Kasım 2008

Ö T E S İ

 

24.05.2024 Göğe Merdiven

 
Aybars Fırat

SAĞLIK VE GIDA YOLUYLA SOYKIRIM


Batının Türk Genleri ile oynama isteği 1990’lı yıllarda alınan bazı istihbaratlarla ortaya çıkmış fakat yetkililer bu konuda görevlerini yerine getirmemişlerdir. Size aşağıda bu konuda anlatacağım olay bu konunun vahametini daha ciddi bir şekilde ortaya koyacak ve ortak olmaya çalıştığımız batının gerçek yüzünü bir nebze olsun açıklayacaktır sanıyorum;

Yine bir okuyucu mektubu ile karşınızdayım. Sinop’tan kıymetli bir okuyucum genlerle ilgili bir hatırasını nakledip okuyucularımızı uyarmamı istedi. Konuyu her an teyakkuz durumunda olunması açısından çok önemli buldum. Sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi affımı dileyerek sözü mektubun sahibi Alpaslan Ozan’a bırakıyorum:
“Nestle, Genler ve Türkler
Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerde, Nestle firmasının
üçüncü dünya ülkelerinde satılan ürünlerinde genlerle oynayan bir madde
GE)olduğu açıklandı. Habere kimse tepki göstermedi. Sessizce
geçiştirildi. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara da neden olan bu maddenin hemen hemen her Türk çocuğu tarafından alındığını düşünürsek vaziyetin vahameti daha ciddi bir şekilde ortaya çıkar.
Batının Türk Genleri ile oynama isteği 1990’lı yıllarda alınan bazı
istihbaratlarla ortaya çıkmış fakat yetkililer bu konuda görevlerini yerine getirmemişlerdir. Size aşağıda bu konuda anlatacağım olay bu konunun vahametini daha ciddi bir şekilde ortaya koyacak ve ortak olmaya çalıştığımız batının gerçek yüzünü bir nebze olsun açıklayacaktır sanıyorum;
Yıl 1993’tür.Genç bir doktor olan Munise Ozan(eşim)Sinop ili Merkez
iki nolu sağlık ocağında göreve başlar. İnsanlar ekonomik sıkıntı
içersindedir. Sinop'ta fabrikalar kapanmış insanlar işsiz kalmıştır.Hasta olan çocukların tedavisi oldukça pahalıya mal
olmaktadır.Allahtan!!!??? UNICEF’in yardım programı vardır ve sağlık
ocaklarında üst solunum yolları hastalıklarının tedavisi için bedava "penicilin” benzeri "procain" isimli bir ilaç dağıtılmaktadır. Çünkü çocuklar genelde üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmaktadır. Bahsi geçen ilaç doktorlara flakonlar halinde gelmekte ve hali ile doktorlar ilacın prospektüsünü ve ambalajını görmemektedir, Dr Munise Ozan şüpheli bir iki vaka üzerine ilacın ambalajını ve prospektüsünü ister. Ama mecbur olduğu halde ilacın prospektüsünün olmadığını görür. Ama en korkunç açıklama ilaç ambalajının üzerindedir. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı programa göre özellikle 5 yaş altı çocuklara kullanılması gereken ilaç ambalajı üzerinde İngilizce ve Fransızca olarak "KESİNLİKLE 5 YAŞ ALTI ÇOCUKLARA KULLANILMAZ" ibaresi vardır. Dr Munise Ozan durumu Sağlık Bakanlığına yazar ve ilacın kullanımını sorumlu olduğu bölgede durdurur. Bakanlık konuya bir açıklık getiremez ve Dr.Munise Ozan’a o yazıları karalayıp ilacı kullanması söylenir. O diretir. Durumu bana iletir. Çünkü ben o zamanlar Sinop Orta Doğu gazetesi muhabirliği yapmaktaydım. O zamanki Cumhuriyet Gazetesi Sinop Muhabiri ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Cengiz Demirel ile birlikte Sağ ve sol ayırımı yapmadan olayın üzerine gittik. Önce Fransız Sağlık Bakanlığına yazdık. Gelen cevapta bu ilacın Fransa'da üretilmediği yazıyordu. Ama ambalaj üzerindeki adres Paris’teki bir adresti ve Paris'te öyle bir adres yoktu. Konu iyice karanlıklaşmaya başlamış ve bizim de Türk Milletini uyarma hakkımız doğmuştu.
Önce Yerel Sinop TV de Hiç bir deneyimim olmadığı halde bir program
yaptım. O gece Sinop TV Jandarma tarafından kapatıldı.
Cengiz Demirel konuyu CUMHURİYET gazetesinde, Sayın Arslan Bulut’ta Orta Doğu gazetesinde yazdı. Fakat bütün bunlar yeterli olmadığı için konuyu Arena programına götürdüm. Çünkü bu arada sağlık bakanlığındaki bazı yetkililerde konuşmaya başlamış ve ilacın genetik alerji yaptığını bir faks mesajı ile Cumhuriyet Gazetesi'ne iletmişlerdi. Fakat kimse genetik alerji’nin ne olduğunu bilmiyor ya da söylemek istemiyordu. Karı koca Arena programına çıktık ilacın yalnız gördüğümüz taraflarını belirttik ve bu genetik alerji meselesinin açıklanması gerektiğini halka anlattık. O zamanki Sinop Valisi Adil Yazar "efendim Dr Munise Ozan altı üstü bir pratisyen hekim uzman doktorlar bile konuyu bilmiyor o nasıl bilebilir" diyecek kadar gaflet içindeydi. Çünkü ilaç kırsal kesimde fakir halk çocuklarına dağıtılıyor, UNICEF'e raporlar gönderiliyor ve bir takım veriler bir yerlerde toplanıyordu.
Ve ilaç sadece pratisyen hekimlere kullandırılıyordu. Daha korkunç olanı ilacın kullanıldığı pilot illeri içeren harita idi. Buna göre Erzurum, Kastamonu, Uşak, Eskişehir, Manisa, Tokat, Çorum gibi Türkmen nüfusun egemen olduğu iller seçilmişti. Ve eğitim düzeyi düşük olan bu illerin kırsal kesimindeki halk alerji, genetik gibi şeylerin farkında bile değildi. O zaman Arena’ya çıkan sağlık bakanı Yıldırım Bey bile kem küm etmekten başka bir açıklama getiremedi, Ama benim peşinde olduğum olay genetik alerji olayı idi. Kimse olayı dikkate almadı olay kapandı. Dr Munise Ozan basına izinsiz demeç verdiği için ceza aldı. Ama herkes Prof.’lar dâhil, genetik alerji yoktur diye ahkâm kesti.
Genlerle oynama olayı Oktay Babuna olayında açıkça ortaya çıktı ve Sayın Durmuş her türlü tepkiyi almasına rağmen gerekeni yaptı.
Simdi Nestle’deki bir maddenin genlerle oynadığı ve alerji yaptığı ve
sadece üçüncü dünya ülkelerinde yani Türk Cumhuriyetlerinde satıldığı
açıklanıyor.
Çıkartacağımız netice şudur :
"TÜRK MİLLETİ SENİN GENLERİNLE OYNUYORLAR BUNU YARDIM OLARAK GÖNDERDİKLERİ İLAÇLARLA YAPIYORLAR. BUNLARI ÇOCUKLARINA VERDİĞİN İLAÇLARINA KOYUYORLAR. EĞER FARK EDERSEN BU SEFER ONLARIN EN ÇOK SEVDİKLERİ ÇİKOLATALARINA VE ŞEKERLERİNE KOYUYORLAR. DUYGUSAL YÖNÜNÜ İSTİSMAR EDİP KANLARINI TOPLAYIP GEN HARİTANI ÇIKARTIYORLAR. ONDÖRT BİN YILLIK TARİHİNİ YOK SAYIP SENİ ASYA’DAN, ANADOLU’DAKİ 9000 YILLIK TARİHİNİ YOK SAYIP SENİ DÜNYADAN SİLMEK İSTİYORLAR"
Bu itibarla Orta Asya’daki 14000 ve Anadolu’daki 9000 yılına sahip çıkma mecburiyetin vardır. ALPARSLAN OZAN”
Mektup sahibinin sözlerine eklenecek o kadar çok örnek var ki. Ancak sahipsiz kalmış milletimizin fertleri, bizzat bu meseleleri takip ederse sonuç alınabilecek duruma gelinmiştir. Hiçbir makam bu konularla ilgili tedbir almamaktadır. Genlerimiz tespit edilmekte, buna göre labaratuvarlarda sunî hastalıklar oluşturulmakta, bu hastalıklara göre ilaçlar hazırlanıp, içine genlerle ilgili zararlılar karıştırılmakta ve yeniden bize şırınga edilmektedir. Kullandığımız yiyeceklerin hormon miktarından tutunuz da giydiğimiz giyeceklerin, baktığımız televizyon yayınlarının, çocuklarımıza verilen derslerin, eğitimin, oyuncakların, kitapların, kullandığımız aksesuarların, genlerimizle birlikte bütün organizmamızı felç etmeye yönelik olduğunu bilmemiz ve buna göre tedbir almamız gerekiyor. Yediğimiz yiyeceklerin zararlı olması konusu, en az karışık olan Özbekistan, yakında karıştırılmak üzere olan Azerbaycan, Suriye ve İran konusu kadar önemli. Zira bizi başka türlü yıkamayacaklarını biliyorlar ve çözüm olarak da bu kolay yolu seçiyorlar. İngilizler Kızılderililere ve diğer sömürge halklarına salgın hastalık taşıyan battaniyeler dağıtmışlar, binlercesini bu şekilde yok etmişlerdi. Şimdi de daha sinsi bir yöntemle ilaçlarımız ve gıdalarımızla oynuyorlar. Bunun adı; Sağlık ve Gıda Soykırımı’dır.
Evet sevgili okuyucularım. Aldığımız ilaçlara dikkat etmek bizim elimizde. Bundan böyle de NESTLE, Kola, Cips ve bilgilerine kolayca ulaşabileceğimiz buna benzer ürünleri almayarak tepkimizi gösterebiliriz...
Saygılarımla…


aybarsfirat@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002