Kasım 2008

Ö T E S İ

 

20.04.2024 Sözün Özü

 
Alptekin Cevherli

Türk Milleti’ne psikolojik harp


Günlerdir ülkemiz televizyonlarını işgal eden rezilliklerin ardı arkası kesilmiyor. Türk aile yapısını doğrudan hedef alan yarışmalar, reklamlar, düzmece haberler bir biri peşi sıra bilinç altımıza patlamaya hazır mayınlar döşerken, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın dimağları ne hale geliyor hiç düşündünüz mü?

Televizyonu açtığınızda “kanalların” arasında gezinirken, evlenmek için kendini bir eve, dünya alemin gözü önünde hapseden kızlar mı arasınız, ünlü olacağım diye kişiliğini ayaklar altına alınmasına göz yuman gençler mi istersiniz?
Bir de bunları yarışma diye milyonlarca insana izleten söz konusu “kanalların” yaptığının “psikolojik harp”ten başka bir açıklaması olabilir mi?
İzlenme oranlarını takip ettiğinizde adı yarışma olan, bu programları en çok; ergenlik çağına yeni girmiş gençlerin ve çocukların izlediği gerçeği ile karşılaşıyoruz.
Ailelerin artık varlık nedenlerinin idrakinden dahi uzak olan günümüz insanı, iyice laçkalaşmış eğitim sistemiyle millî kültüründen bihaber, küreselleşme masallarıyla uyutulurken bu çocuklarımıza şan-şöhreti, paranın insanın mutluluğu için sadece bir araç olduğunu kim anlatacak? Kendisini diğerlerinden ayıran ve farklı kılan; bizi biz yapan değerlerin önemini nasıl kavrayacak?

Haberleri açıyorsunuz, rezilliğin bini bir para…
Ukrayna’dan gelmiş AIDS’li bir kadından bahseden adı “haber bülteni” olan psikolojik savaş araçlarıyla karşılaşıyorsunuz. Türkiye’nin en muhafazakâr illerinden birinin adı özellikle verilen rezil bir haberle suratınızda patlıyor. Türkiye’nin serhat şehirlerinden biri olan kent aynı zamanda Türk örf ve geleneklerinin en iyi yaşatıldığı şehirlerden biri olarak biliniyor. Ama haber bülteni öyle şeyler söylüyor ki; gerçekleşmesi imkansız!
Ama milletin gözünün içine bakarak açıkça yalan söyleniyor. Dört işlem bilen en geri zekâlı insanın bile olamayacağını anladığı bir rezilliği sanki gerçekmiş gibi günlerce ekranlarından indirmeyen “kanallar” utanmadan Türk milletine karşı psikolojik savaşı sürdürdüler.
Sanki komik bir durum varmış gibi hafiften de gülerek ( aslında bu asil milletle kendi kuş beyinleri kapasitesinde alay ederek) günlerce psikolojik savaş gerçekleştirdiler. Öyle bir yayın yapıldı ki, o şehrimizdeki herkes potansiyel AİDS’li ve ahlâksız gibi gösterildi durdu…
Millî refleks mi? Ondan ise tık yok!

Memleketimiz öyle bir hale getirilmiş ki, inancı gereği başörtü taktığı için birkaç provokatör uğruna tertemiz Türk kızlarının okuma hakları ellerinden alınırken, diğer yandan “kanatlı-kanatsız, delikanlı kız” reklâmları bütün televizyon “kanallarımızı” işgal etmiş vaziyette.
RTÜK ve Reklâm Öz Denetim Kurulları ise aylardır sözümona delikanlı kızları seyrediyor…
“Çocukların fiziki ve ahlâki gelişimi için olumsuz etkide bulunacağı” gerekçesiyle “kek” reklâmlarının sesini kısan zihniyet, “delikanlı kız”ların da sesini kısmış olacak ki artık el işaretleriyle kendisini seyreden 6-7 yaşlarındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimini sabote ediyorlar…
Tabii bu arada asıl kimlerin kek’lendiği ise ne yazık ki ortada!

Her devletin psikolojik harp ile ilgili bir kurumu vardır. Ve olması gereklidir. Aynı zamanda psikolojik harp tekniklerine karşı millî gücü koruyacak savunma mekanizmalarını diri tutacak, karşı politikalar üretecek birimleri vardır. Bir milletin millî direncini kıramadığınız müddetçe o ulusu yenmeniz mümkün değildir. İşte karşımızda Çeçenistan ve Doğu Türkistan örnekleri bunun en belirgin göstergeleridir.
İşte Türkiye’mizde gittikçe yayılan “Dünyayı ben mi kurtaracağım? Böyle gelmiş böyle gider…” gibi nemelazım düşüncesinin yayılması “Milli gücümüzü” yok etmektedir. Millî gücünü kaybetmiş bir ulusun ise yaşam şansı yoktur.
Öyle ise önce bireyler olarak ülkemize sahip çıkalım. Vatanımız üzerinde “Psikolojik Harp” uygulayanların oyunlarına gelmeyelim.
Evet, dünyayı siz kurtaracaksınız! Yeter ki, kanuni yollarla hakkınızı arayın. Millî kültürünüze, sizi siz yapan değerlere sahip çıkın. RTÜK’ün telefonlarını kilitleyin.
Haydi, tepkinizi ortaya koyun!ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002