Kasım 2008

Ö T E S İ

 

11.12.2023 Üniversite ve Gençlik

 
Uğur Tarhan

AB dayatmaları ve gençlik


Yarım yüzyıllık AB serüvenimizin son bir yıllık dönemini AB’nin dayatmalarıyla uğraşarak geçirmekteyiz. Millet olarak bir yandan, Avrupa’nın Kopenhag kriterleri adı altındaki dayatmalarıyla , diğer yandan da ülkemiz içindeki bir kısım çevrelerin bu kriterlerin koşulsuz kabul edilmesi yönündeki teslimiyetçi tavırlarıyla bir yerlere sürüklenmek isteniyoruz.

Türk Milleti nezdinde güvenlerini yitirmiş bir takım siyasiler ve başta haramzade zenginler kulübü olmak üzere bir takım sözde sivil toplum örgütleri yanlarına medyanın paralı askerlerini de alarak gayrı milli isteklerini milletimize dikte etmeye çalışıyorlar. Kopardıkları yaygarayı gören sanır ki söz konusu kriterleri yerine getirir getirmez AB üyesi olacağız. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylemeyi zanaat haline getirmiş bu kendini bilmezler, en iyimser tahminle 2015 yılından önce AB üyesi olabilmenin imkansızlığı ortada iken, kimi kandırdıklarını zannediyorlar acaba? Yıllardır üzerinde bir kambur gibi durdukları bu milletin onlara zerre kadar inanmadıklarını bilmiyorlar mı? İnandırıcılıklarını kaybettiklerini biliyorlar ama, idam cezasını kaldırarak terörist başını kurtarma; anadilde yayın ve eğitimle milli bütünlüğü parçalama; Kıbrıs konusunda tavizler vererek yavru vatanı Rumlara peşkeş çekme hesaplarından vazgeçemiyorlar. Artık gün gibi ortaya çıkan bu hain hesaplar milli düşünen Türk gençliği tarafından da layıkıyla biliniyor, dahili ve harici düşmanlar karşısındaki en büyük güvence olan bu gençlik milli onur ve milli menfaatleri her şeyin üstünde tutmaktadır. Gayrı milli medya eliyle yapılan yönlendirmelerle değil, milli şuur düsturuyla meselelere yaklaşmakta ve milli doğrular çerçevesinde çözümler üretmeye çalışmaktadır. Planlı bir şekilde uygulanan yabancılaştırma ve yozlaştırma çalışmaları karşısında milli değerlere ve milli kültüre sahip çıkmaktadır. Türk milletinin bağımsızlığını ortadan kaldırarak sömürge haline getirmek isteyen yerli ve yabancı hainlere karşı tavrını milli bir ruhla ortaya koymaktadır ve koymaya da devam edecektir.
Bu gençlik, gelişme ve ilerleme yolunda çözümü dışarıda değil kendi milli bünyesinde aramaktadır. Tarihin en büyük medeniyetlerini kurmuş ulu bir milletin torunları olarak yeniden ve büyük Türk medeniyetine giden yolun Türk birliğinden geçtiğine inanmakta ve bu inanışta mücadelesini sürdürmektedir. Çünkü, bu ülke Türk Gençliği’ne emanet edilmiştir. “Birinci vazifemiz Türk istiklalini Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” Kopenhag Kriterlerini savunmak, istiklalimizi başka milletlerin hegemonyasına bırakmak değil.

UĞUR TARHAN


ufuk@ufukotesi.com

Bu yazı toplam defa okunmuştur.

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.

UFUK ÖTESİ.COM

BU YAZIYI TAVSİYE EDİN

Adınız  Soyadınız

E-posta adresiniz
Arkadaşınızın e-posta adresi

 

Yazdır  - Sayfanın Başına Dön 

 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002