Kasım 2008

Ö T E S İ

 

10.12.2023 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Yanlış insanlar


A.B.D ve İngiltere’nin önderliğinde Irak’a yapılan saldırı tüm acımasızlığı ile sürerken; Türk televizyonları da diğer ülke televizyonları ile birlikte sivillere yapılan şiddeti göstermeye başladılar. Ayrıca koalisyon güçlerinin içine düştükleri açmazı ve başarısızlıklarını da seyrediyoruz.

Amerikan ve İngiliz halkı ise bu görüntülerden mahrum. Çünkü A.B.D ve İngiltere hükümetleri basına sansür uyguluyorlar. Yıllarca içimizdeki hainler tarafından özgürlük örneği gösterilen bu ülkeler; gerçekleri halklarından gizliyorlar.
Türk devleti yıllarca sürdürdüğü terör mücadelesinde içimizdeki bu hainlerden az çekmedi. Her fırsatta basına sansür uygulandığını bahane ederek, Türk devletini dışardaki efendilerine şikayet eden bu çete,efendilerinin uyguladığı sansür karşısında ses çıkarmıyorlar.

YANLIŞTA ISRAR EDENLER

Bu çete üyelerini biraz tarif edelim. Bunlar güce taparlar. Kim güçlü ise, kim bunlara şahsi çıkar sağlarsa bu çete bunlara yalakalık yapar. Sovyet Rusya süper devlet olduğu yıllarda bu çete komünistti. Avrupa Birliği, kurdukları dandik vakıflara para akıtınca hepsi A.B. ci oldular. Türkiye’yi her konuda yıpratmak için ellerinden geleni yaptılar. Bunlar yeri gelir teröristlerle kolkola girer, yeri gelir büyük sermayenin kucağına otururlar. Tek gayeleri pis boğazlarını doldurmak ve rahat yaşamaktır. Vatan, millet diyeni aşağılarlar.
Bunlar gibi düşünenlere medyanın her bölümünde yüksek maaşlar verilir.Hep köşe başlarını bunlar tutarlar. Bu sebepten Türk medyası hep yanılır. Sunalp’ı tutarlar Özal kazanır. MHP barajı aşamaz derler, hükümet ortağı olur. İsmail Cem’i başbakan görürler halk % 1 bile oy vermez. Yanlışlarını yazsak kitaplar almaz.

YİNE YANILDILAR

Şimdi 1 ay öncesini hatırlayalım. T.B.M.M den ikinci tezkere geçmeyince Türk medyası (istisnalar hariç, bunlardan biri de UFUK ÖTESİ’dir) hemen yaylım ateşine başladı. Neydi Allah’ım o yorumlar. Battık, bittik, mahvolduk diye yakınmalar. Televizyon ekranlarında kızarmış suratlarla savaş istemeyen Türk milletine hakaretler, ağızlarından tükürük saçarak aç kalacağımızı bağıranlar. Hepsini gördü bu halk.
Ne oldu peki? A.B.D bizi bıraktı mı ? Battık mı, bittik mi? A.B.D dışişleri bakanı burnundan kıl aldırmıyordu şimdi ayağımıza geliyor. Göreceksiniz Türkiye’nin bütün tezlerini kabul edecekler.
Bunların yaptığı propagandaya göre koalisyon güçleri birkaç günde Irak’ın işini bitirecekler, bizi de bölgemizde güçsüz duruma getireceklerdi. Her zaman olduğu gibi yine yanıldılar. Irak taş gibi dayanıyor. Dünya kamuoyu ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra bu saldırıya karşı sesini daha cesur yükseltmeye başladı.

ÇARK EDERLER

Bu tiplerin ortak bir özelliği daha vardır. Bunlar aniden 180 derece dönerler. Saddam biraz başarı göstersin, hepsi Saddam’ın kapısında el öpmek için sıraya girerler. Daha önce söylediklerine karşı tezler çıkarırlar. Laga lugaya getirerek yine malı götürürler.UFUK ÖTESİ FARKI

Bin bir zorlukla birkaç idealist insanın çıkardığı gazeteniz UFUK ÖTESİ ise her zaman Türk milletinin ve devletinin hassasiyetlerine dikkat etti. Karadeniz’de oynanan pontos hainliğine, Avrupa’nın dayatmalarına, Kıbrıs’taki kepazeliğe karşı durdu. Hazırladığı dosyalarla yarınımızda oluşacak tehlikelere dikkat çekti. Güney sınırlarımızda oynanan yeni oyuna da sağduyu ile yaklaştı. Ülkemiz ve Türk milleti için yayınlanmaya da devam edecektir.

SİZE DÜŞEN GÖREV

Sayın okuyucu sende üzerine düşen görevi yap. Her türlü maddi zorluğu göze alarak biz bu gazeteyi yaşatacağız. Sen de bize destek ol. Yabancı ülkelerin propagandasını yapan diğer yayınları istemiyorsan, halkımızın yanlış haberlerin etkisi altında kalmasını tercih etmiyorsan elinde tuttuğun bu gazeteyi tanıt. Yeni aboneler bul. UFUK ÖTESİ hep senin çıkarlarını savundu, savunmaya da devam edecek. Paranı JOHNY TÜRK’ler yerine TÜRK OĞLU TÜRK’lere ver.


unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002