Kasım 2008

Ö T E S İ

 

29.11.2023 Çapraz Ateş

 
Kemal Çapraz

Bombalar kime atıldı


İstanbullu 20 Kasım sabahı bomba sesleriyle sarsıldı. Görüntüde saldırılar sinagoglara idi ama gerçek manada saldırı bana göre Türkiye’ye idi. Çünkü o tarih Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 20. yılı kutlamalarının yapıldığı günlere rastlamaktadır. Kıbrıs’ta büyük törenler yapılmaktadır. Bütün dünya var gücüyle Kıbrıs’ı elimizden almaya çalışırken biz Kıbrıs’ta net tavrımızı bir kez daha ortaya koymuş ve geri adım atmayacağımızı dünyaya ilan etmiştik. Hafızalarımızı biraz yoklarsak, 1974 Barış Harekatı’ndan hemen sonra da Türkiye bir terör ortamına sürüklenmiş

ama her şeye rağmen Türkiye kararlılığını sürdürmüştür. Bugün aynı oyun yine sergilenmeye çalışılmaktadır. Bombalama olaylarının gerçekleştiği duyulur duyulmaz, hemen örgütün ismi de belli olmuştur. Burada Nasrettin Hoca’dan bir örnek vermek isterim. Nasrettin Hoca’yı, aranırken görenler sormuşlar, “Hocam ne arıyorsun, bodrumda iğnemi kaybettim onu arıyorum” demiş. Ama “Bodrumda kaybettiğin iğneni burada niye arıyorsun ? demişler. Orası karanlık”diye cevap vermiş. Bizim basınımızın adetidir, hemen örgütü de bulur. Burada şunu da ifade etmek isterim. Örgütün isminin bana göre hiç de önemi yoktur. Çünkü terörün dini, milliyeti olmaz. Terör örgütlerinin hepsi aynı kategoridedir. Uluslar arası güçler bu örgütleri her zaman piyon olarak kullanmışlardır. Tetiği çekenin bombayı atanın şu veya bu olmasının öneminden ziyade bu eylemi planlayanlar kimlerdir? Bu eylemlerden ne elde edilmek istenmiştir? KKTC’de o gün törenler muhteşem bir şekilde yapılmış ve dünyaya gereken mesaj verilmiştir. Bunun üzerine eylemlerin devamı gerçekleşmiştir. “Peki neden, sinagoglar ve İngiliz konsolosluğu ve İngiliz bankası seçilmiştir” diye bir soru aklınıza mutlaka gelecektir. Çünkü, dünyada medyaya, lobilere hakim güç Yahudilerdir. Yine dünyada en entrikacı milletlerden birisi İngilizlerdir. Türkiye aleyhine dünyada önemli bir propaganda bu yolla hemen oluşturulabilir, öyle de olmuştur.

UEFA aldığı kararla teröristlerin yanında yer almış, teröre karşı mücadele veren Türkiye değil teröristler desteklenmiştir. Bu kararla, teröre yardım edilmiştir. Bunun affedilir tarafı yoktur. Teröre karşı ortak tavır, ortak hareket, hepsi laftadır. 30 bin kişinin katili terörist başının asılmaması için her türlü baskıyı yapacaksınız ondan sonra teröre karşı mücadelede yanınızdayız diyeceksiniz. Avrupa bu çifte standardını tarihin her döneminde yapmıştır.
Loizidu davasında da aynı tavır sergilenmiş, Güney Kıbrıs’ta, Türklere ait evler araziler işgal altında iken adaya meşru bir şekilde barış getiren Türkiye siyasi bir kararla mahkum edilmiştir. Bu kararı Türkiye’nin kabul ederek tazminatı ödemesi ise ayrı bir hatadır. AB’den ve ABD’den Kıbrıs konusunda yükselen seslere dikkat edersek, bütün dünyanın gözü 14 Aralık Kıbrıs seçimlerindedir. Denktaş’a karşı muhalefete bütün güçleriyle destek verilmektedir. Çok büyük paraların döndüğü bu seçimi kaybetme ihtimallerine karşı bile planlar yapılmakta, hatta şimdiden Denktaş yanlısı bir partinin seçimi kazanması halinde seçimin adil yapılmadığı yaygarası koparılarak sivil bir darbe planlandığı da ortaya çıkmaktadır. ABD temsilcisi Weston’un desteğinde AB Komiseri Verheugen, bunu ağzından kaçırmıştır. Bugün ABD ve AB’nin adada parayla satın alarak güçlendirmeye çalıştıkları sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla bu yapılmaya çalışılacaktır. Türkiye’deki basın kuruluşlarında Denktaş’ın aleyhine demeçlere geniş yer verilirken, olaya tarafsız yaklaşan gerçek gazetecilerin televizyon programları yayından kaldırılmaktadır. Türk halkında da Kıbrıs’ı versek Türkiye’nin önü açılacak, refah ülkesi olacağız gibi bir imaj oluşturulmaya çalışılmaktadır. Baskı had safhadadır.

Son aylarda gelişen bütün olayları bir göz önüne getirirsek, açıkça görülecektir ki, Irak’tan sonra, Gürcistan’da sivil darbe gerçekleştirilmiş, Kıbrıs’ta baskılar sürmekte, hedefte, İran ve Suriye bulunmaktadır. Türkiye dört bir tarafından kuşatılmak istenmektedir. Nihaî hedefte Türkiye vardır. Türkiye’ye dayatılan konuları yeniden gözden geçirin, yeniden düşünün, ihaneti ve oyunu zeka sahibi herkesin çözeceği açıktır.
Şimdi yeniden dönüp Türkiye’deki eylemlere bir daha bakarsak, üç beş serseri teröristin yapacağı bir eylem olmadığını hep birlikte görürüz. İşte bu serseriler ancak böyle maşa olarak kullanılabilirler.

Bugün terör yaparak Türk milletini yıldırmaya çalışanlar şunu iyi bilsinler ki, “Rüzgar eken, fırtına biçer”kemalcapraz@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002