Kasım 2008

Ö T E S İ

 

23.04.2021 Yakın Takip

 
Dr. Ünal Metin

Türk milleti hazır ol


Emperyalizmin yeni yüzü A.B.D 21. yüzyılı şekillendirmek adına silahlarını çekti. Afganistan, Venezüella derken ölüm kusan silahlarını burnumuzun dibine kadar dayadı. Bütün dünyanın karşı olmasına rağmen sınırlarımızın hemen yanındaki bir bölgeyi bombalamaya başladı. A.B.D’nin buraya Irak için geldiği bir yalandır. Irak zaten yapay bir devlet idi. Tarihi kökleri olmayan, devlet geleneği bulunmayan; İngiltere’nin çıkarlarına hizmet etmek için kurulan sıvama bir oluşumdu.

Bu bölgede iki tane devlet vardır, Türkiye ve İran. A.B.D’nin sisler ardındaki hedefleri bu iki devlettir. Tarih bize gösterir, emperyalist güçler karşılarında hiçbir zaman bağımsız bir halk istemezler. Hele bu halk dünyanın en büyük imparatorluklarını kurmuş bir halk ise bir an önce yok edilmelidir.

SAVAŞA HAZIRLIKLI OLUN
Türkiye bölgesindeki bir savaşı engellemek için her şeyi yaptı. Halkımız karanlık güçlerin oyunlarıyla, tarihin en büyük ekonomik krizine sürüklendi. Savaşa karşı olduğu için cezalandırıldı. Zamanın hükümeti dışarıda yapılan planlarla paramparça edildi. 3 Kasım seçimleriyle yetkisiz ve sorumsuz kişilerin yönetimine terk edildi. Abdullah Gül’ün; diğerinin yerine başbakan olması bize biraz nefes aldırdı. (Abdullah Gül’ün önümüzdeki savaş sırasında başbakan kalması için kamuoyu desteği oluşturulması gerekiyor. Diğerinin başbakan olması sonucunda nelerin oluşabileceğini düşünmek dahi beni ürpertiyor.)

Halkımız üzerinde yıllardır uygulanan psikolojik savaş, önümüzdeki yıllarda gerçek savaş halini alacaktır. Artık her Türk bunu açıkça görmelidir. Emperyalistler kutsal vatanımızı parçalamak istiyor. Irak savaşı ile birlikte Türk halkı alarma geçmelidir. Vatanımızı ve değerlerimizi korumak için milli bir seferberliğe bugünden başlamalıyız.Yarın çok geç olacaktır.

GARİP OLAYLAR
Geçen ay İran ve Pakistan’da iki uçak kazası oldu. İran Devim Muhafızlarını taşıyan bir yolcu uçağı Körfez bölgesine giderken dağlık arazide düştü. Aynı günlerde Pakistan Hava Kuvvetleri komutanı da sabotajı andıran bir olayla öldü. İki olayın art arda gelmesi ve askeri kişilerin olaylarda başrolde olması sebebiyle kazaların üzerindeki şüpheleri arttırdı. PKK ile mücadele eden Eşref Bitlis Paşa da uçağı ile Kuzey Irak Bölgesine giderken uçağın havada infilakı sonucunda şehit olmuştu.
Bu olaylar üç ülkenin kaderini de ortak yapıyor.

KIBRIS DİRENCİMİZİN SİMGESİDİR
Emperyalistler Kıbrıs’ta bizim direncimizi sınıyorlar. Kıbrıs’ta verilen her taviz milletimiz üzerinde onulmaz yaralar açar. Kıbrıs Anadolu’nun kapısıdır. Türk milleti vatan toprağı üzerinde hesap yapmaya zorlanıyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz.

Kıbrıslı Rumlar bizle alay eder gibi tescilli katil bir EOKA cıyı işbaşına getirdiler. Bu bile aymazların ölü uykusundan uyanmalarını sağlamadı. Bu irtifasız alçaklar bebek katiliyle bile el sıkışmaya can atıyorlar. Türk milleti yavaş yavaş bu satılmışların iç yüzünü görmeye başlamıştır. Yurdumuzun dört bir yanında milli güçlerin mitingleri alanları dolduruyor. Halkımıza yöneltilen bu saldırıya karşı sağcısıyla solcusuyla bütün vatan evlatları artık tek yumruk oluyorlar.

Kıbrıs ve Irak olayları birbirleriyle alakalı olarak düşünülmelidir.
unalmetin11@yahoo.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002