Kasım 2008

Ö T E S İ

 

20.04.2021 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Onlar Hem Bu Dünyayı Hem Ahireti Kazanmış Nadide İnsanlardır


Bizim liderler muhalefette oldukları zaman konuştuklarını işbaşına geldiklerinde yapsalar Türkiye A.B’ne bile borç verir. Amerika’ya, Japonya’ya kredi açar. İnsan her zaman ciddi olamıyor. Hava sıcaklığı 50 dereceyi geçince insan boş hayaller kurup boş konuşmak istiyor. Biz de bu yazıda gene boş konuşacağız. Çünkü nasıl olsa başımızdaki bu devletlüler bizim söylediklerimizi dikkate almazlar.

Onlar hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide insanlardır.
Mısır’da tren kazası oldu, insanlar öldü. Mısır Ulaştırma Bakanı kazanın ertesi günü istifa etti. Bizdeki tren kazasının suçlusu geçen ay belli oldu. Suçlu “Makinistler”. Devletlülerimizin bu işte bir suçu olmadığından Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü koltuklarını bırakmadılar. Hala görevlerinin başındalar. Çünkü o hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide bir insandır.
Geçen sene enerjide sıkıntıya girdik. Ondan önceki sene de enerji dar boğazdaydı. Bu sene de elektriklerimiz kesilip doğalgazımız doğru dürüst yanmayacakmış. Rusya ikide bir az veririm, vermem; İran para az geliyor gazı keserim diyor. Enerji bakanımız ise koltuğunda ve klimalı odasında hala oturuyor ve oturacak. Türkiye’nin enerji problemini ise herhalde ben çözeceğim. Enerji Bakanı böyle işlerle uğraşır mı? Çünkü o hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide bir insandır.
Ormanlarımız cayır cayır yanıyor. Çıkan yangınlarda sabotaj ihtimali var diyorlar. İçişleri bakanı ise herhalde yanan ormanın karşısındaki denizde serinliyordur. Ben iki üç aydır içişleri bakanımızın sesini unuttum valla. Türkiye’de terör almış başını gidiyor, içişleri bakanında tıs yok. Neden? Çünkü o hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide bir insandır. Rahatsız etmeyelim.
Çevre ve Orman Bakanlığı yangın çıkmasın ya da yangın çıkınca ormanı kurtarayım diye uğraşacağına yanan ormanların istatistiğini tutuyor. Bahçe hortumuyla yangın söndürülmeye çalışılıyor. Yunanistan’da 32 amfibik yangın söndürme uçağı varmış bizde 2 uçak var. Bakanların mercedeslerini satsak 20 tane yangın uçağı alınır be. Ama sayın devletlülerimizin rahatları bozulur. Olmaz öyle şey. Çünkü Onlar hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide insanlardır. Bende neler diyorum ya böyle... Töbe töbe. Birkaç tane ağaç yanacak diye devletlülerimizin klimalı arabalarını mı alalım altlarından. Olmaz kardeşim öyle şey. Orman yanarsa tekrar yetişir. Ama sayın devletlülerimiz bir daha geri gelir mi? Diii mi yaa?
Dışişleri Bakanımız İsrail’e gidince kaçırılan İsrailli askerlerin ailelerini ziyaret etmiş. Onlara moral vermiş. Basından gizlenecekmiş ama ağzı sıkı olmayan İsrailli yetkililer bu insancıl ve masum olayı basına sızdırmışlar. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül bizim şehit ailelerine moral olsun diye bir kere gitmedi ama bir bildiği vardır. Çünkü o hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide bir insandır. PKK ile savaşırken şehit düşen bir askerin ailesi ziyaret edilirse belki bazılarının moralleri bozulur. Bizim böyle değerli devletlülerin morallerini bozmaya hakkımız var mı? Tabi dışişleri bakanımız çok yufka yüreklidir. Bağırları yanan İsrailli aileleri ziyaret edecek. Bizim şehitlerin ailelerini de ziyaret ederek bazı kişilerin canını sıkamaz. Çünkü Onlar hem bu dünyayı hem de ahireti kazanmış nadide insanlardır.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam 2998 defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002