Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

ABD oyununa taşeronluk


Türkiye’deki yerel seçimler ilk defa farklı bir atmosferde yapılıyor. AB, Kıbrıs, Irak da Türkmenlerin hakları gündemde iken birden bire birde, ABD’nin Büyük Ortadoğu projesini sayın başbakan gündeme getirdi. Bir televizyon programında sayın başbakan, “Diyarbakır... İstiyorum ki şu anda Amerika’nın da Büyük Ortadoğu Projesi var ya Genişletilmiş Ortadoğu yani bu proje içersinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım” dedi. Başbakan bu programda güneydoğu bölgemizin adaylarını belirlerken çok dikkatli davrandıklarını da ifade etti. Yani, Büyük Ortadoğu Projesini uygulayabilecek adayların bu bölgede belediye başkanlıklarına gelmesini istediğini belirtti.

Türk tarihinde herhalde bir ilkede imza attı ve bir başka ülkenin projesinin payandası olacağımızı açık ve net bir şekilde vurguladı. Yani, Amerika’nın dünyayı esaret altına almak için hazırladığı Küresel projenin Ortadoğu ayağında Türkiye, Amerika’nın payandası konumuna getirildi. Nükleer silahlar bahane edilerek Irak’ı işgal eden Amerika’nın burayla sınırlı kalmayacağını defalarca yazdık, çizdik ve komplo teorileri üretmekle suçlandık. Ama gerçek bir kez daha ortaya çıkmıştır ki, Amerika dünyayı sömürecek ve esareti altına alacak planı adım adım uygulamaktadır. Asya’da Afganistan’a yerleşmiş, Ortadoğu’yu esareti altına almak için planlarını hazırlamış. Bu planlarda da Türkiye maşa olarak kullanılmak istenmektedir. Proje süslü ve insanlara cazip gelebilecek sözlerle ifade edilmektedir.
Projede, Ortadoğu’da barışın, istikrarın, ülkeler arası ticari hareketlerin gelişmesini, rejimlerin değişmesini öngörüyor. Medyanın bağımsızlaştırılacağını, demokrasi ve insan hakları kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin mali bakımdan destekleneceğini ifade ediliyor. Irak’ta insanları öldürerek özgürleştiren Amerika anlaşılan, bütün bölgede sömürebileceği uydu devletler kurma peşinde. Sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi ve basının özgürleştirilmesi deyimlerine çok dikkat etmek lazım. Aynı Kıbrıs’ta oynanan oyun, Türkiye’de oynanan oyun bu bölgelerde de açık bir şekilde oynanacaktır. Yani sivil toplum örgütleri satın alınacak, bazı basın kuruluşları satın alınacak ve bu bölgelerde Amerika’nın uydusu demokratik devletçikler oluşturulacak Bu kuruluşlar yoluyla Amerika’nın stratejik çıkarlarına hizmet eden bir çok yapı oluşturulacak. Bu projeye taşaronluk yaptırılmak istenen Türkiye’nin ise İslam alemiyle zaten iyi olmayan ilişkilerinin çok daha kötüleşecek. .

SANAL MUTLULUK
Türkiye’nin etrafında yoğunlaşan baskılara rağmen basınımızda sanal bir mutluluk havası estirilmektedir. Büyük Ortadoğu projesini öven yazılar hemen yayınlanmaya başlamıştır. Kıbrıs dayatmasının ardından Ege meselesinin geleceğini aklı başında herkes tahmin ediyordu. PASOK lideri Yorgo Papandreu bunu açıkca artık teleffuz etmeye başladı. Papandreu; “Kıbrıs sorunun çözümü, Türkiye’nin AB yolunda ilerlemesine katkı sağlar. Kıta sahanlığı içinde aynı şeyleri söyleyebilirim” dedi.
Yani tavizler Kıbrıs’la, Ege’yle ve Parikhaneyle asla bitmeyecek. Bunu artık herkes kafasına soksun. Bütün bu gelişmeler olurken, başbakanın Denktaş’ı susturmaya çalışması ve basına biz Denktaş’ı susturamıyoruz. Siz, sansür uygulayın manasında sözler sarf etmesini de anlayabilmiş değiliz. Ne zamandan beri başbakan basına akıl öğretiyor. Neyi yazıp neyi yazmayacağına karışıyor. Yoksa sayın Denktaş’ın kahramanca mücadelesinin halktan gizlenmesinin sebebi ne olabilir.
Evet yeniden açıkca söylüyorum. Bu millet, her şeyi affeder, ama milli davalardan taviz verenleri asla . Türkiye’nin AB yolu, Diyabakır’dan geçer diyenleri affetmediği gibi.

Yerel seçimler arifesinde milletimiz oylarının değerini çok iyi bilecek ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozacak şekilde oylarını kullanacaktır. Türk milleti sağ duyuludur. Yüce milletimize güveniyor ve inanıyoruz. Teslimiyetçilere dur deme zamanı gelmiştir.


kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002