Pusula

 

Bayram Akcan  

Aramızdaki Katiller


Mehmet Ali Ağca’nın kısa süreli tahliyesiyle birlikte başlayan tartışmalar Türk Milliyetçilerini karalama kampanyasına dönüştürüldü. Bazı gazetelerin Ağca’dan “ülkücü katil, milli katil” diye bahsederek bütün milliyetçileri katil gibi göstermeye çalışması çok düşündürücüdür. Ben Ağca’yı sevmem. Ülkücü olduğunu da zannetmiyorum. Beni ilgilendiren Ağca değil, Ağca’nın şahsında Türk milliyetçilerine yapılan saldırılardır.

Ağca’yı bir kaşık suda boğacak kadar öfke kusan medyamızın “30 bin Kürdü, 1 milyon Ermeni’yi kestik” diyen Orhan Pamuk’a sahip çıkması çelişki değil midir? Türklüğe açıkça hakeret eden Hrant Dink adlı Ermeniye arka çıkan aynı medya değil mi? Mısır Çarşısı patlaması sanıklarından Pınar Selek’e de kol-kanat geren yine malum medya değil mi? Selek’in sonradan PKK militanı olduğu ortaya çıkmamamış mıydı? Ama solcuysanız asarsınız, kesersiniz, hakaret edersiniz herşey size mübahtır! Nasılsa sahiplenen, örtbas eden gazetecileriniz vardır…
Türkiye’de solcular iftiracıdır, kan dökücüdür, kışkırtıcıdır. Solun eski tüfeklerinden, Milliyet gazetesinin yazarlarından ateist Hasan Cemal yazdığı ‘Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım’ isimli kitapta, milliyetçilere 80 öncesi nasıl iftira attıklarını yıllar sonra itiraf etmiştir. Hasan Cemal, kitapta Mustafa Kuseyri isimli solcu genci milliyetçiler katletti diye yaygara yaptıklarını hatta ertesi gün Anayasaya Saygı yürüyüşü yaptıklarını itiraf ediyor. O yürüyüş ki koca koca profosörler cübbelerini giyerek katılmıştı. Hasan Cemal, Kuseyri’nin Nejat Arun adlı solcu genç ile Rus ruleti oynarken kazaen öldüğünü ve Arun’un olay yerinden kaçarken kanlı el izlerini silenler arasında Ploter Devrimci Aydınlık saflarında yer alan Cengiz Çandar’ın da olduğunu yazıyor. 1970’den günümüze bu olayı saklayan solcular yüzünden birçok masum insan mahkemelerde yargılandı, kimi de suçsuz yere cezaevlerine düştü. Kimse bunları yazmıyor nedense. Medyada köşebaşlarını tutan eski tüfek sol zevat hâlâ iftira atmakta, hala kışkırtıcılık yapmaktadır. Yalan mı?
Kürtçü yazar Musa Anter’in öldürülmesi de milliyetçilerin üzerine atılmıştı. Türk Milliyetçilerine yönelik iftiralar, hakaretler bütün hızıyla sürdürülmüştü. Ama ne var ki Kürtçü Anter’i kimin öldürdüğü geç de olsa ortaya çıktı. Anter’i Türk Milliyetçileri değil PKK öldürmüştü. 22 Ocak 2006 tarihli Hürriyet gazetesinin Pazar ekinde, Anter’i öldürenlerin içinde bulunan Abdülkadir Aygan isimli PKK’lı terörist suçunu itiraf ediyordu. Öcalan ile akrabalığı da olan Aygan, Musa Anter’i öldürenlerin içinde yer aldığını ve kendisinin ayrıca 80 öncesinde 6 tane ülkücüyü öldürdüğünü açıkladı. Bakın katil kimler, bakın iftiracı kimler…
Solcuların hamiliğini yapan yazarlar çizerler Cumhurbaşkanı Sezer’in affettiği teröristlerden de bahsetmez. Sezer’in affettiği teröristlerin tamamının solcu veya PKK’lı olması tesadüf mü? Cumhurbaşkanı Sezer’in sağlık sorunlarından dolayı affettiği PKK militanı Mehmet Leylek’in hapisten çıktıktan sonra hiç tedavi olmaması da düşündürücü değil mi? Cumhurbaşkanı tarafından affedilen Leylek, hiç bir sağlık sorununun olmadığını ve PKK mücadelesine devam ettiğini söylüyor. Şu hale bakın ki, terörist Leylek de Ağca’nın tahliyesine tepki gösterenler arasında. Gördünüz mü katilleri ve katilleri kollayanları? PKK’lı affedilir, katil solcular saklanır da, milliyetçi biri karıncanın ayağına bastı mı yaygara koparılır.
Eğer medyamız katilleri yakalama avına çıktıysa 17 Mart 1978’de Ümraniye’de 5 milliyetçi genci katleden Dev-Yol militanlarını da yakalasın. Yahut 18 Eylül 1979 günü Adana’da katledilen 6 öğretmenin katillerinin kim olduğunu araştırsın! Ama onları öldürenler kızıl komünist olduğundan kimse üzerine düşmez. Onların nazarında milliyetçi birinin köpek kadar da değeri yoktur. Ama Abdi İpekçi öldürülürse yer yerinden oynar çünkü İpekçi sabeteisttir, çünkü o solcudur. Nerede 13 Mart 1977’de 18 yaşında şehit edilen Metin Öztürk’ün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın koruması olduğu iddia edilen katili? 1 yaşında katledilen Mehmet Kürşad Fendoğlu ile 2 yaşında katledilen Bilge Özsoy’un katilleri? Gümrük ve Tekel eski Bakanı Gün Sazak’ın katilleri şimdi acaba hangi saygın işadamı? Cumhurbaşkanının affettiği teröristler şimdi hangi dağda Mehmetçiğe kurşun sıkıyor?

Not: AKP hükümetinin başlattığı vatan toprağının satılmasına kalındığı yerden devam edilmektedir. Türk’ün satılık toprağı olmadığını her yerde haykırmalı, kamuoyunu harekete geçirmeliyiz. Önüne gelen herşeyi özelleştirenlere, yabancılara toprak satanlara dur demeliyiz.


www.ufukotesi.com - 02 / 2006  

bayramakcan@mynet.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.