Kasım 2008

Ö T E S İ

 

8.12.2021 Reymanca

 
Reyman Eray

Seçim Yaklaşırken...


Genel kanıya göre, dar gelirlinin -Meclis Başkanımızın deyimiyle-“şeyini ş’etmiş”sek de, ekonomide nurlu ufuklar bizi bekliyor. Emekli maaşına yaptığımız yüzde üç’lük zammın, doğalgaza yaptığımız büyük zammı bile karşılamayacağını biliyoruz ama bu noktada anlayış bekliyoruz. Bize de para gerek! Bir milletvekilinin kaça malolduğunu, fatura tutarlarını biliyor musunuz? İçlerinde sülalesine diş yaptıranlar; eşi yılda üç kez doğum yapanlar var...

Kimilerine göre bu yıl, iktidara göre gelecek yıl seçim var... Seçim denince, ilk akla gelen, televizyonlarda ve alanlarda atılacak “nutuk”lardır...
Örneğin, Akepe seçim alanlarında neler diyebilir:
Bir önceki seçim için meydanlara indiğimizde, öncelikle dokunulmazlıkları kaldıracağımızı söylemiştik. Sonradan baktık ki, sözümüzü tutacak olsak, milletvekillerimizin üçte biri mahkemelere taşınacak. Bu noktada, ülkeyi pazarlayacak adamımız kalmayacak. Biz de vazgeçtik. Kusura bakmayın!
Saydam (yani, şeffaf) olacağımızı, her şeyi milletin gözü önünde yapacağımızı vaadetmiştik ama, düşündük ki, herkesin her şeyi bilmesi gerekmiyor! Ne demiş atalarımız? “Çok bilmede çok dert var.” Hem zaten, önceki hükümetlerin hangisi şeffaf olmuş ki!
Bildiğiniz gibi, ülkede tek bir hortumcu vardı, onun da hortumunu kestik. Gündüzlü-geceli aramalara karşın (yani, rağmen) ikinci bir hortumcuya rastlanmadı. Bu noktada operasyon tamamdır!
Ne yaptıysak yaranamadık! Hızlı trenimiz yok, bari "hızlandırılmış” trenimiz olsun dedik, birkaç kişi öldü diye Ulaştırma Bakanımızın istifasını istediler. Kuş gribinden birkaç kişi öldü diye Tarım Bakanımızın istifasını istediler. Bilindiği gibi, insanlar doğar, yaşar ve ölür. Bunda büyütecek bir şey yok! Malatya Çocuk Yuvası’ndaki küçük bir olaydan (yani, hadiseden) dolayı ilgili bakanımızın istifasını istediler... Bunları dinleyecek olsaydık, bu noktada Maliye Bakanımızı da istifa ettirmeliydik... Bunlar resmen bakan düşmanı!
“Okullar olmasaydı Maarif Nazırımız harikalar yaratacaktı” demiyoruz! Bu bayat bir espri! Ama bu noktada şunu diyebiliriz: “Futbol” denen şey olmasaydı, spordan sorumlu (yani, mesul) Devlet Bakanımızı kimse yıpratamayacaktı...
Genel kanıya göre, dar gelirlinin -Meclis Başkanımızın deyimiyle- “şeyini ş’etmiş”sek de, ekonomide nurlu ufuklar bizi bekliyor. Emekli maaşına yaptığımız yüzde üç’lük zammın, doğalgaza yaptığımız büyük zammı bile karşılamayacağını biliyoruz ama bu noktada anlayış bekliyoruz. Bize de para gerek! Bir milletvekilinin kaça malolduğunu, fatura tutarlarını biliyor musunuz? İçlerinde sülalesine diş yaptıranlar; eşi yılda üç kez doğum yapanlar var...
Uyanıkken tiyatroyla-tiyatrocuyla sorun (yani, problem) yaşadığından, Kültür Bakanımızı olabildiğince uykuda tutmaya çalıştık. Tıpkı, sorun yaratma eğilimli (yani, meyyal) tüm vatandaşlarımızı uykuda tutmaya çalıştığımız gibi. Lütfen bu noktadaki özverili (yani, fedakârane) uğraşlarımızı görmezden gelmeyin ve oyunuzu bize verin.
Beğenilmeyen “icraat”larımızı medyanın ilgi odağından uzaklaştıran Hülya’ya, Gülben’e, Sibel’e, Banu’ya, Gamze’ye, Mehmet Ali’ye, İbo’ya, Kuşum’a, Semra’ya ve ötekilere huzurlarınızda teşekkür ediyor; İnşallah yeniden iktidara gelirsek, bu noktadaki katkıların devamını bekliyoruz.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002