Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

İnsanın sorası geliyor...


Bugüne kadar Nobel ödülünü alan hangi yazar, bilim adamı, devlet adamı vatanının ve milletinin değerlerine küfrederek, hakaret ederek bu ödülü aldı? Hangi yazar tarihi çarpıtarak milletine iftira attı? Hangi yazarın milleti o yazara hain damgasını vurdu? İnsanın sorası geliyor. Hangi akla hizmet bu kadar dalkavukluğu yaptı? Niye bu kadar komik duruma düştü? Aday bile gösterilmeden hangi insanların dolduruşuyla kendini bu ödülü almış havalarına kaptırdı?

Dubai Şeyhi Türkiye’ye gelerek parasıyla bize baya hava yaptı. Yoksul mahalleye gelen zengin arabasına sümüklü sümüklü bakan çocuklar gibi arkasında dolaşan adamların ağızları sulanarak şeyhe yaptıkları davranışlara gülmek mi lazım ağlamak mı lazım siz karar verin.
İnsanın sorası geliyor. Dubai şeyhinin bir sürü parası varsa ve Türkiye’de yatırım yapmak istiyorsa; tırı vırı eğri büğrü tesisler yapacağına teknolojiye yatırım yapsa ya. Bir sürü değerli bilim adamımız var. İslam ülkeleri bilim alanında çok geri. Savunma sanayileri sıfır. Şeyh İslam ülkelerine faydalı olmak istiyorsa, İslam ülkelerini haçlılara karşı korumak için niye ortak silah fabrikaları kurmuyoruz? Yoksa kurdurtmuyorlar mı? Yani Dubai Şeyhinin nerelere paralarını yatıracağını başka güçler mi belirliyor? İnsanın sorası geliyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3 senedir memleketi yönetiyor. Ama başbakana göre 3 sene kısa bir süre. Göz açıp kapatana kadar kısa hem de.
Malatya’daki rezaleti hepimiz dehşetle izledik. Sanki Guantanamo kampından diplomalı kişiler tarafından yönetilen bir çocuk yurdu. Çocukların yaşları 3-4. Yani başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümete gelmelerinden sonra ya da birkaç ay önce dünyaya gelmişler.
Başbakan, bakanımı kurtlara yedirmem diyor. Bakanın ise olaylardan etkilendiği falan yok. İngiltere’ye de tam bu olay için gitmişmiş.
İnsanın sorası geliyor 3 sene içinde çocuk yetiştirme yurtlarını dahi düzeltemeyen bir hükümetin diğer beceriksiz hükümetlerden ne farkı vardır? O zaman ötekilerin ne suçu vardı? Bir bakanın istifa etmesi için ne gerekiyor? Bilmek hakkımız.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi arasında yaptırmam- yaparım kayıkçı kavgası başladı. Yapılmak istenen bir cami. Bu olayda iki tarafta samimiyetsiz. Birileri dindar insanlara mesaj vermeye çalışıyor, öbürü ulusalcılara göz kırpıyor.
Göztepe parkına cami yapmak için uğraşanlara bir sorum var. Eğer siz inancınızda samimi iseniz Balkanlarda yıkılmaya yüz tutmuş binlerce ata yadigârı cami var. Bulgaristan’ın zor şartlarında dinlerinin emirlerini yerine getirmek için çabalayan insanların yaşadığı yüzlerce camisiz köy var.
Maşallah İstanbul’un camisi bol. Eğer samimi Müslümansanız gelin Balkanlarda yaşayan din kardeşlerimizin köylerine cami yapalım.
Var mısınız?


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002