Kasım 2008

Ö T E S İ

 

07.07.2020 Reymanca

 
Reyman Eray

Okyanuslar Ötesindeki İsrail


Geçen haftalar-aylar, oluşturduğu “nükleer tehdit”ten ötürü ABD’nin İran’ı vurup vurmayacağı tartışmasıyla geçti... Vuracak hanımlar-beyler! Mutlaka vuracak! Bugün değilse yarın, bu yıl değilse gelecek yıl ya da dört yıl sonra... Zenginleştirilmiş uranyumun atom bombasına dönüşebileceği tarihi -hiç merak etmeyin- Yahudi bilim adamları herkesten iyi hesaplamıştır. Tehlikeye çeyrek kala gereken yapılacaktır.

Adamlar profesör olmuş, “dışişleri”nde çalışmış, konuyu uzmanlık alanı olarak seçmiş... Yani, bilmemeleri söz konusu değil! Ama nedense, televizyon konuşmalarında “bir şey”i vurgulamaktan ısrarla kaçınmaktalar: Amerika diye bir şey yoktur; İsrail’in okyanuslar ötesi amcaları-ağabeyleri vardır. Zaten “Sam Amca”nın adı Samuel’dir ve Yahudiler’in “önde gelen peygamber”lerinden biridir. (Hemen söyleyelim: Yahudilere karşı bir tavrımız olmadığı gibi, birçok dostumuz var. İsrail halkı da kardeşimizdir. Tavrımız ABD’nin gerçek yöneticileri olan Yahudilerin dünya politikasına.)
Geçen haftalar-aylar, oluşturduğu “nükleer tehdit”ten ötürü ABD’nin İran’ı vurup vurmayacağı tartışmasıyla geçti... Vuracak hanımlar-beyler! Mutlaka vuracak! Bugün değilse yarın, bu yıl değilse gelecek yıl ya da dört yıl sonra... Zenginleştirilmiş uranyumun atom bombasına dönüşebileceği tarihi -hiç merak etmeyin- Yahudi bilim adamları herkesten iyi hesaplamıştır. Tehlikeye çeyrek kala gereken yapılacaktır. Okyanuslar ötesindeki büyük İsrail, Ortadoğu’daki küçük kardeşinin huzursuz yaşamasını göze alamaz!
Bilim adamlarımızın-dışişleri mensuplarımızın, uzmanlarımızın şu gerçeği “telaffuz” etmekten kaçınmasına gerek yok! “ABD demek, Büyük İsrail demektir !” Ülkenin para merkezi Wall Street’i Yahudiler yönetir. Borsa Yahudiler’in elindedir. 4000 üniversiteki bilim adamları ve profesörler ağırlıklı olarak Yahudi’dir. Dünyaya yön veren Hollywood film yapımcılarının büyük çoğunluğu Yahudi’dir ve filmleriyle istedikleri mesajı verir. Listeyi uzattıkça uzatabiliriz. ABD’deki Yahudilerin sayısı, İsrail nüfusunun birkaç katıdır ve İsrail hazinesindeki paranın birkaç katı ABD Yahudileri’nde vardır. Yahudiler çalışkan, zeki ve “birbirine sıkı sıkı kenetlenmiş” bir toplumdur. İkiz Kuleler’in yıkıldığı gün -ne rastlantıdır ki- binada çalışan ya da işyeri sahibi binlerce Yahudi o gün işe gitmemiştir. Dünyanın neresinde bir “beceri” varsa, altından mutlaka bir Yahudi çıkar. “Beceri” hangi dalda, hangi anlamda olursa olsun bu böyledir! Bugün Talabani Irak cumhurbaşkanıysa, Barzani Kuzey Irak’ın lideriyse, Yahudiler bunun böyle olmasını istedikleri içindir. Bir şey daha var: “En büyük 100 Yahudi” listesinde, soyadı Barzani olan bir haham vardır. İlk ve tek kadın haham. Barzani’ler Yahudi kökenli bir aşirettir. Ortadoğu’da, Yahudi’nin nerede başlayıp Arap’ın nerede bittiğini saptamak pek kolay değildir!
Bush-mush cart-curt... Irak işgâli Bush’un planı mıydı?.. Sınırsız bir etki alanına sahip olan Yahudiler, ABD Kongresi’nden istedikleri kararların çıkarılması konusunda hiç zorlanmaz. Çıkaramadıkları kararlarsa, çıkmasını istemedikleri kararlardır.
Peki dünya çapında bu denli güçlü olan Yahudiler, nasıl oluyor da Nazi soykırımına uğruyor?.. Bu konuda ve birçok konuda Pandora’nın kutusu hâlâ kapalı... Dünyada yanıtını bekleyen çok soru var! Hitler’in “Yahudi asıllı”lığı “söylenti” olmaktan çıkıp belgelerle ortaya konduğu gün, dünya bir şeyler daha öğrenecektir...


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002