Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Zekice

 
Zeki Hacı ibrahimoğlu

GÜNEYDOĞU VE TERÖR…


Irakta emperyalist güçlerin işgalinden sonra sözde Irak devleti kurulmuş, Cumhurbaşkanlığına peşmerge Talabani getirilmiştir. Bir başka peşmerge Barzani de kürt bölgesi liderliğine tayin edilmiştir.Bu iki peşmergeye dönemin cumhurbaşkanı devletin uçağında Türk semalarında kırmızı pasaport vermiştir; daha sonra da bu pasaportlara ihtiyaçları kalmayınca iade etmişlerdir. Güneydoğu’da bölge valiliği kuran ve federasyon tartışılsın diyen de, Anayasayı bir defa delmekle bir şey olmaz diyen de aynı kişidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin en karanlık günlerini yaşamaktadır. Neden bu duruma geldik?.. Türkiye üzerinde oynanan oyunların aktörleri kimlerdir?.. Bu durum daha ne kadar devam edecek. Terör üzerine bilenler de konuşuyor bilmeyenler de konuşuyor. Öncelikle şunu iyi bilmek gerekir: ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya’nın çıkarları Ortadoğu da birleşmektedir.
Ortak emperyalist politikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi Ortadoğu’da da ABD tarafından planlanır. Askeri operasyonları ABD icra eder, istihbarat çalışmalarını İngiltere, kültürel faaliyetleri Fransa yürütür. Amaca ulaşmak için çeşitli dolapların çevrilmesi ve ortalığın karışması gerekir; bunu tezgahlayan da Almanya’dır. Emperyalizmin Ortadoğu’daki amacı kendi denetiminde bağımsız bir kürdistan devleti kurmaktır; bunu da başarmışlardır.
Irakta emperyalist güçlerin işgalinden sonra sözde Irak devleti kurulmuş, Cumhurbaşkanlığına peşmerge Talabani getirilmiştir. Bir başka peşmerge Barzani de kürt bölgesi liderliğine tayin edilmiştir.Bu iki peşmergeye dönemin cumhurbaşkanı devletin uçağında Türk semalarında kırmızı pasaport vermiştir; daha sonra da bu pasaportlara ihtiyaçları kalmayınca iade etmişlerdir.
Güneydoğu’da bölge valiliği kuran ve federasyon tartışılsın diyen de, Anayasayı bir defa delmekle bir şey olmaz diyen de aynı kişidir.Terör 1984 yılında kanlı eylemlerine başlamış ve 1998 yılına kadar teröristbaşının yakalanıp Türk makamlarına teslim edilene kadar devam etmiştir.Teröristbaşı yargılanarak idam cezasına mahkûm edilmiş ancak Türkiye’de AB’nin talimatlarıyla yasalarımız değiştirilmiş ve teröristbaşının idam cezası ağırlaştırılmış, müebbet cezasına çevrilmiştir.Teröristbaşı İmralıdaki malikânesinde yaşamını sürdürmekte ve 700 Türk askeri tarafından korunmaktadır.
30 bin şehidimizin katili için şimdi de af kampanyaları başlatılmış, güneydoğuda mitingler düzenleniyor, posterleri asılıyor, Türk bayrakları yırtılıyor, çiğneniyor ve federasyon için megafonla halktan imza toplanmaya çalışılıyor. Bu çalışmalar herkesin gözü önünde yapılıyor. Avrupa’dan etkili ve yetkili kişiler geliyor. Diyarbakır’a gidiyor, orada müfettiş edasıyla teftişler yapıyorlar. Teröristbaşı ile ilgili yapılan toplantılara katılıyorlar ve maddi destek sağlıyorlar; bizim yöneticilerimiz de bunlar başkent Ankara’ya değil de neden Diyarbakır’a gidiyorlar diye şikayet ediyorlar.
İstanbul’un nüfusu arttı diye Türk vatandaşlarına vize koymaya kalkanlar bu aşağılık karen fogg çocuklarının Diyarbakır’a gitmelerine engel olamıyorlar; çünkü bir Başbakanımız da Başbakanlığı döneminde AB’nin yolu Diyarbakır’dan geçer demişti. Teröristbaşı İmralı’daki malikânesinden terör örgütünü çok rahat idare edebiliyor, örgütüne taktik ve emirler veriyor. Bu beyanatları ve emirleri avukatları vasıtasıyla Türkiye’de ve AB ülkelerinde yayınlanan gazetelerde, televizyonlarda herkese açıkça duyuruyor.
Terörle mücadele yasasının yeniden değiştirilmesi gündeme geldi, sormak lazım bu yasanın değiştirilecek bir yeri mi kaldı? Madde zaten değişe değişe anlamsız bir metin haline geldi. Şimdi bir de yetkililerimiz pişmanlık yasasının çıkartılacağından söz etmektedirler. Türkiye’de 16 sene içerisinde tam 46 defa pişmanlık yasası çıkartılmış ve bu yasadan istifade ederek cezaevinden çıkan militanlar tekrar dağdaki yerlerini almışlardır; hatta sayın Cumhurbaşkanımızın anayasal yetkisini kullanarak affettiği militanlar yeni çatışmalarda tekrar ele geçirilmişlerdir.
Son günlerde yöneticilerimiz azan kanlı terör karşısında gerekirse Kuzey Irak’a gireriz gibi beyanlar vermektedirler. Gerekirse kelimesi biraz garip geldi, ne zaman gerekecek, gerektiğine kim karar verecek? Kanlı terör örgütü 14 sene Yaşlı, Bebek, Asker, Polis, Öğretmen, İmam ve masum halk demeden 30 bin insanımızı şehit ettikten sonra bir paşamızınSuriye hududuna inerek teröristbaşını Suriye’den çıkartmazsanız savaş sebebi sayarız demesi üzerine Suriye teröristbaşını Suriye’den çıkartmak zorunda kalmıştır.
Şimdi de 1 ay içerisinde Subay, Er olmak üzere 110 askerimiz şehit olmuştur.Bunun için 30 bin insanımızın şehit olmasını mı bekleyeceğiz yoksa 14 sene daha geçmesini mi bekleyeceğiz? Ey Türk milleti üstte mavi gök çökmedikçe alttan yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir. Ey Türk düşün ve kendine dön!.. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002