Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Erdoğan: Türk Gençleri Almanca Konuşun!


Başbakan Erdoğan 27 Nisan’da Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın açılması dolayısıyla Almanya’daydı. Başbakanımız hazır Almanya’ya gelmişken burada bulunan Türk vatandaşlarına da bir konuşma yaptı. Almanya’da en zor şartlarda çalışan itilip,kakılan Türk vatandaşlarına moral vermesi amacıyla yapılan bu konuşmada, Türk Milliyetçiliğini marjinal olarak gördüğü bilinen Başbakan Erdoğan, Türk vatandaşlarına kendi dünya görüşünce bazı akıllar verdi.

ALMANCA KONUŞUN
Almanya’da 2,5 milyondan daha fazla Türk yaşıyor. Türkler buraya işçi olarak çalışmaya geldiler. Para kazandıktan sonra ülkelerine geri döneceklerdi. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Hayat şartları vatandaşlarımızın bu gurbet ellerinde kalmalarını gerektirdi.
İşçiler burada kazandıkları paralarını memleketlerine gönderdiler. Türkiye’ye karşı uygulanan ambargolarda bu işçilerin gönderdiği dövizler Türkiye’ye dayanma gücü verdi. Türkiye’de kurulan bazı Tarikat şirketleri bu namuslu işçilerimizi dolandırdı. Onların dini duygularını istismar ederek paralarını cukkaladılar. Bazı siyasiler, Türk işçilerinin paralarıyla partiler kurdular.
Vatanını canı gibi seven bu namuslu Türk evlatları her şekilde aldatıldı. Ama onlar gene de vatanlarını sevmeye devam ettiler. Türk olmaktan gurur duydular. Türk takımlarının Avrupa’daki maçlarında İstiklal Marşını gözyaşlarıyla haykırdılar.
Almanlar Türk gençlerini asimile etmek için her türlü yolu denediler. Türkiye’den kaçan suçluları Türklerin sözde temsilciliğini yapar gibi göstermek için milletvekili bile yaptılar. Fakat her türlü ezaya cefaya rağmen Türkler Almanlaşmadı. Elbette aralarında hainler çıktı, ama bunlar deryada bir damla olarak kaldılar.
Şimdi ise oralarda yaşayan bu Türk evlatları farklı sesler duyuyor.
AKP hükümetinin başı Erdoğan bu vatanını seven, ana dilini anasının namusu gibi koruyan bu Türk vatandaşlarına aralarında Almanca konuşmalarını söylüyor. Başbakan’a Alman yöneticileri herhalde rica ettiler. Türkler bizimle kaynaşmıyorlar. 40 senedir buradalar hala Müslümanlar, hala Türkçe konuşuyorlar dediler galiba. Başbakanımızda AB yolundaki her türlü engeli kaldırmak amacıyla Alman dostlarını kırmamak için Türk işçilerine hemen işareti verdi. Almanca konuşun!
Yalnız merak ediyorum yabancı dil bilmeyen Başbakan Erdoğan acaba buradaki Türk vatandaşlarıyla nasıl konuşacak.
ENTEGRE OLUN
Başbakan Erdoğan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının açılışını yapmak için Köln’de Almanya Başbakanı Schröder ile birlikte aynı salonda bulunurlar iken Schröder konuşma yapmak için kürsüye çıkınca; bizim TÜSİAD ruhlu, aşağılık kompleksli bazı işadamları ayağa kalkarak Alman Başbakanını alkışlamaya başlamışlar. Alman Başbakanı bu yalakaları görünce adeta alay eder gibi Başbakanımıza dönerek; “ Bizim sanayicilere de söyleyeceğim. Ben konuşurken, bundan sonra onlarda ayağa kalksın. “ demiş.
İşte bu TÜSİAD kafalı işadamları kendi çıkarları için her rezilliği göze alırlar. Bu bazı ruhsuz işadamları için Türklük önemli olmadığından, onlara kim para veriyorsa onların çıkarlarını savunurlar.
Şimdi başkanımızda diyor ki Almanlarla entegre olun. Tamam güzel Almanlarla entegre olalım. Ama Almanlar Türklerle entegre olmak istemiyorlar. Onlar Almanlaşmış Türklerle, mankurtlarla entegre olmak istiyorlar.
Başbakan Erdoğan ne diyor. Aranızda bile Almanca konuşun, evinizde Almanca konuşun. Yani Almanlaşın, Alman gibi yaşayın, Alman gibi düşünün diyor. Ondan sonra da Almanlarla entegre olun. Nasıl olsa Kıbrıs’ta Türk yok Kıbrıslı var, burada da Türk kalmasın herkes Alman olsun. Başbakanımıza göre Türk Milliyetçiliği marjinalliktir. Türk Milliyetçileri AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat’a göre serseridir. Korkarım yakında Türkiye’de de Türk yoktur diyecekler.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002