Kasım 2008

Ö T E S İ

 

11.07.2020 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Neo Azınlık köyleri


Sokaktan geçen birini durdurup sorun bakalım. Devlet içinde güvenirliliğini kaybetmemiş hangi kurum vardır. Büyük çoğunluk Askeriye diyecektir. Halkımız Türk Silahlı Kuvvetlerine kısaca Askeriye der. Askerlik her Türk vatandaşı için kutsaldır. Onu Peygamber ocağı olarak görür. Ordusunun gücüyle övünmek ister. Son günlerde dışarılarda pişirilip bize yedirilmek istenen ağulu bir aş var. Hiçbir zaman köleleştirilememiş olan milletimizin namusunu koruyan ordumuzu yıpratmak için her türlü fesadı deneyen bir güruh iyice gemi azıya aldı. Bu hainler iyi biliyorlar ki Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak için ilk önce ordumuzu yıpratmaları gerekir.

AKP İyi, Türk Ordusu kötü
Amerikan hükümeti adına konuştuğu söylenen Wolfofitz, Amerikada yayınlanan bir gazeteye gönderdiği yazıda AKP'nini iyi Türk ordusunun ise kötü yönetildiğinden dem vurmuş. Bizde bir laf vardır. Arkadaşını söyle senin kim olduğunu söyleyeyim deriz. Yahudi asıllı Amerikalıdan bu övgüyü alan Tayyip Erdoğan soluğu hemen Rotaryenlerin yanında aldı. Yıllarca Türk halkına masonluk edebiyatı yapan bir siyasi görüşten gelen Tayyip Erdoğan'da böylece Rotaryenleri resmen ziyaret eden ilk Türk başbakanı oldu. Allah kabul etsin.

Köylerimiz satılık
Hükümet geçen ay Maliye bakanlığının teşkilatını düzenleyen yasa ile birlikte hiç kimseye sezdirmeden köy yasasının 87. maddesini de yürürlükten kaldırmak için faaliyete geçti.
Köy kanunun 87. maddesi nedir, bu yasa maddesi neyi kapsar kısaca bakalım. Bu yasa yüzünden yabancı uyruklu kişiler, yabancı CEMİYETLER ve yabancı ŞİRKETLER köylerimizden arazi alamazlar. Şimdi bu yasa kaldırılırsa yukarıda saydığımız bu kişiler ve topluluklar köylerimizden 30 hektara kadar arazi satın alabilecekler.
Köylümüz izlenen ekonomik program sonucunda zaten zor durumda olduğundan arazilerini yabancı kişilere, şirketlere ve cemiyetlere satmaya başlayacaklardır.

Neo azınlık köyleri
Bu yasadaki CEMİYETLER lafına dikkat edin. Yabancı cemiyet sözü akla hemen misyoner faaliyette bulunan kilise derneklerini getiriyor. Parası bol olan bu dernekler AKP'nin getireceği yeni yasa ile Anadoluda artık köyler satın alabileceklerdir. Bu köylere rahatlıkla kiliseler, sinagoglar kurulacaktır. Küresel imparatorluğun uç beyleri olacak bu köylerde maalesef yeni sorunlar baş gösterecektir.
Savaşla alamadıkları Türk topraklarını parayla satın alabilecekleri bu yasayla korkarım sonuç Yahudilerin Filistin topraklarına uyguladıkları politika olacaktır. Bu yasayla Pontosların, Kilikyaların, İyonyaların kurulması kaçınılmazdır. İnsan hayret ediyor biz bu kadar paraya tamah eden bir toplum mu olduk? Para için her şeyimizi satabilir miyiz?

Milliyetçiler bu yasaya dur deyin
Her ne kadar milliyetçi kadroların üzerine ölü tozu serpilmiş gibiyse de vatan toprağını satmak isteyen bu zihniyete dur diyeceğini umut ediyorum. Milliyetçi kadrolar birbirlerinin arkasından dolap çevireceğine artık yakın tehlike arzeden bu kadrolara karşı durmalıdır.
Yakında yerel seçimler var Türk köylüsünün toprağına kasteden bu yasa köylümüze acilen anlatılmalıdır. Testi kırılmadan bu hain plan engellenmelidir.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002