Kasım 2008

Ö T E S İ

 

14.07.2024 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Terör devleti kuruluyor


Türkiye’nin gündem maddelerini şöyle bir incelediğimizde yine birinci sırayı terör örgütünün faaliyetleri oluşturmakta. İmralı’daki terörist başının açıklamaları yine gazetelerde birinci sayfalarda yer almakta. Ama burada şunu açıkça ifade etmekte yarar var, önümüzdeki günlerde terör örgütü PKK gündemden düşecek, onun yerine bir terör devleti alacak.

Çünkü, artık terörle adı özdeşleşmiş olan PKK’nin yerine ABD ve AB’nin, Barzani’nin önderliğindeki bölgede kurdurdukları bir uydu devlet var. Henüz bu özerk yönetim Türkiye’nin baskısı sonucu tanınmadı ama pek yakın gelecekte bu devletin tanınması için değişik yöntemler uygulanacak. Bu uygulamalar şimdiden başladı bile. Öz gelişi, bizim tanımadığımız ama fiilen ABD’nin desteğiyle kurulan “Kürdistan özerk bölgesi”ni denize açma projesi yürürlüğe konuldu.

MAŞALIK DA IRSî
Bu bölgede denize açılmayan bir devletin yaşamasının mümkün olmadığını bilen ABD’li uzmanlar, çete reisi Barzani’ye yeni yeni akıllar vermektedirler. Daima emperyalizmin maşası olmuş Barzani ailesi de bu akılları aynen uygulamaktadır. Daha önce Molla Mustafa Barzani, kızıl emperyalizm yani SSCB’nin maşasıydı, şimdi oğlu kara emperyalizmin yani ABD’nin maşası... Yani maşalıktan hiçbir zaman kurtulamıyorlar. Kendi akıllarıyla hareket etme yerine hep başkalarının akıllarıyla hareket ediyorlar. Bugün bu eli kanlı katilleri devlet başkanı gibi ağırlayan ABD’ye ne demeli. Molla Mustafa Barzani’nin 1959’da Kerkük’te yaptırdığı Türkmen katliamını kim inkâr edebilir? Çocuklara kurşun sıkan, Türkmen liderleri ters yönde giden araçlara bağlayıp parçalatan insanlara katil sözü bile az gelmektedir. .Şimdi bu eli kanlı katiller, hâlâ Türkmen katliamı yapmakta ve kurdukları kukla devleti denize açmanın yollarını aramaktadırlar.
Kukla devletin devlet başkanı olduğunu ilan eden Mesut Barzani, 166 ülkenin üye olduğu ve dünya deniz ticaretinin çatısı konumundaki Birleşmiş Milletlerin alt birimi Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) üyelik başvurusu yaptı. Barzani, IMO Genel Sekreteri emekli Yunan Amirali Eftimous Mitropoulos’a örgüte üye olmak isteğini bir ay önce Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari kanalıyla iletti. İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw’un da Barzani’nin isteklerinin karşılanması için Mitropoulos’tan ricacı olduğu öğrenildi. Geçen hafta Londra’da yapılan IMO 24. Genel Kurulu’ndan önce “Kürdistan Temsilcisi” Neçirvan İdris Barzani’nin IMO Genel Sekreteri ile görüştüğü ve bu görüşmede Barzani’nin IMO’ya bayrak statüsünde üye olan, Çin’in Hong Kong ve Macua ile Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları’nı örnek gösterdiği öğrenildi. Genel Sekreter Mitropoulos’un da Barzani’nin girişimini desteklediği belirtildi.
Deniz Güvenliği Komite (MSC) toplantısına “Kürdistan” temsilcisini izleyici statüsünde davet etmesi bekleniyor.

TÜRKİYE’YE TUZAK KURULUYOR
Kürdistan Özerk Bölgesi temsilcisinin toplantılara davet edilmesi halinde Türkiye, tanımadığı bir yapıyı ülkesinde VIP statüsünde misafir etmek zorunda kalacak. BM Denizcilik Örgütü kurallarına göre, toplantının yapıldığı bölge Birleşmiş Milletler toprağı sayılıyor. Artık sık sık bütün uluslar arası örgütlere bu uydu devletin başvurularını göreceğiz. Bu durum Türkiye’yi zorda bırakacak. Türkiye’yi “Irak’ın toprak bütünlüğüne saygılıyız” diyerek oyalayan emperyalistler bir yandan da bu kukla devletin alt yapısını tamamlıyorlar. Zemini buldukları anda da bağımsızlığını ilan ettireceklerdir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
İşte o zaman Birleşmiş Milletler de hemen bu kukla devleti tanır ve yakında bu eli kanlı katiller Türkiye’de devlet töreniyle karşılanır. Çok kısa bir zaman sonra da “Kürdistan” dedikleri bölgenin denizlere açılması için yeni bir harita ve yeni bir plan uygulanır. Hatta, bu çete lideri adamlarına gemi satın almak için talimatlar vermiş, hatta bu konuda ciddi bir bütçede ayırmış.
Biz hâlâ bu bölgede Barzani ile MİT yetkililerimizi görüştürelim. Bu çetelerden PKK ricasında bulunalım. Beyler artık bu işe en kısa sürede çözüm bulmazsanız, karşımızda artık bir terör örgütü değil, bir terör devletiyle mücadele etmek zorunda kalacağız. Hakkâri’deki olaylar bunun en önemli göstergesi. Türkiye Cumhuriyeti’nde uydu devletin kimliğini taşıyan 200 bin insan olduğu söyleniyor. Yakında bölgede İsrail’den sonra ikinci terör devleti de kurulmuş olacak. Ama ben Barzani’yi devlet başkanı olarak görenlere Ziya Paşa’nın şu beytini hatırlatmak isterim:

Pek rengine aldanma felek eski felektir
Zira feleğin meşreb-i na-sazı dönektir.
Bed asla necabet mi verir hiç üniforma
Zerdûz palan ursan eşek yine eşektir.

Evet biz Barzaniyi de babasını da iyi tanıyoruz. Onların bugün üzerlerine giydikleri devlet başkanlığı üniformaları meşreplerini asla değiştirmez. Türk devletinin bu gün sessiz gibi göründüğü sizi yanıltmasın. Yazımızı yine Paşa’nın beytiyle noktalıyoruz:

Allah’a sığın şahs-ı halimin gazabından
Zira yumuşak huylu atın çiftesi pektir.


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002