Kasım 2008

Ö T E S İ

 

8.12.2021 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

Türk Müslümanlığı


Hac farizasını yerine getirmek üzere en az seksen Müslüman ülkenin hacılarıyla karşılaştık, değişik renkte değişik ırkta insanlar hepsi ibadet için kutsal topraklara gelmiş, ancak Türk Milletinin hacıları Diyanet İşleri Başkanlığının muhteşem organizasyonu ile birinciliği kazanmış ve bütün ülkelerin takdirine mahzar olmuştur. Türk Hacıları hiç kimseye kötü davranış içinde olmamış Türk’ün şevkatini herkese göstererek büyük takdir toplamıştır.

Bu sene Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gittim. Öncelikle Diyanet İleri Başkanlığına gerçekleştirdiği şahane organizasyon sebebiyle teşekkür ediyorum. Ayrıca İstanbul müftülüğüne de seçmiş olduğu seçkin din görevlileri ile verilen hizmeti için teşekkürlerimi bir borç bilirim. Türk Milleti, İslâmiyet’i kendi rızasıyla kabul etmiş büyük millettir.
İslamiyet’in yayılmasında Türk Milletinin büyük katkıları olmuş ve Türk Milleti’nin gayretleriyle İslam dini bütün dünya yayılmıştır. Mekke’de ve Medine’de Türk Müslümanlığını bizzat yaşadım ve bunu milletimle paylaşmak istedim.

Neden Türk Müslümanlığı?
Hac farizasını yerine getirmek üzere en az seksen Müslüman ülkenin hacılarıyla karşılaştık, değişik renkte değişik ırkta insanlar hepsi ibadet için kutsal topraklara gelmiş, ancak Türk Milletinin hacıları Diyanet İşleri Başkanlığının muhteşem organizasyonu ile birinciliği kazanmış ve bütün ülkelerin takdirine mahzar olmuştur.
Türk Hacıları hiç kimseye kötü davranış içinde olmamış Türk’ün Şevkatini herkese göstererek büyük takdir toplamıştır. Ancak Suudi Krallığı özellikle Türk Hacılara, görevlileri vasıtasıyla çok kötü davranış içerisinde olmuşlardır. Kabe’de özellikle çantalarında Türk Bayrağı gördükleri bayan hacı adaylarını çarşaflı bayan polisler özel aramaya tâübi tutmuşlardır.
Türk’ün Kâbe’de yaptığı bütün eserleri yıkarak sanki öç alma gayreti içerisine girmişlerdir. Bu gayret İngilizlerin Suudilerin üzerindeki baskısından kaynaklandığının çok açık göstergesidir. Çünkü sokaklarda sadece İngilizce yazılar görebilirsiniz hatta Kâbe’de vaaz ederken Arapça ve İngilizce vaaz yapılması insanı düşündürmektedir.
İstanbul’dan Cidde’ye Suud uçağıyla hareket ettiğimizde yolcuların tamamı Türk Hacı adayları olduğu halde Arapça ve İngilizce anonslar yapılmıştır. Kâbe den Tavaftan çıktıktan sonra hemen Kâbe’nin yanında Türk Milletinin Kâbe’yi korumak için yaptırdığı Ecyad Kalesini yıkarak yerine yapılan kırk kat otel inşaatını gördüm çalışmalar devam etmektedir. Şu anda 20. kat bitmiş ve devre mülk olarak satışa arz edilmiştir. Otel tamamlandığında Kâbe yi tamamen kapatacak duruma gelecektir.
İş bununla da kalmıyor Medine’de de Türk Milletinin yaptığı bütün eserler yok edilmektedir. Peygamberimizin evi ve mezarının bulunduğu Mescidi Nebevi’deki Türk izleri özellikle silinmek istenmekte ve silinmektedir. Yine Türk Milletinin yaptığı Hz. Ömer, Hz. Ali, Hz Ebubekir camileri yıkıma terkedilmiş ve ibadete kapatılmıştır.
Bazı camilerin süslemeleri sırf Türkler tarafından yapıldığı için silinmiş ve yok edilmiştir. Son olarak tespitimiz Allah’ın Kur’anı Kerimde tarif ettiği İslamı ve İslamiyet’in şartlarını eksiksiz olarak Türk Milleti yaşamaktadır. Bunun adı da Türk Müslümanlığıdır.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002