Kasım 2008

Ö T E S İ

 

28.11.2023 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

Türk Bayrağı Tahrik Unsuru Oldu…


Evlerin balkonlarına asılan Türk bayrağını gören kudurmuş PKK militanları İstanbul’un göbeğinde evlere saldırmakta ve cam çerçeve kırmakta, şahısların elinde Türk bayrağı gördüklerinde kudurmuş köpek gibi saldırmaktadırlar. PKK’nın bu azgın köpekleri kimden cesaret almaktadırlar? Önce Türkiye’de “Kürt Sorunu var” diyen Başbakandan. Sonra AKP’nin Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’tan almaktadırlar.

Türk milleti tarih yapan, tarih yazan bir millettir. Bilinen tarihin her sayfasında çok önemli ve onurlu yeri olan bu millet tarihten önce de vardı, tarihten sonra da vardır, dünya durdukça da var olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihinin hiçbir döneminde bu kadar
aşağılanmamıştı. Şehitlerimizin kanından rengini alan ay yıldızlı bayrağımız artık göndere çekilmek istenmemekte, ellerde taşınması engellenmektedir.
Evlerin balkonlarına asılan Türk bayrağını gören kudurmuş PKK militanları İstanbul’un göbeğinde evlere saldırmakta ve cam çerçeve kırmakta, şahısların elinde Türk bayrağı gördüklerinde kudurmuş köpek gibi saldırmaktadırlar. PKK’nın bu azgın köpekleri kimden cesaret almaktadırlar? Önce Türkiye’de “Kürt Sorunu var” diyen Başbakandan. Sonra AKP’nin Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’tan almaktadırlar.
Kimdir bu Dengir? Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Genel Kurmayına, Türk Polisine ve Adliyesine meydan okuyan Dengir Mir Mehmet Fırat.
Aklıma büyük Atatürk’ün gençliğe hitabesi geldi. Bunu okullarda mecburi olarak Türk çocuklarına ezberletmek gerekir; “İktidara sahip olanlar gaflet, dalalet hatta ihanet içinde bulunabilirler hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini düşmanın siyasi emelleriyle birleştirebilirler. İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmektir… Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” İstiklal Marşı yazarımız millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy diyor ki: “Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, o benim milletimin yıldızıdır paralayacak, o benimdir o benim milletimindir ancak.”
Türk bayrağını tahrik unsuru olarak görüp göndere asılmasını ve taşınmasını istemeyenler milletimizden gerekli dersi alacaklardır.
Türkiye bölünmeye parçalanmaya çalışılıyor, hatta Anadolu’dan çıkarma hareketi başlatılmıştır. Ancak milletimizde bir ölüm sessizliği vardır. Araziler satıldı, şimdide Tüpraş, Erdemir gibi Türkiye’nin can damarları satılıyor. Soyguncular, hortumcular, vurguncular, hırsızlar milyar dolarları götürüyor bunların bedelini zavallı milletimiz ödüyor.
Anayasayı değiştirmeye devam ediyorlar hem de Anayasanın 4. maddesinde belirtilen değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerini değiştirerek. Kanunları değiştiriyorlar bu değişikliklerin tamamını bölücü örgütlere daha fazla hürriyet sağlamak için yapıyorlar. Şimdi teröristbaşının yakalanmasından önceki durumları yeniden yaşamaya başladık. Her gün onlarca şehidimizin cenazeleri gelmeye başladı, ancak hiçbir hükümet yetkilisinin bu cenaze merasimine katıldığını görmediğimiz gibi terör konusunda bir kınama beyanatlarına da rastlayamıyoruz.
Terörle mücadele yasasını yeniden çıkarmak için toplantılar yapılıyor, taslaklar hazırlanıyor. Adama sormazlar mı bundan önceki yasaları neden kaldırdınız, kime şirin görünmeye çalıştınız?..


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002