Kasım 2008

Ö T E S İ

 

26.11.2022 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Yorgo Artık Sirtaki Oynamıyor


Ağustos Türk ulusunun zafer ayıdır.1071 yılında bir ağustos günü Anadolu'yu sonsuza kadar Türk yurdu yaptık. 1922 yılında da Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu kalacağını ispatladık. Biz bu vatanı kanımızla aldık, kanımızla koruduk.

Sene 2003 aylardan yine ağustos. Başımızda milliyetçiliği inkar eden, inkarın ötesinde en tepesindeki kişinin açıkça düşmanı olduğunu söylediği bir hükümet var.Bu hükümete geçmişte milliyetçi partilere oy veren vatandaşlar oy verdi. Bu milliyetçi partilere oy veren vatandaşlarımız, verdikleri bu oyların karşılığında daha 6 ay bile hükümet etmemiş bu partilerin üyelerine analarından emdikleri sütü burunlarından getirdiler. Hani nerede bu çok bilmiş vatandaşlarımız. Ölü toprağı mı döküldü üzerlerine yoksa Amerikan ordusu çuval mı geçirdi başlarına. Hani nerede kardeşim türban eylemleri. Türban serbest mi kaldı. Siz Allah için yapmıyor muydunuz bu eylemleri.Yoksa birileri UYUM sağlasın diye dini emirlerinizi ertelediniz mi. Bu eylemler siyasidir diyenler haklımıydı acaba.

Sen kimsin kardeşim
Yunanistan'ın dışişlerinden ve sirtakisinden sorumlu bakanı Yorgo Papandreu 30 Ağustos'ta yapılacak terfileri kastederek " Türk hükümetinin ordudaki bazı değişikliklere müdahele etmesi ihtimali var " diyor. Bu adam kim kardeşim. Benim ordumun kademelerinde hangi kişilerin bulunacağına Türk milleti karar verir. O ordu İslamın son ordusudur. O benim gözbebeğimdir, namusumdur, onurumdur. Senin dedelerin o orduyu iyi tanır. Ama Yorgo'ya kızmayalım. Söyleyene değil söyletene bakalım. Bizim dışişleri benim sorduğum soruyu sormalıydı. Sirtakiciye haddini bildirmeliydi. Hala bizim dışişlerimiz değil mi?

Köpek Katilleri
Barışsever ve insansever Rum halkı ne hikmetse köpekleri sevmiyormuş. Hele bu köpek Türklere aitse adeta kuduruyormuş. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'
( K.K.T.C' ye artık Kuzey Kıbrıs demeyelim uzunda olsa özellikle ve inadına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diyelim. ) nden sınırı geçerek Rumların tarafına geçen zavallı bir köpeği Rum itleri yakmışlar. Bu itler Türkün köpeğine bile tahammül edemiyorlar. Bugün Türkün köpeğini yakan yarın Türkü kebap yapar. Sonrada bizdeki Rum aşıklarıyla sirtaki oynayarak bir güzel yer.
Madem Rumlar köpek yakmayı seviyor; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde konuşmayı öğrenmiş birçok köpek var, onları da gönderelim bir güzel yaksınlar. Ama bu köpekler Rumların yaktığı zavallı köpek kadar değerli değiller.

Not veya Açık Mektup : Hayvan sever Panter Emel Hanım sizi televizyonlarda zavallı belediye memurlarına attığınız pençelerle tanıyorum. Sizden bir ricam var. İmitasyon kürklü arkadaşlarınızla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Rum tarafı sınırında acaba bir gösteri yapabilir misiniz. Rumları da pençelemeniz dileğiyle. (Ü.M)


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002