil, kültürel, siyasi ve ekonomik şekilde yapılmaktadır. Ayrıca iletişim araçlarıyla da bu savaşlar sürdürülmektedir.
Türkiye'ye karşı yeni bir Haçlı seferi başlatılmıştır. Bu seferi dört bir koldan başarıya ulaştırmak isteyen Batılılar her türlü argümanı kullanmaktadırlar. 16. Benediktus isimli papanın Peygamberimize ve İslam alemine hakaret etmesiyle, bu Haçlı ruhu iyice alevlenmiştir. Biliyorsunuz daha önce Danimarka'da iğrenç karikatürler yapılmıştı. Amerika'nın Irak'ta ve Afganistan'da yaptığı katliamlar açıkça ortadadır. Lübnan'daki gelişmeleri ve İsrail'in katliamlarını bütün dünya izledi. Ama bu saldırıların merkezinde Türkiye vardır. Türkiye'yi güçsüz, çaresiz bıraktığınızda İslam alemini teslim almak kadar kolay bir şey yoktur. İslam aleminin büyük çoğunluğu zaten Amerika'ya teslim olmuş durumdadır. Bunun için 'Hedefteki Türkiye'ye yönelik her türlü saldırı için düğmeye basılmıştır. Fransa'nın düşünce özgürlüğünü yasaklayan ve yalanları yasalaştıran kararı bir tesadüf değildir. Tarih yapmak ve yazmak parlamentoların işi değildir. Ama konu Türkiye olunca bunun hiç bir önemi yoktur. Her türlü kararı alabilirsiniz. Bunu dünyadan da tepki gelmez. Çünkü Haçlı ruhu hortlamıştır. Bunu zaten Bush da 11 Eylül saldırılarının hemen ardından açıklamamış mıydı?
Burada mühim olan Ermenilere soykırım uygulanıp uygulanması değildir. Önemli olan Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaktır. Yoksa bizim Ermenilere soykırım uygulamadığımızı dünya alem biliyor. Bütün namuslu tarihçiler de bunu kabul ediyor. Ama sorun o değil. İlerde, Pontus soykırımı, Süryani soykırımı gündeme gelecektir. Kürt soykırımı diye de bir çalışma yapılmaktadır. Avrupa'nın tıyneti budur. Kendi yaptıkları soykırımların hiç birisini gündeme getirmezler. Ama olmamış olayları olmuş gibi gösterip bir de kanunlaştırırlar. Bizim artık Fransa'nın olduğu uluslar arası toplantılarda dünyanın gündemine Fransa'da fikir özgürlüğü olmadığı, bu ülkedeki uluslar arası toplantıları protesto etmemiz gerekmektedir. Hatta Fransa'nın akademik dergilerinde yayınlanan makaleleri üniversitelerimiz bu ülkede fikir özgürlüğü olmadığı için kabul etmemelidir.
Birleşmiş Milletlerde Fransa'nın veto hakkının bulunmasını da dünyanın gündemine getirmeliyiz. Ayrıca Birleşmiş Milletlerin Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO'nun merkezi Paris'tir. Bu ülkede fikir özgürlüğü olmadığı, UNESCO'da özgür tartışmaların yapılamayacağı için merkezin değiştirilmesi gerektiğini Türkiye gündeme getirmelidir.
Ayrıca Fransa'nın Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ bölgesinde arabuluculuk üstlenen AGİT Minsk Gurubu eş başkanlığından derhal çıkarılması gerekmektedir. Çünkü Fransa taraflı bir ülkedir artık.
Haçlı seferi çok yönlü devam etmektedir. Orhan Pamuk'a Nobel verilmesi de bu savaşın ayrı bir safhasıdır. Bu ödül Orhan Pamuk'un edebiyatçılığına verilmemiş, siyasi olarak söylediği, 'Türkler 1 milyon Ermeni'yi, 30 bin Kürt'ü öldürdü' dediği için kendisine verilmiştir. Bu ödüller ne ilk, ne de son olacaktır. Bir ödül de Hrant Dink'e verildi. Norveç Edebiyat ve ifade Özgürlüğü Akademisi (!), Hrant Dink'e Jörnson Ödülü verdi. Hatırlayın Dink ne demişti Agos gazetesinde yazdığı yazıda: 'Türkten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeninin Ermenistanla kuracağı asil damarında mevcuttur' Ödül sırası Elif Şafak'ta. Ona da yakın zamanda iki üç ödül gelir.
Bakınız bütün Avrupa ülkelerinde ve ABD'de bu faaliyet sürmektedir. Artık bu Haçlı seferini göreceksiniz. Televizyonlarımızı birer birer satın alıyorlar. Dizilerimizde Türk kültürünü aşağılıyorlar. Artık kendi basın yayın organlarımızın bir çok yazarı ve sahipleri satın alınmış durumda...
Topyekün başlatılan bu saldırıda artık Atatürk'ün ifade ettiği 'Hatt-ı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.'
Düşmana düşmanlık yaptı diye kızmak yerine artık aklımızı başımıza toplayıp Avrupa'ya teslimiyetçiliğe son verelim. Şu sözlere de asla aldanmayalım. Fransa 350 bin Ermeni seçmen uğruna bu kanunu çıkarttı deniyor. Allah aşkına bu 70 ülkede kabul edildi. Hangisinde Ermeni seçmen var. Bu tamamen Türk düşmanlığından kaynaklanan bir karardır. Hiçbir Ermeni seçmen bile olmasa, Fransa bu kararı yine kabul ederdi.
Evet, artık Haçlı saldırılarına topyekün direnelim. Yoksa itibarsız bir millet olarak yaşayacağız ki, bunu hiç bir Türk kabul edemez.


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam 4054 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002